HHD'deki garip sorun :(

Bu konuyu okuyanlar

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar dün pc'ye format attım. Windows 10 Pro X64 kurdum. Zaten daha önceden de Windows 10 Pro X64 kuruluydu. Şimdi sorunuma gelecek olursak, benim 1,5TB'lık Samsung marka HDD var. Resimlerim, Filmler ne var ne yoksa buna atıyorum. Ama dünden beri, indirdiğim fimleri kopyalarken o üstte yeşil bar dolar o baya uzun sürüyor ve bazen de takılıyor. Kopyalama daha uzun sürüyor. Mesela 600mb'lık bir filmi format atmadan öce çok hızlı koplayarken şimdi çok uzun sürüyor. Abaca sorun nedir? Resimlerim falan bunda yedek'de yok HHD bozulur falan bişey olur mu? Parasına gram acımam ama resimlerime çok üzülürüm. Aşağıda resim ekledim.

ljn5VJ.png

ljn5mr.png

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar bu arada yüklediğim film'lerden falan izelemek istediğimde filmler sanki çizik cd'den izliyormuşum gibi takılıp duruyor. :(

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Yok mu bilgisi olan? Şimdi resimlerimi falan başka hdd2ye kopyalayım dedim 60MB'lık klasörü 30 dakikada takıla takıla zor kopyaladı.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Harddisk ömrünü doldurmuş olabilir. Çeşitli programlarla bad sector taraması yapıp bakabilirsin. Sen şimdiden dosyaların yedeğini almaya bak, daha sonra buna fırsatın olmayabilir.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Kesinlikle aynı durumu yaşadım. Disk ve arşivim gitti bu şekilde.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Bir çözümü var bunun ama çok riskli diye biliyorum. Onun için servise yolla onu. Servis halleder.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Harddisk ömrünü doldurmuş olabilir. Çeşitli programlarla bad sector taraması yapıp bakabilirsin. Sen şimdiden dosyaların yedeğini almaya bak, daha sonra buna fırsatın olmayabilir.
Bad sector taraması yaptım. Yok bişey tertemiz çıkıyor.