HP pavillon g6 aşırı ısınma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ahmtclk29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba ben hp pavilion g6 2212st kullanıcıyım. sistemimde 240 gb samsung evo 750 ssd. amd 7660 ekran kartı . i5 3210 m işlemci win 7 64 bit işletim sistemi bulunmaktadır. neden win 7 diyorsanız. 8-8.1 ve win 10 da pc sankı yanıyor. fan sürekli max da. gürültüden insanın başı ağrıyor. en az ısınma sorunu win 7 de. xp ve vista denemedim. bütün driverlar bios güncellemeleri ve windows update yapılmış durumda. şu an itibari ile pcye enı format atılmıs durumda ve hiç uygulama yüklemedım. ancak pc sankı oyun oynuyormusum gıbı çalısıyor. ilk başlarda 140 fps aldıgım oyunlar bile zamanla ısınma sorunundan fps düşüşü yaşıyor. resimleri atacağım ek bilgi gerekirse yazın onlarıda atayım. bu arada pc içi açılmış temizlenmiş yeni termal macun sürülmüş durumda. yaklaşık 7 ay önce bu kadar ısınmıyordu.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    516.2 KB · Görüntüleme: 594
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    529.5 KB · Görüntüleme: 508
  • Ekran Alıntısı5.PNG
    Ekran Alıntısı5.PNG
    220.7 KB · Görüntüleme: 366

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Maalesef AMD ekran kartlarında ve HP dizüstülerde böyle bir sorun var.

ahmtclk29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeşim. laptop u tekrar açtım. anakarta bağlı olan fan ı çıkarttım. üstünde 2 tane çok küçük vida avrdı onları hiç çıkarmamıstım. çıkardıktan sonra bi baktımki içinde o kadar toz birikmiş ki hava alacağı kısmı tıkamış. daha önce orayı fark etmemiştim. paylaştıgım fotoğrafta 20 dk boynca oyun oynadım. pc yı sonuna kadar zorladım. yınbede fandan çok az ses geldı. oyunu kapattıktan sonra sıcaklık düşmeye başladı. bi dene ben çözdüm sorunu. fps olayındada oldukça yükseliş yaşadım. sanki yeni almış gibi oldu şu anda

Ekli dosyalar

• s.PNG
    s.PNG
    411.9 KB · Görüntüleme: 485

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
kardeşim. laptop u tekrar açtım. anakarta bağlı olan fan ı çıkarttım. üstünde 2 tane çok küçük vida avrdı onları hiç çıkarmamıstım. çıkardıktan sonra bi baktımki içinde o kadar toz birikmiş ki hava alacağı kısmı tıkamış. daha önce orayı fark etmemiştim. paylaştıgım fotoğrafta 20 dk boynca oyun oynadım. pc yı sonuna kadar zorladım. yınbede fandan çok az ses geldı. oyunu kapattıktan sonra sıcaklık düşmeye başladı. bi dene ben çözdüm sorunu. fps olayındada oldukça yükseliş yaşadım. sanki yeni almış gibi oldu şu anda
Ben pek anlamam o işlerden ya :(

ahmtclk29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
düzgün bi tamirci bul o yapar . ço kfark var emın ol. sınırlarını bılıyrm pcnın zorladım. daha nerdeyse sesı çıkmadı bıle. eskıden hıc bıse yapmadan daha çok sesi çıkıyodu

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
düzgün bi tamirci bul o yapar . ço kfark var emın ol. sınırlarını bılıyrm pcnın zorladım. daha nerdeyse sesı çıkmadı bıle. eskıden hıc bıse yapmadan daha çok sesi çıkıyodu
Kolay birşey ise kurcalarım ama korkuyorum . Bir de bir sorum olacak bilgisayar kucağınızda oyun oynarken hareket ettirdiğinizde kasıyor mu ? Benim 2.ekran kartında hareket ettirince kasıyor . Gevşemiş olduğundan şüpheleniyorum

ahmtclk29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bendede yapıyordu. pc nin içindeki ekran kartı anakarta işlenmiş durumda. hareket etme ihtimali yok. bendede oluyordu o kasma olayı. şimdiki haliyle denemedım . eğer olursa paylaşırım

ahmtclk29

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeşim o hareket edince olan kasma sorunuda düzeldi