HTC 10 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
telefon ısınıyor mu? ısınıyorsa ne kadar oyunlarda özellikle

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Evet, amoled ekranlarda, yüksek parlaklıkta kalıcı piksel yanlamarı meydana gelir. En sık kullandığınız uygulamanın ekrandaki sarı silüetiyle yaşarsınız..
Çok yanlış anlamışsın yanma problemini.

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Eskiden mağazalarda tanıtım amacıyla koyulan ürünlerde çok sık olurdu. Sürekli aynı ekran açık kaldığı için ekranda yapmalar olurdu. Şimdi çoğu yer dikkat ettiyseniz ekran koruyucu koyuyor tanıtım cihazlarına. Yani bu yanma dediğimiz olay sürekli aynı ekran kalınca yaşanan bir şey o yüzden otomatik kilit süresi en fazla 15 dk.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Arkadaşlar bende cihazı 2gun önce aldım benim sorunlarım şarjı güç tasarufunda değilken çabuk bitiyor örnek 20 dk internet kullanımında şarj %95ten 85 e iniyor ağır uygulamalarda çok kullanımda ısındığını hissediyorsunuz şarj olurken bile ısınıyor akiciligi kullanımı çok zevkli ama sorunsuz Ciaz deil aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varmı
Bir sorun olabilir mi?İzlediğim videolarda s7,G5,6s ve p9 U geçiyordu batarya konusunda.Bu kadar kötümü ya?Üzüldüm bi an...En Sevdiğim markalardan birinin iflasını izlemek..:(

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Şimdiki aklım olsa almazdım ama yinede siz bilirsiniz ısınma ve şarj problemi olmasa alınabilir bu sefer Bir HTC fanı beni pişman etti
Bence size servis yolu gözükmüş,şanssızlık napacaksın işte,benim 1. Yaşına girmeyen 4s im ise .5 senelik s3 Ün arkasında kalıyor.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Çok yanlış anlamışsın yanma problemini.
Ben anladığımı değil, gördüğümü yazdım. Hatta gördüğümü de değil, bizzat yaşadığımı.. Buna ghostscreen de diyorlar ama ghostscreen durumları bazen geçici oluyor. Samsung'larda kalıcı oluyor...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim benim için stabilite çok öndmli htc tum beklentilerimi karşılıyor . S7 yi kullanmaya basladiktan 2-3 ay sonra ekran sararmaya basliyor amoled ekranlarin kaderi. Ayrica sarj o kadar farklı degil .
Sararma? Aylarca Samsung kullandım ama sararmayla karşılaşmadım.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Sararma? Aylarca Samsung kullandım ama sararmayla karşılaşmadım.
Durum çubuğundan sonra 2 kademe sararmış 1 yıllık Note 4 ekranı:

20160505_150255.jpg

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Htc 10 ile çektiğim amatör bir kare forumun kaliteyi düşürdüğünü de unutmayalım.
449335f5567b62044b5e903eca27ea15.jpg

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
telefon şarjı su gibi içiyor diyorlar :/

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben 8 ay kullarım hem note 4'ü HDR'm note5i toplam 16 ay ama sararma görmedim.
Sürekli yüksek parlaklıkta kullanınca oluyor. Bu arada attığım fotoya iyi bak, facebook düğmelerini göreceksin 2. kademenin üst bölgesinde.

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar HTC 10 telefonumun ekran açıkken içinden gelen tsss lama sesinden dolayı garantiye gönderdim ayıplı mal olduğu gerekçesiyle. Telefon değişimi olacakmış. Ben telefonun ücret iadesini istediğimi söyledim böyle bir hakkımın olmadığını mahkemeyle alabileceğimi söylediler. Ben de tamam dedim. Araştırdım böyle bir hakkım varmış.Ücretini alabiliyor muşum. Şimdi ağzım bir kere yandı bazı kişilerde de bu sorun varmış. Şarj sıkıntıları da varmış tabi. İki farklı ekran paneli de cabası. Sizce ücretini alıp İphone 7 yi falan mı bekliyim ne dersiniz?

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar HTC 10 telefonumun ekran açıkken içinden gelen tsss lama sesinden dolayı garantiye gönderdim ayıplı mal olduğu gerekçesiyle. Telefon değişimi olacakmış. Ben telefonun ücret iadesini istediğimi söyledim böyle bir hakkımın olmadığını mahkemeyle alabileceğimi söylediler. Ben de tamam dedim. Araştırdım böyle bir hakkım varmış.Ücretini alabiliyor muşum. Şimdi ağzım bir kere yandı bazı kişilerde de bu sorun varmış. Şarj sıkıntıları da varmış tabi. İki farklı ekran paneli de cabası. Sizce ücretini alıp İphone 7 yi falan mı bekliyim ne dersiniz?
Telefondan memnun kalmadıysan ücret iadesi iste ancak ücret iadesi 1 ayı geçer.

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Kardeşim sende takip ediyorsundur. Şikayetleri falan görmüşsündür. Bundan güvenemiyorum.
Şikayetler mevcut tabi hatta sırf ekran parlaklık sorunu yüzünden g5 değiştirdim ki güncelleme ile çözülebilecek bir sorundu ama içime sinmedi o saatten sonra kullanmak ve değiştirdim. Yani diyorum ki içine sinmiyorsa ücret iadesi iste mutlaka çünkü artık seni mutlu etmez htc 10. Çok şükür sorun yaşamadım daha umarım yaşamam da. Yoksa yine değiştirmek zorunda kalırım.

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şikayetler mevcut tabi hatta sırf ekran parlaklık sorunu yüzünden g5 değiştirdim ki güncelleme ile çözülebilecek bir sorundu ama içime sinmedi o saatten sonra kullanmak ve değiştirdim. Yani diyorum ki içine sinmiyorsa ücret iadesi iste mutlaka çünkü artık seni mutlu etmez htc 10. Çok şükür sorun yaşamadım daha umarım yaşamam da. Yoksa yine değiştirmek zorunda kalırım.
Çok mantıklı teşekkürler :))

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
telefondan şikayeti olan var mı?

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
telefondan şikayeti olan var mı?
Kullandıkça daha çok memnun kalmaya başladım. Kanera ve ses performansı muazzam zaten. Dış ses olayınıda poweramp indirdim equalizer ayarı ile iyi seviyelere getirdim. Beni en çok sense arayüzü memnun etti. M9 var bende onda sense 7 arayüzü var 10'da sense 8 var. Kıyasladığımda çok ciddi iyileştirme ve hızlanma olduğunu gördüm. Isınma sorunuda yaşamıyorum uzun süreli video çektim 1 saate yakın ve 1 buçuk saat 1080p maç izledim ancak ısınma yok. Oyun oynamıyorum oynarken ısınır normaldir metal kasa sonuçta ısıyı yayıyor. Bunlar haricinde batarya performansı bir tık daha iyi olabilirdi tek eleştirim şimdilik bataryası.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Kullandıkça daha çok memnun kalmaya başladım. Kanera ve ses performansı muazzam zaten. Dış ses olayınıda poweramp indirdim equalizer ayarı ile iyi seviyelere getirdim. Beni en çok sense arayüzü memnun etti. M9 var bende onda sense 7 arayüzü var 10'da sense 8 var. Kıyasladığımda çok ciddi iyileştirme ve hızlanma olduğunu gördüm. Isınma sorunuda yaşamıyorum uzun süreli video çektim 1 saate yakın ve 1 buçuk saat 1080p maç izledim ancak ısınma yok. Oyun oynamıyorum oynarken ısınır normaldir metal kasa sonuçta ısıyı yayıyor. Bunlar haricinde batarya performansı bir tık daha iyi olabilirdi tek eleştirim şimdilik bataryası.
ne kadar süre full parlaklıkla oyun, video izleyebiliyorsun 1 günü çıkarır mı? kaç dkda full şarj oluyor

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
ne kadar süre full parlaklıkla oyun, video izleyebiliyorsun 1 günü çıkarır mı? kaç dkda full şarj oluyor
Oyun oynamadığımı ve telefonda oyun bulundurmadığımı söylemiştim. Full parlaklıkta dün türkiye maçını izledim mobil veride yaklaşık 100 dakika. Batarya 85'den 71'e düştü. 1 saat 25 dakika gibi bir sürede full şarj olmakta. Kullandığım en hızlı şarja sahip modeller htc 10 ve g5.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Oyun oynamadığımı ve telefonda oyun bulundurmadığımı söylemiştim. Full parlaklıkta dün türkiye maçını izledim mobil veride yaklaşık 100 dakika. Batarya 85'den 71'e düştü. 1 saat 25 dakika gibi bir sürede full şarj olmakta. Kullandığım en hızlı şarja sahip modeller htc 10 ve g5.
s7 daha hızlı oluyor %20 civarında ama çok önemi yok 1 günü çıkarır diyebilirmisin kardeşim ve telefonun hangi rengini aldın :) nasıl duruyor daha elime alamadım da :D elde tutuşu kolay mı keyifli mi :D

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
s7 daha hızlı oluyor %20 civarında ama çok önemi yok 1 günü çıkarır diyebilirmisin kardeşim ve telefonun hangi rengini aldın :) nasıl duruyor daha elime alamadım da :D elde tutuşu kolay mı keyifli mi :D
S7 arkası cam olduğundan tercih etmedim. Bu sıcaklarda eli terleyen bir insan o telefonu kullanırken vıcık vıcık oluyor ve aşırı el izi yapıyor. Note 5 kullanıp deneyimledim ve sırf bu sebepten s7 almadım yoksa tutuşu ve ele oturuşu çok iyi bir modeldi. Ben 1 günü rahat rahat çıkartıyorum ancak kullanıma bağlı olarak 1 günü çıkaramayanlarda vardır. Oyun oynayanlar hiçbir modelde çıkaramaz zaten o konuya girmiyorum. Tutuş hhissiyatı ilk günler alışamamıştım ancak kullandıkça herşeyi daha iyi gelmeye başladı. Kısaca telefon benim için şimdilik kusursuza yakın duruma geldi.

YAVUZ ÇELİK

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Diğer HTC 10 kullanan arkadaşlarda bu tiz sesi veya batarya problemi var mı varsa bilgilendirebilirler mi bizi lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
bizim ne acayip milletimiz var anlamak mümkün değil.

yav arkadaş kamera diyorsanız, telefona kamerası bu yav. İnsaf edin. Elimde aynasız kamera var. 24 mp. iyi de bir lensim var. onunla bile çektiğim görüntüye zum yapınca bozuluyor. çok iyi fotoğraf mı istiyorsunuz. alın bir ff kamera, bi de zeiss lens. yoksa tırnak kadar mercekten ne bekliyonuz.

ekran paneli 2 adetmiş, peki sen o ekranların problemini biliyor musun? yok, 2 taneymiş ya. kötüdür. tek olacak. tıpkı samsungun exynos ve snapdragon işlemcileri gibi. bize yedirdiği zukalar gibi. panellere kolormatik gözlükle bakınca, birinde dikey birinde paralel bakınca, kaybolma varmış tam güneş altında mı neyse artık. neyse, fantezisi olan buna da bahane bulabilir tabi ki.

anlamıyorum yav, şey yarıştırır gibi, hala s7 şöyle iphone böyle. hepsinin özellikleri belli, tonla kıyaslama belli. kötüleyip durmayın. kendiniz için f/p telefonu alın geçin. sanki çok iş yapıyor gibi telefonda. telefon bu telefon. unutmayın.

BuzenessClass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir sorun olabilir mi?İzlediğim videolarda s7,G5,6s ve p9 U geçiyordu batarya konusunda.Bu kadar kötümü ya?Üzüldüm bi an...En Sevdiğim markalardan birinin iflasını izlemek..:(
Şarj da benimki de ısınıyor du ve ekran da tısss lama problemi vardı. telefon değişmiş.