Herkesin gözü önünde depoya 10 numara yağ doldurdu

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Üç kuruşluk kâr uğruna insan hayatını hiçe sayan trafik canavarları Antalya-Elazığ karayolunda görüntülendi. Yetkililer ‘Denetim yapıyoruz’ derken onlar onlarca yolcunun gözü önünde otobüsün deposuna 10 numara yağ doldurdu.

25567819.jpg

ŞEHİR içi ve şehirlerarası taşımacılık yapan araçlarda mazot yerine 10 numara yağ (Hidrolik yağı) tercih eden sürücüler insan hayatını hiçe saymaya devam ediyor. Yetkili kurumlar araç yangınlarına ve ölümlere neden olan 10 numara yağın kullanımının önlenmesine yönelik denetim yapıldığı bilgisini verse de Antalya-Elazığ karayolu üzerinde ortaya çıkan görüntüler 10 numara yağ rezaletinin boyutlarını ortaya koydu.

HORTUMLA AKTARDILAR
Skandal niteliği taşıyan görüntülerde standart mola güzergahı dışında duraklama yapan bir yolcu otobüsünün deposuna 10 numara yağ doldurulduğu gözüküyor. Görüntüleri çeken de o otobüsün yolcusu. Yaşadıklarını Hürriyet muhabirine anlatan Metin E., “Otobüsün tamamı doluydu. Yeni mola vermemize karşın şoför tamirhaneye benzer bir alanda durdu. Muavinler bagajdaki hortumun bir ucunu otobüse, diğer ucunu ise on numara yağ dolu bir depoya bağladı. Gördüklerimize inanamadık” dedi.

25567825.jpg

TEPKİ GÖRDÜM
Olayı fark eder etmez cep telefonu ile kayda başladığını kaydeden Metin E., “Kayıt aldığımı gören görevli beni engellemeye çalıştı. Onlara, ‘depoya nadan yağ dolduruyorsunuz?” dediğimde, ‘Sen işine bak. Mazot parasını vereceksen yağ koymayalım” diyerek çıkıştılar. Yetkililer denetimden bahsederken içinde onlarca yolcunun olduğu bir otobüse 10 numara yağ konuyor. Böyle bir rezalet olamaz” diye konuştu.

25567831.jpg

NUMUNE ALINSIN
Elindeki görüntüleri yetkili kurumlarla da paylaşmak istediğini dile getiren Metin. E. şöyle dedi: “Deposu 10 numara yağ ile dolu bir otobüste kilometrelerce yol gittik. O yolculuk hepimizin hayatının sonu olabilirdi. Madem devlet kurumları denetim yapmak istiyor önce şehirlerarası otobüsleri denetlemeli. Gerekirse depolardan numune almalı. Tabi cezaların da caydırıcı nitelikte olması gerekiyor.”

25567843.jpg

Hürriyet

Son mesajlar