Host Dosyası Kendini TXT Olarak Kayıt Etmeye Çalışıyor | SORUN ÇÖZÜLDÜ

Bu konuyu okuyanlar

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Saçma sapan bir sorun ile karşı karşıyayım.

Genelde bazı siteleri engellemek için kullandığım host dosyası /windows/system32/driver/etc bugün ne sebepledir ki çalışmıyor.

Bugün aynı rutin işlemleri yapmaya çalışırken çakal host dosyasını Note Pad ile açtıp düzenledikten sonra, '' Save '' yapıyorum ama note pad farklı kayıt etmeye çalışıyor.

balksz1jg.jpg

Ve .txt olarak kayıt ediyor.

balksz2w.jpg

Formatını değiştirmeye çalışsam da ;

balksz3ks.jpg

HATA VERİYOR. ;

balksz5lc.jpg

Üstelik bütün yetki ayarları benim üstümeyken. Defalarca Administrator ayarlarını düzenledim. Bu saçma sapan hata ilk defa bugün oldu. !

Bir yardım !

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Antivirüs programı engelliyordur.Kontrol et istersen.

Veya kullanıcı adminstratör değildir.

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Host dosyasını başka bir klasöre kopyala, istediğin değişiklikleri yap, sonrasında tekrar olması gereken yere kopyala sorun çözülecektir.

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Kaspersky kullanıyorum. Ve dediğim gibi, bu olayı hep kullanıyorum. Ki Kaspersky' da yaklaşık 1 senedir sistemimde. Kullanıcı ise Administrator. Olmasaydı zaten yapamazdım öncedende, ilk defa bu sorunu verdi hocam. Ama ben yinede sizin dediğiniz gibi güvenemeyip defalarca administrator ayarlarını düzenledim. Ama sonuç ortada. :(

Aaaa oha :D Kaspesky güncellenenip ayar değiştirmiş demekki :D Kaspersky' ı deaktif ettim oldu valla :D

bluemagic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dosyasının salt okunurluğunu kaldırman gerekiyor sağ tuş özelliklerden

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Host dosyasını başka bir klasöre kopyala, istediğin değişiklikleri yap, sonrasında tekrar olması gereken yere kopyala sorun çözülecektir.

Evet bunuda denemişdim. Ama bu da çözüm olmamıştı. Meher Kaspersky güncellenirken ayar değişitirmiş, deaktif bırakınca sorun düzeldi. Şimdi tekrar açabilirm. :)

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Çözüm budur [MENTION=175236]Sorun destek[/MENTION]

Notpad i sağ tıkla. yönetici olarak çalıştır de. Sonra açılan notpad penceresinden dosya - aç komutunu kullan (ctrl+o).
Sonra hosts dosyasını seç. Aç. Düzenle. Kaydet. Kapat. Hepsi bu kadar.

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çözüm budur @Sorun destek

Notpad i sağ tıkla. yönetici olarak çalıştır de. Sonra açılan notpad penceresinden dosya - aç komutunu kullan (ctrl+o).
Sonra hosts dosyasını seç. Aç. Düzenle. Kaydet. Kapat. Hepsi bu kadar.

Hayır işte bunu da denedim.

Kaspersky kullanıcıların system32 klasöründe belirli dosyaların değişimini engelliyor. Dediğiniz gibi, yönetici olarak çalıştırıda denedim. Sonuç vermedi. Tek çözüm yukarıda yazan arkadaşın dediği şekilde. Kaspersky' ı o an devre dışı bıraktım. İşimi gördükten sonra tekrar aktifleştirdim. :)

Teşekkürler bu arada bütün yardım eden arkadaşlara. :)

Reaksiyon puanı
188
Dosyayı kaydederken kayıt türünde tüm dosyaları seçip uzantı yazmadan kaydetmen lazım ya da metin belgesi seçiliyken dosya adını "hosts" şekilde (tırnaklarla beraber) yazman gerekiyor. Onun dışında o dosyaya mudahaleni engelleyen bir yazılım varsa da kapatman gerekir ve kullanıcının da yönetici yetkilerine sahip olması gerekir...