Hıncal Uluç: Aykut'un istifası tezgah!

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hıncal Uluç: Aykut'un istifası tezgah!

Bana kimse Kocaman'ın istifasının tezgah olmadığını anlatamaz. Çünkü kendi iradesiyle karar vermediğini herkes biliyor. Yıldırım'ın istemediği istifa göstermelik, gündem değiştirmeye yönelik. Yıldırım, 30 saniyede görüş değiştirdi."Ligde şampiyon olmasak bile Avrupa'da şampiyon olacağız" demeye başladı! Fenerbahçe camiası ile dalga geçiyor. Bundan sonra iş Fenerbahçe Kongresi'ne düşüyor

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman depremi yaşanıyor. Karabük mağlubiyetinin ardından taraftarların istifaya davet ettiği Kocaman görevinden ayrıldı. Buna karşılık yönetimin bırakmaması üzerine istifasını geri alması bekleniyor.

*Yaşananlarla ilgili neler söyleyeceksiniz? Sizin için istifa sürpriz oldu mu?
Bu bir tezgah... Bana kimse bunun tezgah olmadığını anlatamaz.

Bu bir tezgah... Maç bittikten sonra ben Rıdvan Dilmen'in ne diyeceğini merak ettim ve NTV'ye geçtim.
NTV'de ekran ikiye bölünmüştü.

Bir tarafta Rıdvan konuşuyor, diğer tarafta Bağdat Caddesi gösteriliyordu. Bağdat Caddesi, Galatasaray maçından sonraki gibi yanmıyordu ama ondan bir adım geride, protestolar, kıyametler kopuyor, Fenerbahçe taraftarları yollardaydı.

Bu tarafta. "Bu atın öldüğünü kim söylerse idam ettiririm" demiş ya Padişah, Rıdvan Dilmen de, Padişah'a atın öldüğünü haber verecek, akil adam gibi, "Fenerbahçe takımı çok kötü seçilmiş, transferlerin ikisi dışında hepsi Aykut Kocaman tarafından yapıldı. Gelen oyuncuların hepsi geldiklerinden kötü durumdalar; bunun sorumlusu kim?" diyor, "60. dakikada Fenerbahçe bitiyor, oyuncularda fizik güç kalmamış; bunun sorumlusu kim? Fenerbahçe maç boyu taktik yanlışlar içinde oynadı; bunun sorumlusu kim?" diyor ama 'Bütün bunların sorumlusu Aykut Kocaman'dır' demiyor, nedense!

RIDVAN YAPMAMALI
Ben neden demediğini tahmin ediyorum tabii... Fenerbahçe'nin bir talihsizliği burada... Medya o kadar Fenerbahçeli ki ve de Rıdvan gibiler...
Ne derlerse desinler Fenerbahçe ile ilgili düşünceleri var. Rıdvan şimdi, 'Aykut gitmeli' dese 'Vay, Aykut'un yerine göz dikti' diyecekler! 'Aykut iyi' dese bu sefer Aykut'un iyi olmadığı meydanda...

Aslında NTV'nin Fenerbahçe yorumunu, Rıdvan'a yaptırmaması lazım.
Her şeyi özgürce söyleyemeyecek adamdan yorumcu olmaz. Galatasaray'a gelince, Beşiktaş'a gelince, Trabzon'a gelince aslan kesileceksin, Fenerbahçe'ye gelince, mık mık!

Koskoca NTV, Fenerbahçe'yi çekinmeden, herhangi bir hesap içine düşmeden eleştirecek bir adam bulamıyor mu?
At nefes almıyor, at yem yemiyor, at su içmiyor, at yürümüyor, at ayakta durmuyor ama 'At öldü' diyemiyor Rıdvan bir türlü!..
Ekranın öbür yarısında; kopan kıyametler...

Bunların hepsini 'Aykut Kocaman istifa etti' alt yazısı kesti! Durdurdular!
Bu Fenerbahçe bozgunu ile ilgili her şey kesildi.

Bozgun sadece Karabük maçı da değil, her takım Karabük'e yenilebilir, her takım her takıma yenilebilir. Galatasaray, 1461'e yenildi. Futbolda olmayacak şey yok. Ama ortada görünen bir şey var; Fenerbahçe hakikaten bozgun halinde... Yanlış kadro, yanlış hazırlanma, eksik idman; Fenerbahçe'nin düzgün tarafı yok. Eleştirilecek bin tane kalem varken, bunların hepsi bıçak gibi kesildi. 'Aykut istifayı geri alacak mı, almayacak mı!'

G.SARAYLILAR COŞTU
Düşünebiliyor musun; 'Bir adam istifa ettim' diyor tartışılan 'İstifadan sonra ne olacak?' değil, tartışılan, 'Bu defa da istifayı geri alacak mı!' Kimsenin Aykut'a güveni kalmamış. Çünkü Aykut'un kendi iradesiyle karar vermediğini herkes biliyor.

Aykut gerçekten istifa ederse, Aziz Yıldırım'ın isteğiyle olur. Aziz Yıldırım'ın istemediği istifa, göstermelik, gündem değiştirme istifası!..
Ne oldu şimdi; Fenerbahçe'ye yönelik, Rıdvan'ın bir türlü telaffuz edemediği o korkunç eleştirilerin hepsi kesildi, ortalık süt liman, Aykut istifayı geri aldı, her şey yolunda, yılbaşı tatiline çıktılar, tatilden dönecekler, lokum gibi BATE Borisov ile Avrupa maçı oynayacaklar, orada kazanınca işler düzelmiş gibi görünecek, her şey yolunda, asayiş berkemal!

Daha düne kadar 'Geri kalan bütün maçlarımızı kazanacağız, hakemlere rağmen, federasyona rağmen şampiyon olacağız' diyen Aziz Yıldırım, 30 saniyede görüş değiştirdi, "Lig şampiyonu olmasak bile Avrupa şampiyonu olacağız" demeye başladı!

Dalga geçiyor resmen... Aziz Yıldırım, Fenerbahçe camiası ile dalga geçiyor!
Neden; çünkü medya elinde...

İsterim ki şöyle bir manşet olsun; 'Fenerbahçe ile dalga mı geçiyorsun?' Hayır... Yok...

* Kocaman'ın istifası bir nefes alma sağladı gibi... Peki bundan sonra ne olur? Yıldırım kalmasını istiyor ama taraftarın büyük bölümü istifa etmesi gerektiğini düşünüyor. Herhangi bir yenilgide Kadıköy'deki tepkiler tekrarlanacak gibi duruyor.

Ben söyleyeyim neler olacağını: İstifanın geri aldığı haberini Galatasaray camiası büyük bir coşku ve alkışlarla karşıladı. Utanmasalar ellerine bayraklar alıp, Bağdat Caddesi'nde 'Aykut Kocaman' diye yürüyecekler.

* Maç öncesi Fenerbahçe armasını öpen futbolcuların sahada kaybolması da ilginçti.

Buna Rıdvan çok güzel bir yorum yaptı. Sezar'ın hakkı Sezar'a... "Mesele armayı öpmek değil, formayı ıslatmak" dedi. Biri şov... Ben de Fenerbahçe armasını öperim. Niye öpmeyeyim!

SAYGI DUYUYORUM
Ben 'Fatih Terim'e sarılan Gökhan'ı lanetleyen' türde fanatik biri değilim.
Fenerbahçe, bu ülkeyi, yıllardır içeride dışarıda onurla şerefle temsil etmiş, en eski kulüplerinden biri...
Bugün 'Galatasaraylı olmak' diye bir gurur varsa, Fenerbahçe yüzünden...

Fenerbahçe'nin olmadığı yerde Galatasaraylı olmanın anlamı yok. Benim en sevdiğim kulüp Galatasaray ama en saygı duyduğum kulüp Fenerbahçe...
Armayı öpmek o kadar önemli bir şey değil. Seyircilere göstere göstere!..
Popülist bir uygulama gibiydi...

Tamamen şov... Aziz Yıldırım yönetimi bu işte... Fenerbahçe'yi bu hale getirdi. Fenerbahçe Kongresi'ne düşüyor iş...

Churchill, "Her millet layık olduğu idare ile yönetilir"(*) demiş. Fenerbahçe camiasına soruyorum: Bu başkana ve bu teknik direktöre layık mısınız? 'Evet' diyorlarsa mesele yok...

kaynak

(*) bu sözün sahibi olarak yanlış kişiyi söylemiş hıncal uluç, bu sözün gerçek sahibi sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) efendimizdir.
arapça metin: (Kema tekunune yuvella aleykum) (seyyah)

not
:bu yazıyı niye alıntıladın diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyim, katıldığım birçok nokta var ve bazen olur ki sizi dışarıdan bakan biri çok daha sağlıklı analiz edebilir. farklı fikirler bazen insana gerçeğin aynasını tutar.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
not:bu yazıyı niye alıntıladın diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyim, katıldığım birçok nokta var ve bazen olur ki sizi dışarıdan bakan biri çok daha sağlıklı analiz edebilir. farklı fikirler bazen insana gerçeğin aynasını tutar.

Çok haklısın sayın abim.Keşke herkes senin gibi düşünse.Ben en başından beli Aziz yıldırım bu takıma yarardan çok zararı olmuştur dedim.Dediğim laf doğrudur yanlıştır orası tartışılır ama karşımdaki,sırf ben GS liyim diye hiç bu dediğimi dikkate almadı.Dışardan gördüğüm kadarıyla Hınca Uluç un haklılık tarafı var.

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hıncal uluç dobra dobra konuşmuş. e haklı da, yönetimin içine ettiler fenerbahçede. ama medyanın pohpohlamasına gelen taraftarlar gerçeği göremiyor ki.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Hıncal Uluç'a katılıyorum. Aykut Kocaman'la olmaz Fenerbahçe. Oynattığı futbolu ve yerleştirdiği teslimiyetçi karakter Fenerbahçe'ye yakışmıyor. Fener'in genlerine aykırı, bu defansif futbol ile doku uyuşmazlığı var.