Honda 770 bin otomobili geri çağırıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Entürkteynment

Doçent
Katılım
10 Kas 2015
Mesajlar
538
Puanları
43
Konum
Tian Shan


Japon otomotiv devi Honda, hava yastığındaki problem nedeniyle 770 bin otomobilini daha geri çağırıyor. Toplamda 10 milyonun üzerinde araç sahibini servise davet eden Honda, Takata firmasının ürettiği hatalı hava yastığından en çok etkilenen firma konumunda bulunuyor. Hava yastığındaki hata nedeniyle Japon Takata firmasına 1 milyar doların üzerinde ceza kesilmesi bekleniyor.

Birçok otomotiv firması için hava yastığı (Airbag) üreten Takata'nın ürünlerinde geçtiğimiz yıl bir hata tespit edilmişti. Üstelik bu hatanın ölümcül sonuçlar doğurabileceği ve 85 milyon aracı etkilediği ifade edilmişti.

Bunun üzerine otomotiv devleri milyonlarca otomobilini geri çağırmıştı. Mercedes 1 milyon, Toyota 4,7 milyon, Audi 387 bin, BMW 1,9 milyon, Chevrolet 1,91 milyon, Dodge 5,64 milyon, Ford 2,8 milyon, Mazda 730 bin, Nissan 1,1 milyon, Volkswagen 680 bin aracını geri çağırmıştı.

Japon otomotiv devlerinden Honda ise 10 milyonun üzerinde aracını geri çağırarak, bu konuda en büyük mağdur olan markalar arasında yer alıyordu. Geri çağırılan Honda'lara yenileri eklendi. Yaklaşık 772 bin Honda'nın hava yastığındaki problem nedeniyle geri çağrılacağı açıklandı
.
Kaynak:yenişafak
 
Üst
stat counter