Hızlı şarj için kablo önemli mi?

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar cuma günü iphone 8 plus telefon aldım ama telefon çok yavaş şarj oluyor bu sorunun çözümü için yeni bir adaptör almam gerekiyormuş ilk olarak apple storeda ki adaptörlerde amper değerleri yazmıyor Watt olarak yüksek bir adaptör düşük olandan daha hızlı şarj eder diyebilir miyiz? Bir de kablo Önemli bir etken midir kutunun içinden çıkan kablo ile hızlı şarj edebilir miyim? Eğer fark varsa iki kablonun farkı nasıl anlaşılır? Teşekkürler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Evet kablo ve adaptör önemli o yüzden bir iPad'ın adaptörü ve kablosu ile şarj edersen daha hızlı şarj etmiş olursun

Reaksiyon puanı
34

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Merhaba Arkadaşlar cuma günü iphone 8 plus telefon aldım ama telefon çok yavaş şarj oluyor bu sorunun çözümü için yeni bir adaptör almam gerekiyormuş ilk olarak apple storeda ki adaptörlerde amper değerleri yazmıyor Watt olarak yüksek bir adaptör düşük olandan daha hızlı şarj eder diyebilir miyiz? Bir de kablo Önemli bir etken midir kutunun içinden çıkan kablo ile hızlı şarj edebilir miyim? Eğer fark varsa iki kablonun farkı nasıl anlaşılır? Teşekkürler

iPhone8, 8Plus ve X'i hızlı şarj edebilmek için satılan adaptör ve şarj kablosu var onları satın alıp kullanabilirsiniz. Eğer onlar çok pahalı diyorsanız, sadece iPad'in şarj adaptörünü alabilirsiniz. Apple'da iPhone şarj kablosu, iPad şarj kablosu diye ayrılmıyor, hepsi standart. Size tavsiyem Apple'ın sitesinde yer alan ürünlerin dışında ki ürünlerle telefonunuzu şarj etmemeniz. Aksi taktirde bataryanız zarar görebilir ve orjinal şarj kablosuyla şarj etmediğiniz için telefonunuzun başına bir şey gelirse Apple bu konuda sorumluluk kabul etmez. Tabii illa olacak diye bir şey yok, olmayadabilir ama olma ihtimali de var.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Bu Apple harbi işi biliyor iPhone 8'i 4000tl'ye sattırıyor.
Bir de üstüne adaptör sattırıyor.
Üstelik kendi markası haricinde satılan aksesuarlar telefonu bozuyor.
Yani adamlar PARA'nın denklemini çözmüş.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Bu Apple harbi işi biliyor iPhone 8'i 4000tl'ye sattırıyor.
Bir de üstüne adaptör sattırıyor.
Üstelik kendi markası haricinde satılan aksesuarlar telefonu bozuyor.
Yani adamlar PARA'nın denklemini çözmüş.

Orası öyle, almadan önce her yönünü düşüneceksin işin. Bilmeden araştırmadan gidip alınca herşeyi sonradan anlıyor insan.

oguzhanarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone8, 8Plus ve X'i hızlı şarj edebilmek için satılan adaptör ve şarj kablosu var onları satın alıp kullanabilirsiniz. Eğer onlar çok pahalı diyorsanız, sadece iPad'in şarj adaptörünü alabilirsiniz. Apple'da iPhone şarj kablosu, iPad şarj kablosu diye ayrılmıyor, hepsi standart. Size tavsiyem Apple'ın sitesinde yer alan ürünlerin dışında ki ürünlerle telefonunuzu şarj etmemeniz. Aksi taktirde bataryanız zarar görebilir ve orjinal şarj kablosuyla şarj etmediğiniz için telefonunuzun başına bir şey gelirse Apple bu konuda sorumluluk kabul etmez. Tabii illa olacak diye bir şey yok, olmayadabilir ama olma ihtimali de var.

Nereden bulabilirim o hızlı şarj adaptörlerini Apple In sitesinde bulamadım da

muzocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş bende iphone 8 plus kullanicisiyim. Orjinal sarj ile 3 saatten fazla surede sarj ediyor. Baktim olacagi yok aliexpressten aukey marka 30w bi adaptör aldim kendi orjinal sarj kablomu adaptore takip kullaniyorum suan ve 1 saat.25 dakikada telefon doluyor. Fotoğrafını bıraktım bakabilirsin.

Ekli dosyalar

• 10491653-CD43-4417-AF53-26082EF8B816.jpeg
    10491653-CD43-4417-AF53-26082EF8B816.jpeg
    130.7 KB · Görüntüleme: 1,133

oguzhanarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeş bende iphone 8 plus kullanicisiyim. Orjinal sarj ile 3 saatten fazla surede sarj ediyor. Baktim olacagi yok aliexpressten aukey marka 30w bi adaptör aldim kendi orjinal sarj kablomu adaptore takip kullaniyorum suan ve 1 saat.25 dakikada telefon doluyor. Fotoğrafını bıraktım bakabilirsin.

Teşekkürler ama araştırdınız mı ürünü cihaza zarar vermesin bir de kaç günde geldi

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Açıkçası Apple’ın sitesinde olan ürünler dışında ürün satın almayın. Cihazınızı bozarsa, bataryayı çabuk eskitirse Apple’a gidip şöyle oldu diyemezsiniz adamlar hangi şarj adaptörüyle şarj ettin der.

Disclosure

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Orijinal sarj cihazi ve kablosu haricinde baska bir urunun kesinlikle kullanilmamasi gerekir , amper-vataj-volt-ohm bir cok degisken var. Ozellikle apple urunler bu konularda android e gore daha hassas olurlar.

oxygenbbx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben aynı adaptörde farklı kablolar denedim. Orjinali dışında verim alamadım. Hem söketede zarar veriyor