Hp laptopun fanını değiştirmek

Bu konuyu okuyanlar

frknksp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hp pavilion dv-6 1144et lpatopum var ortalama 8 yıllık . Gelelim konumuza fanımı temizlemiştim termal macunu felan fakat yinede fazla ses çıkıyor ısınmıyor pek fazla ama bu ses rahatsız ediyor, yeni bir fan alıp taksam düzelir mi ?(bence düzelmez) Aklımda farklı bir yeni nesil leptopun fanını takmak var ama uymayacak muhtemelen var mıdır bilginiz sizlerden yardım bekliyorum.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Merhaba;

Tahmin ettiğiniz gibi farklı bir fan muhtemelen uymayacaktır. Hurda olmuş aynı ürünün fanını bulmanız yada varsa sıfırını almanız sizin probleminizi kökten çözecektir.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bu kronik bir rahatsızlık o ses. Bütün seride var zaten

Piyasada o ürünün fanı satılıyor çok çabuk bulabilirsin hatta int cihazın modelini yazıp sonuna fan diye aratsan 25-30TL bulup alıp değiştirebilirsin.

frknksp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ediyorum ikinize de fakat şimdi aldım diyelim fanı taktım kendi fanından az ses yapacağı garantisi var mıdır ? Çünkü fanını felan ortalama 1 yılda 2 kez temizlerim.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
öyle bir garantiyi üreticinin kendisine değişim yaptırsan veremez kimse,

ama etkili olacaktır, orijinal fanı çok ses yapıyor, yan sanayilerde ses daha az bir kaç yıl önce arkadaşım değiştirmişti fark ettiğini beyan etmişti.

frknksp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir hp fanı alsam uyumlu olur mu çünkü sonuçta sadece fan soğutucu kanallar dahil değil sanırsam internetten biraz araştırdım fiyatını 30 tl civarı.