Hız sınırlayabileceğim modem tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

orhun_ztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Superonline 16 Mbps yalın ADSL kullanıcısıyım ve firmanın verdiği standart modemi kullanıyorum. Yaklaşık 200 metrekare bir eve taşındım. Bu evin her odasında rahatlıkla çekebilecek kadar güçlü, yalın ADSL ile ilerde geçebileceğim fiber için uyumlu ve en önemlisi modeme bağlanan her cihaza hız sınırı koyabileceğim (Sanırım QoS ayarı diyorlar) bir modem almayı düşünüyorum.

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım ve tavsiye bekliyorum.

Teşekkürler.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Merhaba arkadaşlar.

Superonline 16 Mbps yalın ADSL kullanıcısıyım ve firmanın verdiği standart modemi kullanıyorum. Yaklaşık 200 metrekare bir eve taşındım. Bu evin her odasında rahatlıkla çekebilecek kadar güçlü, yalın ADSL ile ilerde geçebileceğim fiber için uyumlu ve en önemlisi modeme bağlanan her cihaza hız sınırı koyabileceğim (Sanırım QoS ayarı diyorlar) bir modem almayı düşünüyorum.

Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım ve tavsiye bekliyorum.

Teşekkürler.
Fiber uyumlu yeni modemleri güzel superonline'ın. Onlar sana verir. Onun dışında çekmeyen yerler için yenileyici kullanabilirsin.

orhun_ztrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiber uyumlu yeni modemleri güzel superonline'ın. Onlar sana verir. Onun dışında çekmeyen yerler için yenileyici kullanabilirsin.

Taşındığım yerde henüz fiber yok. Varsayım olarak ilerleyen süreçte bulunduğum bölgeye fiber gelirse diye onuda ekledim. Tavsiye edebileceğiniz bir modem var mı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
süperonline vericek almana gerek yok zaten yok onun kullandığı sistem farklı...
2016-03-14 17.26.34.jpg
2015-02-28 17.54.51.jpg

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Asus tavsiye ederim, traffic manager üzerinden rahatlıkla yapabilirsin hatta ana internet ağı dışında misafir ağı oluşturup intranetine dahil bile etmiyorsun. DSL N16 alırsan usb yok ve ethernetler 100mbit, N17U da usb+1gbit portlar mevcut. Çekim konusunda daha üst seviyelere çıkman gerek ,çıksan dahi istediğin sonucu neredeyse bir çok markada alamabiliyorsun. Çözüm ya repeater , ap yada powerline (kablo döşemek istemiyorsan) kullanmalısın. Yada binlerce liralık psikopat modemlerden alacaksın