hmdglobal kimdir, nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Cepkurdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
KİM BU HMDGLOBAL?!

burası biraz ilginç. çünkü nokia, hmd ve foxconn arasında pembe dizileri aratmayacak bir görüntü var. benim anladığım şu: hmd, nokia’nın ismini ve patentlerini kullanarak telefon ve tablet tasarlayacak. hmd’nin, nokia ismini ve patentlerini kullanarak tasarladığı telefon ve tabletlerin üreticisi ise foxconn. evet, çarpık bir ilişki. demiştim.

hmdglobal-kimdir-nedir-2.jpg

arto nummela. ceo. (adı arto olmasa daha iyi olurmuş ama.)
işin güzel yanı şu: hmdglobal başkanı ve ceo’su, alanında oldukça uzman kişiler. daha da önemlisi, nokia telefon camiasını kasıp kavururken çin’de beyaz şortuyla top oynayan çakma firma kurucularından değiller. zaten bu adamlar çinli değil! (muhtemelen finlandiyalı ikisi de, ona bakmadım.)

en iyi haber ne? BU ADAMLAR, ZAMANINDA NOKIA’DA ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK YAPMIŞ ADAMLAR! şu anda da microsoft denen, nokia’nın telefon işinin ipini çeken firmada çalışıyorlar ve hmd’nin hayata geçmesi için gün sayıyorlar. e daha ne olsun?

hmdglobal-kimdir-nedir-3.jpg

florian seiche. başgan. sempatik bir abiye benziyor.

sizleri bilmiyorum ama ben bu işten çok memnunum. nokia işi sağlam kazığa oturtmuş ve gerçekten de eski nokia’dan esintiler sunan telefonlarla gelecek gibi görünüyor. heyecanlanmamak için herhangi bir sebep yok gibi.

Son mesajlar