HP Pavilion 15 Drop Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

PcTest08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
S.a geçenlerde konu açmıştım notebook tavsiyesi için Wolfteam oyununu oynuyorum Dell g315 te sürekli hatasız oyundan atılma oluyordu.

Bende yeni notebook aldım (konusu burda)

Şimdide şöyle bir problem var oyun neredeyse oynanmayacak kadar drop giriyor araya herşey güncel neden oluyor bu sorun nedir acaba :(
yeni aldım pişman oldum neredeyse sorun donanımsalmı yoksa yazılımsalmı nasıl anlarız?

Cihaz bu HP Pavilion 15-CS1011NT
@Gorkemsay

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
HP nin forum konularında aşırı ısındığına dair konular var.
Sıcaklıklara bi bakın . Temennim ısınmıyordur, ama ısınma varsa,drop yer.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Sürücüleri nasıl güncelledin? Birde bilgisayar hazır Windows 10 ile geldi değil mi?

PcTest08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sürücüleri nasıl güncelledin? Birde bilgisayar hazır Windows 10 ile geldi değil mi?
Tabi orjinal windows 10 la geldi herşey güncel ve orjinal lisans v.s :(
Tam bir Hayal kırıklığı oldu cihaz :( yardımcı olun lütfen sorunun ana kaynağını bulalım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklı. Bilgisayar Windows 10 Home veya Pro ise ona göre bir temiz format atın ve sürücüleri Windows Update ile güncelleyin. Sonrasında ekran kartını GeForce Exprience ile güncelleyin sorun büyük ihtimalle çözülür. Bilgisayarlar ile birlikte gelen işletim sistemleri çok kasıntı olabiliyor.

PcTest08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorun büyük ihtimalle bundan kaynaklı. Bilgisayar Windows 10 Home veya Pro ise ona göre bir temiz format atın ve sürücüleri Windows Update ile güncelleyin. Sonrasında ekran kartını GeForce Exprience ile güncelleyin sorun büyük ihtimalle çözülür. Bilgisayarlar ile birlikte gelen işletim sistemleri çok kasıntı olabiliyor.
Aynen öyle zaten bende ilk geldiğinde baktım kasıyor formatladım zaten windows uptade ve driverleri elle tek tek güncelledim
HP Pavilion 15-cs1011nt - Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği
normal şartlarda çalışması gerekirken ama maalesef droplar müthiş derece belli oluyor :(

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Fabrika ayarlarına mı sıfırladınız yoksa temiz format mı attınız? Formatı hangi ISO dosyası ile attınız?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemci sıcaklığına bakmanızda gerekiyor.

PcTest08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
7aOylN.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci sıcaklığına bakmanızda gerekiyor.
buyrun 1 saatlik oyun süresi sonrası

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu değerler oyundan çıktıktan sonramı alındı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Sıcaklıklarda sorun yok. Donanımsal bir sorun olduğunu da sanmıyorum çok yüksek ihtimalle yazılımsal. Ben sürücülerin elle güncellenmesi yerine Windows Update ile güncellemesi taraftarıyım. Tavsiyem media creation tool ile son sürüm bir format atıp sürücüleri Windows Update ile güncellemeniz yönünde olur. Isı ile ilgilin herhangi bir sorun olacak laptop değil içindeki bileşenler çok fazla güç üretmiyor zaten.

PcTest08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu değerler oyundan çıktıktan sonramı alındı.
hayır şuan bile oyun açık halde ekran görüntüsü aldım.

Bu arada unutmadan belirteyim ilk elime geçtiğinde pc zaten kasyordu BİOS güncelledim kasma dahada azaldı? iyimi yaptım sizce yeni pc nin bioosunu güncelleyerek?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
BIOS güncelleme en önemli şeylerden birisidir tabi ki iyi olmuş güncellemeniz.

Reaksiyon puanı
390
Keşke Lenovo alsaydınız hocam. Hp ile Asus daima pişmanlıktır. Ancak sorun belki de yüklü olan windows sürümünden kaynaklı olabilir. Çünkü 1809 sürümü windows un sorunlu sürümlerinden. Tavsiyem 1703 kurun. Bu sürüm Windows 10'nun en stabil sürümlerindendir. Ardından Hp'nin sitesinden bilgisayarınız için uyumlu olan sürücüleri indirin. Ayrıca kesinlikle BİOS'u güncelleyin. Bunlara rağmen hala sorunlar devam ediyor ise iade edin.

duhan181999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır şuan bile oyun açık halde ekran görüntüsü aldım.

Bu arada unutmadan belirteyim ilk elime geçtiğinde pc zaten kasyordu BİOS güncelledim kasma dahada azaldı? iyimi yaptım sizce yeni pc nin bioosunu güncelleyerek?

Sorunu çözebildin mi acaba,yoksa iade mi ettin?