Honor 9x Türkiye

Bu konuyu okuyanlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
ben önceden redmi note 7 istiyordum onda da sd660 var ama Honor 9x'i görünce vazgeçtim bir de sorunlu bir cihaz olduğunu öğrenince vazgeçtim hatta alt çerçeve benim gözüme çok batıyordu Realme 3 Pro ve 5 Pro modelleri kat kat daha iyi ve sd660 da kabak tadı vermeye başladı hem ben kirin 810'u denemek istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 5 Pro'yu 3000'den geçirmesinler de bu arada Y9 Prime 2019 2900'den giriş yapmıştı hepsiburada da 2600'e düştü

instagram keşfet kısmında denk geldim sd712 diyor hem baz model hem de pro model için
Normal realme 5 için sd 665 diyorlar.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Normal realme 5 için sd 665 diyorlar.
gsmarena'ya bakmak gerek bir de o cihaz için sd665 komik olur en kötü 675 koymaları lazım diyordum
bu linke bakınca harbiden 665 koymuşlar bir de 4 kameraya fırlamışlar bence çift kamera yeterli 4 kamera bana gereksiz geliyor bence en kötü 3 kamera koymalılardı
edit: bir tek benim dikkatimi mi çekti bilmiyorum ama Realme 3 ile 3 Pro'nun tasarımında alt çerçeve kalınlığı kabak gibi ortada Realme 3'te alt çerçeve bana çok kalın geldi alt çerçeve dediğin ince olmalı Redmi Note 7'nin alt çerçevesi de benim hoşuma gitmiyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Oyun oynamasan bile kirin 810’un 7nm olması güzel bir bonus. Eski jenerasyon işlemcilere göre gayet az şarj tüketecektir.

Birde “futureproof” olması güzel bir şey. Gelecekte daha az yavaşlar diye umuyorum.

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Oyun oynamasan bile kirin 810’un 7nm olması güzel bir bonus. Eski jenerasyon işlemcilere göre gayet az şarj tüketecektir.

Birde “futureproof” olması güzel bir şey. Gelecekte daha az yavaşlar diye umuyorum.
O dediğiniz şey ne demek ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

ben sosyal medyada gezinen müzik dinleyen tipik bir kullanıcıyım ve kullanacağım telefonun donmaması kasmaması gerekiyor IOS'tan Android'e geçeceğim için bu kriter çok önemli
oyuna gelecek olursak ben 5s'te GTA SA bitirdim (hani şu 4 inçlik bit kadar ekranda) o günden sonra oyun oynamayı bıraktım (zirvede bıraktım diyelim)
zaten oyun yüksek grafikli bir oyundu ve hafızamda 2 gb yer kaplıyordu bu arada benim 5s 16 gb idi :)

acaba honor 9x 5g destekler mi şimdi gündemde huawei ve samsung'un 5g telefonları var insan ister istemez acaba benim tel 5g destekler mi diye soruyor

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Huawei ye Abd nin bakışı sıkıntılı. Honor 9x i bu yüzden tekrar düşünürdüm. Güncelleme riskli uzun vadede. Real me 3 pro ideal bence.

Tabii ki kronik sorunu olup olmayacağı beklenebilir bir süre real me nin.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Huawei ye Abd nin bakışı sıkıntılı. Honor 9x i bu yüzden tekrar düşünürdüm. Güncelleme riskli uzun vadede. Real me 3 pro ideal bence.

Tabii ki kronik sorunu olup olmayacağı beklenebilir bir süre real me nin.
Turp rahat dursun davayı Huawei kazanacak çünkü inanıyorum
realme alacaksam da Realme 5 Pro alırım tabi gelirse

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bu Turp'ta katır inadı var nedir bunun karın ağrısı ne istiyor Huawei'den ?
Trump değil sadece, devlet politikası bence. Hem güvenlik, hem apple 'ın pazar payı, hem Çin ile ticaret savaşında koz.... Hepsi... O yüzden huawei nin işi belirsiz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Trump değil sadece, devlet politikası bence. Hem güvenlik, hem apple 'ın pazar payı, hem Çin ile ticaret savaşında koz.... Hepsi... O yüzden huawei nin işi belirsiz.
Apple telefon sektöründe batmaya mahkum ama yeni model yine peynir ekmek gibi satacak (Apple fanboyları sayesinde ayakta duruyor)
Nisan ayından beri Huawei'nin işi belirsizdi gecen ay Huawei davayı kazanmadı mı bu mesele niye don lastiği gibi uzuyor aklım almıyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
O dediğiniz şey ne demek ?
Demek istediğim gelecek yıllara işlemcinin daha hazırlıklı olması. Eski işlemciler zorlanmaya başlayabilir.

acaba honor 9x 5g destekler mi şimdi gündemde huawei ve samsung'un 5g telefonları var insan ister istemez acaba benim tel 5g destekler mi diye soruyor
5g olacağını hiç sanmıyorum. Yeni olduğu için daha pahalı oluyorlar. Orta segmente de bu modemi koyacaklarını sanmıyorum. (Koysalar telefonun fiyatı yükselir)

Hem zaten huaweinin 5g modemi Qualcomm’unkine göre çok daha fazla enerji tüketiyormuş. Bataryada sıkıntı olabilirdi...

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Demek istediğim gelecek yıllara işlemcinin daha hazırlıklı olması. Eski işlemciler zorlanmaya başlayabilir.

5g olacağını hiç sanmıyorum. Yeni olduğu için daha pahalı oluyorlar. Orta segmente de bu modemi koyacaklarını sanmıyorum. (Koysalar telefonun fiyatı yükselir)

Hem zaten huaweinin 5g modemi Qualcomm’unkine göre çok daha fazla enerji tüketiyormuş. Bataryada sıkıntı olabilirdi...
son gelişme
pazarlama satış sorumlusundan aldığım bilgiye göre HONOR 9X Kasım ayının ilk haftası tanıtılacak fiyatı uygun mu gençlere hitap ediyor mu diye sordum yes dedi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İyiki bu telefondan vazgeçmişim bu arada fiyat tahminim tuttu

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İyiki bu telefondan vazgeçmişim bu arada fiyat tahminim tuttu
Mi 9t varken yüzüne bakilmaz.Fiyati biraz duşse bu sefer karşısına rn8 pro çıkıyor,ölü doğan bir telefon oldu bence.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mi 9t varken yüzüne bakilmaz.Fiyati biraz duşse bu sefer karşısına rn8 pro çıkıyor,ölü doğan bir telefon oldu bence.
Ölü doğan telefon çok doğru bir tespit. Eylülün ilk haftası gelecek denen telefon kasımın son haftası zor geldi. 2599-2699 TL fiyat ile çıkaracaksın telefon IPS panel işlemcisi geçen senenin işlemcisi parmak izi okuyucu halen arkada. 4 GB RAM var hızlı şarj yok nerden tutsan elinde kalıyor telefon. Bu fiyatlarla bu donanımla Honor satış rakamı flan yakalayamaz.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ölü doğan telefon çok doğru bir tespit. Eylülün ilk haftası gelecek denen telefon kasımın son haftası zor geldi. 2599-2699 TL fiyat ile çıkaracaksın telefon IPS panel işlemcisi geçen senenin işlemcisi parmak izi okuyucu halen arkada. 4 GB RAM var hızlı şarj yok nerden tutsan elinde kalıyor telefon. Bu fiyatlarla bu donanımla Honor satış rakamı flan yakalayamaz.
Yalnız pazarlama satış sorumlusu Honor 9x'in lansman tarihinin Kasım'a sarkacağını bana Instagram'da dm'den söylemişti o yüzden şuanda tanıtılması beni şaşırtmadı bundan 5 ay öncesine kadar bende Honor 9x istiyordum ancak Kirin 810 ve yandan parmak izi okuyucusuna sahip olan modelini yani Çin'de tanıtılan versiyonunu beğenmiştim Mİ9T'nin fiyatı düşünce Honor 9x'ten vazgeçtim bir de global versiyonuna bakınca iyiki vazgeçmişim dedim Kirin 710F nedir lan ?
Huawei veya Honor alacaksan amiral gemisi alacaksın aga Kirin 710'lu telefon sıkıntıdır kullanıcıyı üzer
Fiyat ise 2500 civarı gelir dedim tahminim tuttu
@AlteredTech @TheTruthHurts @HYÇ @Görkem Say

@TheTruthHurts beklediğime değmedi

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Gerçekten tahminin tutmuş 2500 civarı telefon :) Ama 2699 TL. 2999 TL olsaydıda 2500 civarı olacaktı heralde :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Gerçekten tahminin tutmuş 2500 civarı telefon :) Ama 2699 TL. 2999 TL olsaydıda 2500 civarı olacaktı heralde :)
3000'in altında gelecek demiştim bu telefon çok gereksiz olmuş 1400 tl olan Honor 10 Lite'da da Kirin 710 var bunda da Kirin 710 var aralarındaki fark ne ?
RN8 Pro veya Mİ9T almak daha mantıklı Honor 9x kesinlikle önermiyorum önerirsem Honor 20 öneririm
Huawei orta segmentte çöp alacaksan amiral gemisi alacaksın P30 Mate 20 Pro Honor 20 gibi tepe modelleri öneririm

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yalnız 810 olsa mi9t’ye çok daha iyi bir alternatif olurdu ama nerde...huawei beni yine hayal kırıklığına uğrattı.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Keyiften değil hocam, zorunluluk. Hep ameriganın oyunları.
Şerefsiz Turp yüzünden işte
Google'ın da suçu var tabi Kirin 810'a lisans vermemiş bu arada Honor 9x A101'e geldi hemde Honor Band 5 ile birlikte

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Şerefsiz Turp yüzünden işte
Google'ın da suçu var tabi Kirin 810'a lisans vermemiş bu arada Honor 9x A101'e geldi hemde Honor Band 5 ile birlikte

810 ile gelse bile RN8 Pro, Mi 9 lite ve Mi 9T varken pek satamazdı hocam.

Bu arada şahsen Honor'un sadece giriş ve orta segment cihaz çıkarmasını mantıklı buluyorum. Şuan yeni çıkmış Honor 20'yi P30 ile karşılaştırınca çöp gibi görüyorum:)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ah pardon Huawei yazmışım oraya. Aslında Google demek istedim.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Ya, Allah aşkına genç kardeşim. Ezberledik zaten, hayırlısıyla bu ay sonunda Mi9T ye geçiyorsun. Her yere yazıp durma gari :) @Webhead

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ya, Allah aşkına genç kardeşim. Ezberledik zaten, hayırlısıyla bu ay sonunda Mi9T ye geçiyorsun. Her yere yazıp durma gari :) @Webhead
bu benim 3 ay önceki konum mübarek hortlatmışlar da ondan dolayı yazdım
eyvallah bu arada hayırlısı ile yeni bir telefona geçecez bakalım :)
9 ay araştırma yaptım reis ve beklentilerimi karşılayacak telefonu nihayet buldum bende bunu sizinle paylaşmak istedim zaten deneyimlerimi aktardığım bir konu açacağım orada uzun uzun konuşuruz

telefonu alacağım belliydi ama hangi gün alınacağı belli değildi o da dün belli oldu babuş

Honor 20 tuzlu bir fiyattan gelecek onu biliyoruz da inşallah Honor 9x 2500'den yüksek bir fiyattan gelmez :)
@AlteredTech tahminim tutmuş

Son düzenleme: