Hızlı kota dolması.

Bu konuyu okuyanlar

RaginBoneMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selam arkadaşlar benim Turkcell Superonline a bağlı 150gb 50mbps internetim var. İnternetim de garipsenecek şekilde gb düşüşü var. Şöyle soyliyeyim, tam 12 günde internet 100gb kota yemiş. Hayır bilgisayarım bozuk indirme falan da yapmıyorum, sadece youtube dan video izliyorum. Onu da 720p açıyorum ki fazla kota gitmesin diye zira geçen ay da bu şekilde bir düşüş mevcuttu yada ben yeni fark ettim bilemiyorum. Bunun sebebi nedir acaba bilen var mı ? Günlük toplasanız 4 saatlik video anca izliyorum. Ben anlamadım bu işi facebook desen kaç gb yiyecek ? Instagram desen gene öyle ciddi miktarlar yiyecegini sanmıyorum. 85 tl fatura ödüyorum bir de 20 günde 150 gb bitip üstüne 15 tl fatura yansıtmışlar geçen ay. 105 tl fatura geldi. Ben anlamadım bu işi bir yardım edin lütfen.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu söyleyin yardımcı olmaları gerekiyor modeme bağlanıp durumu ile ilgili ölçme tespit yapıyorlar. Olmaz ise bir dilekçe ile yazılı müracaat edin neticesini size bildirsinler.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Windows 10 da veri kullanımı var kullanım ayrıntılarını görüntüle derseniz hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını görürsünüz.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Bence videoları izleyerek bunduruma gelmiş olmanız normal.
720p nin az yediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
4 saatlik video ile en az gideceği 3.5 gb ayrıca facebook olayınjda katarsanız günlük hesaplamanızı yapın artık.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Windows 10 bazen gereksiz veri indiriyor. Ne indiriyor bir türlü çözemedim. Günümüzde bir çok web sayfasında videolu reklamlar mevcut. Ve bazen aynı sayfada düzinelercesi var ve de İnternet hızı yüksek olan bağlantılarda o videolar, İzlensede izlenmesede indiriliyorlar. Tabii komşuların da yardımcı oluyor olabilirler.

RaginBoneMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
[
Windows 10 bazen gereksiz veri indiriyor. Ne indiriyor bir türlü çözemedim. Günümüzde bir çok web sayfasında videolu reklamlar mevcut. Ve bazen aynı sayfada düzinelercesi var ve de İnternet hızı yüksek olan bağlantılarda o videolar, İzlensede izlenmesede indiriliyorlar. Tabii komşuların da yardımcı oluyor olabilirler.
Hocam bilgisayarım bozuk dolayısıyla işletim sistemimin bir indirme yapması söz konusu değil. Laptobum var. Onda da 8.1 işlemci var ve güncelleştirmeler elle yapılıyor.
Windows 10 da veri kullanımı var kullanım ayrıntılarını görüntüle derseniz hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını görürsünüz.
Onun win 8 de olanı yok mu ya ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence videoları izleyerek bunduruma gelmiş olmanız normal.
720p nin az yediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
4 saatlik video ile en az gideceği 3.5 gb ayrıca facebook olayınjda katarsanız günlük hesaplamanızı yapın artık.
Hocam SnapTube uygulamasında 720p hd 22dk'lık bir videoyu indirmek 374 mb yiyor. 1 saate 3 video indirsek, 3×374= 1122mb. 4 saate bu videodan 12 tane indirsek 374x12= 4488mb. Hadi 5 gb olsun. Facebok ta 5 gb yesin 12 günde size 10 gb yapar. Nerede benim 90 gb'ım ? Hayır eğer indirmek daha karlıysa ben videomu indirir öyle izlerim.

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
11 gunde 60 GB yapmisim bi sekilde iniyor. Ìnternet Data Usage programlari indir anlik olarak takip et kullanimlari.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
İnternetini birilerinin senin iznin olmadan paylaşma olasılığı üzerinde durabilirsin. Her gün şifreni değiştir ve bir ay sonra değişen bir şey oluyormu? bir bak.

Benzer bir olay seneler önce duymuştum. Mağdur kişi gidip, servis sağlayıcıdan tam döküm istemiş. Temsilci büro ile birlikte bu dökümleri bir kaç sonraki ay incelemişler ve kendi bilgisayarlarının kapalı olması gereken saat'lerde hiç girmedikleri sayfalarda gezildiğini tesbit etmişler. Çözüm olarak ta kablolu bağlantıya geçmişler, wifi'yı kapatmışlar. (yeni modem almışlar)

(Tam olarak bir işyeri bilgisayarıydı ve İSS bunları bir kaç ay daha, bir kaç fatura extresi gelene kadar sömürmüş. Yine bilgisayarcılarıda bu kerizi af etmemiş ve ona yeni bir Masaüstü ve yeni bir modem kakalamış. Sebep olarakta Laptoplar sadece kablosuz bağlanabilirler demiş. Ben de müşterim olan şahsın keyfini bozmamak için sustum. Çünkü kendisi o çözümden memnun görünüyordu.)

RaginBoneMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İnternetini birilerinin senin iznin olmadan paylaşma olasılığı üzerinde durabilirsin. Her gün şifreni değiştir ve bir ay sonra değişen bir şey oluyormu? bir bak.

Benzer bir olay seneler önce duymuştum. Mağdur kişi gidip, servis sağlayıcıdan tam döküm istemiş. Temsilci büro ile birlikte bu dökümleri bir kaç sonraki ay incelemişler ve kendi bilgisayarlarının kapalı olması gereken saat'lerde hiç girmedikleri sayfalarda gezildiğini tesbit etmişler. Çözüm olarak ta kablolu bağlantıya geçmişler, wifi'yı kapatmışlar. (yeni modem almışlar)

(Tam olarak bir işyeri bilgisayarıydı ve İSS bunları bir kaç ay daha, bir kaç fatura extresi gelene kadar sömürmüş. Yine bilgisayarcılarıda bu kerizi af etmemiş ve ona yeni bir Masaüstü ve yeni bir modem kakalamış. Sebep olarakta Laptoplar sadece kablosuz bağlanabilirler demiş. Ben de müşterim olan şahsın keyfini bozmamak için sustum. Çünkü kendisi o çözümden memnun görünüyordu.)
Şimdi değiştiriyorum modem şifresini umarim düzelir.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Birileri kablona kablo bağlamışta olabilir. Varsa anlayan bir arkadaşın, bi bakıversin.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Wifi şifreni değiştir.. Şifreni sormaya gelenleri listeye al.. Yada modem arayüzünden kimler bağlı incele bakalım bi.

RaginBoneMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Wifi şifreni değiştir.. Şifreni sormaya gelenleri listeye al.. Yada modem arayüzünden kimler bağlı incele bakalım bi.
Ya sabahtan beri bu şifreyle uğraşıyorum. Modem arayüz şifremi unutmuştum, modemi resetledim. Şuan internetim bağlı fakat aşırı yavaş şekilde çalışıyor. Bu modem arayüzünde bir ayar yapmam gerekiyomuş sanırım yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca telefondan da internete bağlanmaya çalışıyorum fakat wifi ağında oturum açılamadı diye bir şey diyor. Ona basınca da bir sekme açılıyo ama yüklenme ekranında kalıyor bembeyaz ekran. Lütfen yardımcı olun ya.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Modemin marka ve modelini yaz.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sizi akıllı kota diye kotalı pakete mi geçirdiler ne yaptılar . Limitsiz internette ekstra ücret yantsıtılamaz.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Müsait olduğunuz zaman bir uzaktan erişim verin kontrol sağlayayım isterseniz

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
İndirme ve ya yüklemeler çoğu kişinin bakmadan kabul ettiği şartnameden geçen anonim veriler. Eğer mail hesabıyla oturum açtıysanız eğer yapılan senkronizasyonlar, bazı ufak dosyaların sizin bilgisayarınıza uyumlu hale getiriyor. güncelleme yapmıyorsa bunları yapıyordur. ne zaman ping çıksa çünkü bilgisayarda bunlardan bilirim :D
İnternette bir ara dolaşan microsoftun keylogger attığı söylentisi herkesin varsayılan ayarları kullanmasından kaynaklı. Orada anonim(!) veriler yollayacağı yazıyor. :)

[
Onun win 8 de olanı yok mu ya ?
Windows 8 ve 8.1 sistemleri yakın süreçte terkedilecek, sizinde windows 10a geçmenizi öneririm.

modem ayarlarını yapması için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz onlar uzaktan yapıyorlar diye biliyorum.

RaginBoneMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi dediniz de bilgisayarım çalışmıyor işte :(