HTC 10 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Sorun var mı nasıl cihaz kötü yanları ne ve 8.0 nasıl
Cihaz oldukça iyi. Kamera ve batarya süresi iyi. Ekran boyutu tam bana göre, ideal. Ama kullanımını, ekran çözünürlüğünü sevemedim. Zamanında S7 ve HTC 10 arasında kalıp S7 almadığıma pişmanım.

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Cihaz oldukça iyi. Kamera ve batarya süresi iyi. Ekran boyutu tam bana göre, ideal. Ama kullanımını, ekran çözünürlüğünü sevemedim. Zamanında S7 ve HTC 10 arasında kalıp S7 almadığıma pişmanım.
Arayüz ve uygulamalara dokunuş yapcağım için dert etmiyorum ekran çözünürlüğü de oyunlarda düşürülebilmesi güzel onun dışında sesi için alıyorum telefonu samsung un bir cihazını almamakta kararlıyım pişman olmak istemiyorum keşke bu da olsaydı demekten çekinirim çok da müzik dinlerim babamda s7 var ekranı 1 sene olmadan hayaletlendi. Saydıklarınız dışında kötü telefon değil dimi

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Arayüz ve uygulamalara dokunuş yapcağım için dert etmiyorum ekran çözünürlüğü de oyunlarda düşürülebilmesi güzel onun dışında sesi için alıyorum telefonu samsung un bir cihazını almamakta kararlıyım pişman olmak istemiyorum keşke bu da olsaydı demekten çekinirim çok da müzik dinlerim babamda s7 var ekranı 1 sene olmadan hayaletlendi. Saydıklarınız dışında kötü telefon değil dimi
Telefonun kulaklıkla sesi gayet iyi kulaklık olmadan sesi kötü geliyor. Senin isteklerini karşılıyor diğer şeyleri konuşmaya gerek yok :)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Htc 10 evo cihazım var U11 kulaklığı uyumlu olur mu? Doğubank dan almıştım ve farklı ildeyim tekrar gitmem uzun zaman alacak :( kutu içeriğinden çıkan kulaklık için uyumlu aksesuar değil hatası alıyorum internetten le eco type c kulaklık aldım sorunsuz çalışıyor kutudan çıkan kulaklık neden çalışmıyor olabilir bilgisi olan var mı? teşekkürler.

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Htc 10 da usb otg bulunuyor mu ben böyle bir ibare bulamadım ama videolards usb bağlantısı diye bi bildiri çıkıyor ekrana tv ye bağlanırken falan ve 8.0 geldi diye duydum var mı böyle bir şey?

mstf_l

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
nerde arkadaş bu 8.0 yaaa bi değişsin artık telefon yeniden seveyim sıkılmaya başladım artık. varmı bilgisi olan bu konuda???

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
nerde arkadaş bu 8.0 yaaa bi değişsin artık telefon yeniden seveyim sıkılmaya başladım artık. varmı bilgisi olan bu konuda???
Bana geldi güncelleme ama yapmadım 7.0 ı denemek istiyorum biraz bu arada aldım cihazı, ısınıyo ama gayet güzel cihaz sevdim fotoğraf uygulaması olarak kendi galerisini kulansa mütiş olur htc nin kendi müzik çalarını indirdim xda üzerinden :)

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Bana geldi güncelleme ama yapmadım 7.0 ı denemek istiyorum biraz bu arada aldım cihazı, ısınıyo ama gayet güzel cihaz sevdim fotoğraf uygulaması olarak kendi galerisini kulansa mütiş olur htc nin kendi müzik çalarını indirdim xda üzerinden :)

Bize niye gelmiyor arkadaş ya askerden geldim bana bi güzellik yapsalar ya :)

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bize niye gelmiyor arkadaş ya askerden geldim bana bi güzellik yapsalar ya :)
Telefonum çin kayıtlı kilidi açık yani abd de dağıtılan güncellemeyi aldım sorunlu sürüm olabilir hiç bilmiyorum ama ben pek değişiklik görmedim genel oreo özellikleri ayrıca hoşgeldiniz

kocabekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler

İnternette ve forumlarda yazılanlara bakılırsa htc 10 almak pimi çekilmiş bomba gibi:) Ekran paneli pil sorunu ve batarya gibi kronik sorunlarından dolayı. Genelde yurt dışı cihazlarda fazla sorun yok iken Türkiye cihazlarında sorun daha çokmuş. İki telefon arasında kaldım. Gönlüm htc ama aklım mi6 yönünde
htc 10 1.600 tl mi 6 1.800 tl .ikiside ithalatçı garantili htc güncel dijital mi6 delta garantili. şunu merak ediyorum kamera ve ses performansı açısından bu iki telefon arasındaki hangisi daha iyidir? Sağlamlık açısından da önemli tabi? iki modelden hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
iyi günler

İnternette ve forumlarda yazılanlara bakılırsa htc 10 almak pimi çekilmiş bomba gibi:) Ekran paneli pil sorunu ve batarya gibi kronik sorunlarından dolayı. Genelde yurt dışı cihazlarda fazla sorun yok iken Türkiye cihazlarında sorun daha çokmuş. İki telefon arasında kaldım. Gönlüm htc ama aklım mi6 yönünde
htc 10 1.600 tl mi 6 1.800 tl .ikiside ithalatçı garantili htc güncel dijital mi6 delta garantili. şunu merak ediyorum kamera ve ses performansı açısından bu iki telefon arasındaki hangisi daha iyidir? Sağlamlık açısından da önemli tabi? iki modelden hangisini tavsiye edersiniz?
HTC 10 oldukça sağlam kamerası güzel performansı iyi bir cihaz bende bir sorun çıkarmadı ama kullanımını sevemedim. Ben olsam ikisini de almazdım ne HTC 10 u ne de Xiaomi Mi6

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
iyi günler

Kamera ve ses konusunda kesinlikle HTC diyorum özellikle ses konusu muazzam fakat ithalatci garantili alma yönünde şüphelerim var, kronik Sorun çıktıysa eğer bende cikmadi Ama garantiyle uğraşma durumunda kalabilirsiniz ithalatci garanti de bu yönde sizi zorlayabilir.

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
iyi günler

Ben de ikisi arasında kalıp htc 10 aldım yaşadığım problemleri belirteyim kronik sorun tamamen hikaye, pil sorunu en uzyn pil ömrü sunan telefonlardan olan sony m4 aqua da buna geçince içimde bi alışamama kuşku oluşuyo ama pillerinin karşılaştırmasını yapmadım ama pil testi yaptığımda en düşük parlaklıkta ekran açık kalma süresi 1 saatte yüzde 3 düşürdü pili, ısınma sorunu demiştim ilk kullanım yüzündenmiş telefon buz dolabı gibi genel olarak kullanımda ısınmıyor ama aşırı kullanım ve yükle beraber müzik dinlemek ısıtıyor, müzik konusunda 3 adet amfi kullandığından kaynaklıdır. Sesi çok güzel bayıldım boomsound eski cihazlar gibi yüksek seste değil ama çok çok kaliteli en yüksek ses seni kesinlikle tatmin eder. Hele kulaklıkla m4 de full sesle dinlerken bu telefonsa yarı seviye üstüne çıkamıyorum (iki cihazda da xiaomi hybrid pro kulaklıkla denedim) kamera konusuna gelirsek başarılı, gören arkadaşlarım güzel fotoğraf çekiyo dedi hele ön kamerada çok tatlı ve aydınlık fotoğraflar çekiyor ama bokeh efekti istiyosan ve ağır çekimi daha yüksek bir fps değerinde istiyosan mi6 diyeceğim, ağır çekim modda çözünürlük düşüyo fps değerini yükseltmek için fakat kötü değil mutlu eder fazla bir şey beklememek lazım sonuçta bir xperia kamerası değil 1000 fps ağır çekim çekemez, diğer kamera modları güzel video çekerken odaklamama konusunu yaşamadım 8.0da da 7.0da da yok (ithalatçı aldığın için kilitsiz cihaz gelecek 8.0 a erken kavuşacaksın) uygulamalar beni en çok zorlayanlar oldu google play müziği devre dışı bıraktım onun yerine sony müziği yükledim uygun sürümü xda forumdan bulabilirsin ama fotoğraflar uygulaması kaldırılmıyor kamerada fotoğraflara geçme tuşu (sağ alttaki) devre dışı kalıyor, pil konusunda her özelliği aktif kullanmadığım için(ekrana çift tıklama vs.) sorun yaşamıyorum pil yüzdesini kapatmanı öneririm cidden şarj yediğini fark ettim, ekran parlaklığı en düşükte çok düşük en yüksekte çok çok yüksek değil ama güneş altınsa görükür seviyede güzel, renkleri canlı ayarda kullanıyorum gayet güzel ve tatlı renkler var onun dışında söyliyeceğim pek bir şey yok blinkfeed bölümüne feedback eklemek biraz sıkıntılı kaynak seçemiyorum, kılıf ve ekran koruyucusuz kullanma, kulaklık girişi başta zor kulaklığı alıcak Çine ama alışınca kolay giriyor korkma benim deneyimlerim bu kadar inşallah doğru kararı verirsin :)

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar ekranın beyaz olduğu alanlarda sanki otomatik parlaklık yapılmış gibi hafif bir değişim oluyor mu sizde de?
Yani siyahtan beyaza geçildiginde ya da beyaz klavye açıldığında o kısmın bi rengi açılıyor mu.
Bu sorun mu sizce çözemedim

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Arkadaşlar ekranın beyaz olduğu alanlarda sanki otomatik parlaklık yapılmış gibi hafif bir değişim oluyor mu sizde de?
Yani siyahtan beyaza geçildiginde ya da beyaz klavye açıldığında o kısmın bi rengi açılıyor mu.
Bende de oluyor ara sıra

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Birebir aynı kılıf değil benzeri ama güzeldi

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Demek ki ekran parlaklığını o sıra kendi ayarlıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aliekspresten bi kılıf buldum güvenilir mi sizce ?
Şık duruyor.

"Online Shop AKABEILA TPU Phone Case For HTC 10 One M10 M10h/One X10 E66/Desire 10 Evo Bolt/ U Play Alpine/U Ultra Ocean Note/U11 Ocean Cover | Aliexpress Mobile"
https://urun.gittigidiyor.com/cep-t...slim-rubber-kilif-tempered-glass-ekran-koruma ben bunu aldım gelince detayları yazarım ama yumuşak ve güzele benziyor

Xperia klavye kullanıyorum bende sorun olmuyo ama sizdeki sorun büyük ihtimal canlı ekran ayarından kaynaklıdır beyazı daha beyaz diğer renkleri de daha canlı yapıyo

Xperia klavye kullanıyorum bende sorun olmuyo ama sizdeki sorun büyük ihtimal canlı ekran ayarından kaynaklıdır

Son düzenleme:

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
https://urun.gittigidiyor.com/cep-t...slim-rubber-kilif-tempered-glass-ekran-koruma ben bunu aldım gelince detayları yazarım ama yumuşak ve güzele benziyor

Xperia klavye kullanıyorum bende sorun olmuyo ama sizdeki sorun büyük ihtimal canlı ekran ayarından kaynaklıdır beyazı daha beyaz diğer renkleri de daha canlı yapıyo

Xperia klavye kullanıyorum bende sorun olmuyo ama sizdeki sorun büyük ihtimal canlı ekran ayarından kaynaklıdır

Anladim demek ki ondan.
Yalnız ürün bulunamadı diyor?

Anladim demek ki ondan.
Ayarlardan renk profilini sRGB yaptım sorun ortadan kalktı. Peki bu şarjı etkiler mi acaba?

Son düzenleme:

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Anladim demek ki ondan.

Ayarlardan renk profilini sRGB yaptım sorun ortadan kalktı. Peki bu şarjı etkiler mi acaba?
Canlı renk daha fazla şarjı harcar sanırım

Anladim demek ki ondan.

https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/htc-10-sert-slim-rubber-kilif-tempered-glass-ekran-koruma-330033161 bunu deneyin

Son düzenleme:

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Bende htc m8 den htc 10 a terfi oldum.Ben telefonda sayfa geçiş efektleri olmasını istiyorum.Launcher kurunca oluyor fakat Play store' den sadece efekt uygulaması var mı acaba?Arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Bence hiç düşünmeden nova launcher kur

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Hepsini denedim en son Go launcher'i denedim bayağıda hoşuma gitti.Font seçerken telefonu kitledi görseller bozuldu.Sonra tekrar kapatıp açtım oldu.Birde bu laucherler içime sinmedi.Ben sadece sayfa efektleri ile telefona bir hareket getirmek istiyorum.Xiaomi telefonlarda bu özellik var.Güzelde olmuş.HTC teknik servisede sordum daha cevap gelmedi.Ayrıca Oreo 8.0 güncellemesini sordum ne zaman dağıtılacak diye.

Arkadaşlar ben akıllı telefon dünyasına HTC nin Desire S telefonu ile girdim 2011 yılında. Sonra m8 ve şu anda HTC 10 kullanıyorum. M8 kardeşimde aktif kullanıyor. M 10 ve Desire S bende ve Hala taş gibi telefon. Ayrıca kullanıyorum onu. Tabiki ram ve hızı günümüz telefonlarını karşısında çok geride. Ama bence HTC güzel telefonlar yapıyor.
Arkadaşım sanki beni tarif etmişsiniz.Bu ne güzel tesadüf.2011 yılında DESİRE S ile başladım sonra htc m8,şimdide HTC 10.

Son düzenleme:

Burak.c.d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bende htc m8 den htc 10 a terfi oldum.Ben telefonda sayfa geçiş efektleri olmasını istiyorum.Launcher kurunca oluyor fakat Play store' den sadece efekt uygulaması var mı acaba?Arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Sony nin arayüzünü kullanabilirsin bayağı stabil ve güzel bir arayüzü var ama blinkfeed den vazgeçiceksin gerçi google ın arama sekmesi sağa kaydırınca geliyo

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Arkadaşlar ben akıllı telefon dünyasına HTC nin Desire S telefonu ile girdim 2011 yılında. Sonra m8 ve şu anda HTC 10 kullanıyorum. M8 kardeşimde aktif kullanıyor. M 10 ve Desire S bende ve Hala taş gibi telefon. Ayrıca kullanıyorum onu. Tabiki ram ve hızı günümüz telefonlarını karşısında çok geride. Ama bence HTC güzel telefonlar yapıyor.
Arkadaşım sanki beni tarif etmişsiniz.Bu ne güzel tesadüf.2011 yılında DESİRE S ile başladım
Sony nin arayüzünü kullanabilirsin bayağı stabil ve güzel bir arayüzü var ama blinkfeed den vazgeçiceksin gerçi google ın arama sekmesi sağa kaydırınca geliyo
Blinkfeed den vazgeçmem.Giriş sayfasından tıklama ile uykuya almayı dışarıdan seren of/on uygulamasını olaydan kurarak hallettim.Kilit ekrandan 2 tıkla uykuya geçiyor ama giriş ekrandan geçmiyordu.Şimdi en çok istediğim telefonuma kavuştum.Htc 8 den sonra: Iphone 5s, ve 7 sonra General mobilim 3,4 çeşidi.Sony sonra xmiomi 4a,en son Samsung A3,s4 ve j7 prime.Htc rüyalarıma giriyordu.Htc 10 nu devamlı takip ediyordum ama çok pahalı idi.Bir gün internette takas gerçekleştirdim.Vadofone den alınma 0 gibi bir HTC 10 gördüm j7 ve biraz para takası hallettim.Dünyalar benim oldu.Htc tema sayfası benim için olmazsa olmaz özelliğidir.Bu telefonun belki ahım şahım özellikleri yok ama elinizde olsun,masanın üzerinde olsun asaleti yetiyor belkide bana öyle geliyor.Kısacası iletişimin baştacı.Gerisi teferruattır.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşım sanki beni tarif etmişsiniz.Bu ne güzel tesadüf.2011 yılında DESİRE S ile başladım

Blinkfeed den vazgeçmem.Giriş sayfasından tıklama ile uykuya almayı dışarıdan seren of/on uygulamasını olaydan kurarak hallettim.Kilit ekrandan 2 tıkla uykuya geçiyor ama giriş ekrandan geçmiyordu.Şimdi en çok istediğim telefonuma kavuştum.Htc 8 den sonra: Iphone 5s, ve 7 sonra General mobilim 3,4 çeşidi.Sony sonra xmiomi 4a,en son Samsung A3,s4 ve j7 prime.Htc rüyalarıma giriyordu.Htc 10 nu devamlı takip ediyordum ama çok pahalı idi.Bir gün internette takas gerçekleştirdim.Vadofone den alınma 0 gibi bir HTC 10 gördüm j7 ve biraz para takası hallettim.Dünyalar benim oldu.Htc tema sayfası benim için olmazsa olmaz özelliğidir.Bu telefonun belki ahım şahım özellikleri yok ama elinizde olsun,masanın üzerinde olsun asaleti yetiyor belkide bana öyle geliyor.Kısacası iletişimin baştacı.Gerisi teferruattır.

Hay maşallah hocam kullanmadığınız bir Huawei kalmış Bu arada mate 10 Pro Çok güzel olmuş.

Benim de hayalim hep HTC 10 du ve kavuştum cok şükür, yalnız askerdeyken telefon 6 Ay boşta kaldı bataryasının verimi sanki biraz azalmış gibi geldi olabilir mi böyle bir şey ?

Piribey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Evet olabiliyor.Galaxy j7 prime de bunu yaşamıştım.İlk iki ay süperdi sonra düştü.Ben tema olarak HTC sense den ''Game lines'' klavye olarak ''Touchpal Wood Physical'' kullanıyorum.Simge olarak ''Cool''Beyaz zemin her zaman bataryayı fazla bitirdiğini duymuştum.