Hosting alırken neden T.C. Kimlik NO vermek zorundayız?

Bu konuyu okuyanlar

programm.er

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba ben yakında hosting alacağım ancak T.C. kimlik no vermem isteniyor vereyimmi sizce?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sadece hosting alırken değil, fatura kesilen her alışverişte TC kimlik numarası zorunlu oldu.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
güvenilir bir çok firma var.
verin problem olmaz.

Reaksiyon puanı
119
Arkadaşlar kendi web sitemi oluşturmak istiyorum fakat FREE (BEDAVA) nasıl yapıcağımı bilmiyorum örnek.com gibi reklamlı uzantılı olarak değil yani youtubeden izledim ama herkez uzatarak video çekmiş nasıl yapıcağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

programm.er

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@Okan.mih Maalesef öyle birşey söz konusu değil diye biliyorum :) mesela wordpress den ücretsiz olarak açarsan okan.wordpress.com diye açılır.
--- Gönderi Güncellendi ---
Limonhost yerine, GoDaddy veya Radore'den almanızı öneririm.
GoDaddy yavaş falan diyorlar.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkadaşlar kendi web sitemi oluşturmak istiyorum fakat FREE (BEDAVA) nasıl yapıcağımı bilmiyorum örnek.com gibi reklamlı uzantılı olarak değil yani youtubeden izledim ama herkez uzatarak video çekmiş nasıl yapıcağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Hostinger veya 000webhost gibi sitelerden ücretsiz host alabilirsiniz fakat önerim 000webhost'tur çünkü Hostinger artık ücretsiz'de mail erişimi yedek alma gibi bir çok özelliğini devre dışı bıraktı. Fakat ücretli alırsanız Radore'den alabilirsiniz.

Hosting'i aldıktan sonra, ücretsiz bir uzantı için (.com değil ) .tk yapabilirsiniz. Bunun içinde, Freenom - A Name for Everyone kısmına girip ücretsiz .tk ( örnek : okan-mih.tk ) alan adı aldıktan sonra Hostingin NS bilgileri - 000webhost için genelde: ns01.000webhost.com & ns02.000webhost.com - dir. Alan adına ns bilgilerini eklediğiniz zaman 48 saat içerisinde ns bilgileri güncellenir.

lowegame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve kanunlarına göre TCKN vermeniz zorunludur. Hem fatura kısmı için hemde yasal zorunluluk bulunmaktadır.

shancess16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sunucu kiralama yada hosting alıp illegal işler yapmaya calısan yada yapan bir cok kişi ile karsılaşıyoruz. Çalıntı kart, yapa ücret iadesi isteyen kart sahipleri cıkabiliyor. Bu tarz durumlarda yasak olarak hak talep edebilmek için TC doğrulaması yapılıyor.