Home Premium VS Ultimate

Bu konuyu okuyanlar

utkuysal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşten eve gelen vede oyun oynayan, internette gezen ve film izleyen biri olarak hangisini önerirsiniz.

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
XP den şaşma derim ben ama yok illaki vista olsun dersen = home premium yeterli bence

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Windows XP + Pardus 2007.3 Lynx lynx

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Para verip alacaksan Home Premium, diğerinin fiyatı bunun üç katının biraz daha fazlası çünkü.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Home premiumu öneririm hem ultimate kadar ram yemez hem daha az işlemci yer daha iyi oyun oynarsın..

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ultimate'nin farkı daha profesyonel ve tam dosya yedekleme , sürücü şifreleme vb güvenlik paketlerinin bulunmasıdır.Home Premium adındanda anlaşıldığı gibi ev kullanıcıları için çıkartılmış bir sürüm.Senin yapmak istediğin işler için Home Premium yeterli olacaktır.
blogger dedi ki:
Home premiumu öneririm hem ultimate kadar ram yemez hem daha az işlemci yer daha iyi oyun oynarsın..
Birde bunlara katılmıyorum :*

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bana göre vistanın tam olarak 1.5-2 yılı var.Ama ultımate vistada özellik olarak yokyok..ram ve işlemci cok yiyor,üzücü tarafı.Kur xp profu..sistemi en kasmıyacagından :D

p2mfilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla ULTIMATE i aylarca kullandım ve çok memnundum ama herkesin dediği gibi çok fazla RAM tüketimi söz konusu. Ancak iyi bir sistemin varsa ULTIMATE al keyfini çıkart.

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Mr.Fastfinger dedi ki:
Ultimate'nin farkı daha profesyonel ve tam dosya yedekleme , sürücü şifreleme vb güvenlik paketlerinin bulunmasıdır.Home Premium adındanda anlaşıldığı gibi ev kullanıcıları için çıkartılmış bir sürüm.Senin yapmak istediğin işler için Home Premium yeterli olacaktır.
blogger dedi ki:
nesine katılmıyosun dediğim doğru :(

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
blogger dedi ki:
Mr.Fastfinger dedi ki:
blogger dedi ki:
nesine katılmıyosun dediğim doğru :(
Çünkü ram ve işlemci kullanımları farklılık gösteremez.Sistem olarak değişen hiç birşey yok birkaç özellik dışında.O özelliklerde zaten arka planda çalışmadığına göre nasıl ram ve işlemciye yük bindirecek onu anlatmaya çalıştım.Basic'de aero yoktur ram biraz düşüktür.Onuda zaten premium ve ultimatede manuel olrak kapatmak mümkün.Yani işin aslı ram ve işlemci kullanımı aynı.Kendinize uygun daha doğrusu hangi iş için kullanacaksanız o özelliklere sahip bir sürümü tercih etmeniz gerek.
Saygılarımla. :)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ultimate home premiumddan daha çok ram ve işlemci yiyor.Vistam dün yüksüzken 190mb ram yiyordu..

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ultimate çok ram yiyor demişsiniz de biraz sayısal konuşsak...