Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Genelde reklam engellemek için eklentiler kullanırız. Ama Windows'ta iken host dosyası yoluyla da çoğu reklamı engellemek mümkün.

Hosts dosyası kullanılarak reklamlar ve zararlı siteler nasıl engellenir?
Burada yer alan Reklam Engelle.zip dosyasını indirin. Dosyayı zip’ten çıkartın, ardından Reklam Engelle.bat uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. Bu şekilde reklamların çoğu engellenecektir.
Herhangi bir uyarı gelmesi durumunda uyarıya onay verin. Bu yöntem çalışmıyor ise aşağıdaki yöntemi deneyin.

Bizim tüm siteleri bilip host'tan engellemek için dosya yazacak halimiz yok. Bu iş için kullanacağımız Hosts dosyası "MVPS HOSTS" isimli dosyadır. Öncelikle şunu demeliyim ki bu dosya “the best of the best in Freeware” seçilmiş. Yani “Freeware kategorisinde en iyilerin en iyisi” demek ve bence bunu gerçekten hak ediyor.

İlk önce sitesine gidip; Blocking Unwanted Connections with a Hosts File dosyayı indiriyoruz. (isterseniz buradan direkt indirin). Veya direkt ip adreslerini alıp Hosts dosyasına kopyalayıp yapıştırmak isterseniz şu bağlantıya bakın. http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.txt

Eğer önceden düzenlediğiniz bir Hosts dosyanız varsa, indirdiğiniz MVPS HOSTS dosyasını metin editöründe yani not defteri ile açıp içindeki satırları kendi hosts dosyanıza kopyalayabilirsiniz ya da http://www.mvps.org/winhelp2002/hosts.txt adresinden kopyalayıp hosts dosyasına yapıştırabilirsiniz.

Yok daha önce hosts dosyasında hiç değişiklik yapmadıysanız yani kullandığınız kendinize ait bir hosts dosyası yoksa direkt "C:\Windows\System32\drivers\etc" konumundaki klasöre kopyala yapıştır yaparak değişimi onayla diyebilirsiniz.

Kaynak: Hosts dosyası nedir? Flash reklamlar nasıl engellenir?

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Adaway androidde bunu otomatik yapıyor
5d90f11763e5185b3d5ce6e329723df3.jpg

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@isyankar42 Bu konudaki yazdığım Windows için host dosyasından reklam engelleme yöntemi.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Aslında bana lazım olan youtube da Video öncesi reklam videoları için bir çözüm yoksa internet için ff +ublock işimi goruyor

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aslında bana lazım olan youtube da Video öncesi reklam videoları için bir çözüm yoksa internet için ff +ublock işimi goruyor
Söyle rahatladan şunu yazmıştım size cevap olarak:
"Google Play Store'da Ghostery adlı web tarayıcısı var. Bazı izleyicileri engelliyor, bir kaç reklamı da engelleyebilir.
Opera adlı web tarayıcısının Android için olanında da reklam engelleme özelliği varmış. Buyrun detayları inceyebilirsiniz:
Opera tarayıcı - Google Play'de Android Uygulamaları "

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Opera gerçekten kaliteli bir tarayıcı.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Androidde malesef rootsuz uygulama kaynaklaruna erişilemiyor ancak bağlantı yönlendirilebiliyor...

Siz eğer bağlantıyı bir sunucuya yönlendirirseniz(vpn usulü) ve sunucuda reklam hostlarını engelleyip geri alırsanız bu mümkün olur...

Ama bunu yapmakta anlatıldığı kadar kolay değildir işte bunu yapan uygulama...

Adguard...

Sanırım henüz youtube özelliği tam çalışmıyor ama zamanla youtube reklamlarınıda engelleyeceğinden eminim

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Aynen. :)
--- Gönderi Güncellendi ---

Adguard'ın Android için ücretsiz olanı yani resimdeki güzel iş çıkarıyor mu?
Deneyerek öğrenebilirsiniz:) ben rootluyum adaway varken bunlara bulaşmam bile ancak zamanında biraz kullandım...

Eğer beğenirsen sana bir konu daha çıktı...
Bir konu açıp insanları bilgilendirebilirsin:)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Deneyerek öğrenebilirsiniz:) ben rootluyum adaway varken bunlara bulaşmam bile ancak zamanında biraz kullandım...

Eğer beğenirsen sana bir konu daha çıktı...
Bir konu açıp insanları bilgilendirebilirsin:)
O konuyu da siz açın. :)