Her Sdn Üyesi Bir Teknoloji Alanında Uzmanlaşsın

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
Arkadaşlar sizce teknoloji demek ne demek? Bilgisayarın başında saatlerce oyun oynamak mı? Yada sabah akşam oturup onun bunun incelemelerini incelemek midir? Bence bunlar sadece gündeme ayak uydurmaktır.

Peki teknoloji nedir?
Teknoloji çok geniş bir kavramdır. Ve neredeyse her kelimenin sonuna eklenebilir. (Bilgisayar teknolojisi işlemci teknolojisi kamera teknolojisi uzay teknolojisi vs...) demek istediğim şey bizler teknolojinin her alanına hakim olamayız ancak hepimiz teknolojinin bir kaç alanında uzman olabiliriz.

Açıkca dünyanın en büyük forumlarına baktığımızda hiçbiri sdn gibi ortada bir yer izlemiyor :) Ya geliştiricilik ile uğraşıyorlar ya araba ile ya müzik ile ve hepsi kendi alanında uzaman kişilerden oluşuyor.

Peki bizim sdn yi değiştirme ihtimalimiz var mı?
Elbetteki yok. O zaman kendimizi değiştireceğiz.

Öncelikle bu konu başlığı altına kategoriler oluşturalım ardından herkes uzmanlaşmak istediği kategorininin altına adını yazdırsın ve kendi konumu düzenleyemiyeceğimden @Halktan Biri bana yardımcı olsun:)

Not:Herkes en fazla üç kategoriye adını yazdırabilir.

1)İŞLETİM SİSTEMLERİ

a)Linux

Bilgisayarınıza linux kurarak bu camiaya ilk adımınızı atabilirisiniz.
Bilgisayarına linux kuracaklar:

Eğer ki linux'u zaten kullanıyorsanız linux üzerinde geliştirme yapabilirsiniz.

örnek: Finixin süpergereçi https://forum.shiftdelete.net/threads/finixin-sorun-cozucusu-supergec.565661/

Yada kendi dağıtımınızı, basit toolar ile herhangi bir dağıtımın üzerine çıkabilirisiniz.

Linux üzerinde geliştiricilik ile uğraşacaklar

b)windows Mesela cmd ile uğraşabilirsiniz. Yada benzeri konularda geliştiricilik yapabilirsiniz.

Bu konuda @Halktan Biri nin çalışması vardı ancak linkini bulamadım.

Windows üzerinde geliştiricilik ile uğraşacaklar

c)android Her android telefonun arayüzü neden farklı... Sizcede telefonunuzu özelleştirebilemek çok eğlenceli olmaz mıydı? Bence bu kategori ile ilgilenecek olan arkadaşlar başta root ve custom rom ile başlamalılar ve sonra stock base üzerinede olsa kendi romlarını geliştirebilmeliler. (Bu konuda arkadaşlara her türlü desteğe açığım.)

Ve unutulmasın ki dünyanın en büyük forumları android geliştiriciliğine dayanıyor ve bu bölüm bence sdn forumun en önemli eksiği...

Android üzerinde geliştiricilik ile uğraşacaklar

2)DONANIMLAR

a)pc donanımları açıkcası bu konuda uzaman arkadaşlar var ancak ben forumumuzda donanım psikopatı arkadaş göremiyorum.

b) mobil donanımlar
kullanıcı testlerinden daha başka ne yapılabilir bilmiyorum ama katılmak isteyen belki olur:D

Donanım ile uğraşacaklar:

3)Müzik Donanımları. Açıkcası Türk forumlarının en büyük eksikliklerinden biri burası. Bu bölümde teknik özelliklerin hiçbir önemi yok çünkü tüm kulaklıkların teknik özeelikleri üç aşağı beş yukarı aynı ve bu yüzden iş tecrübeye dayanıyor. Ancak Türk forumlarının %90ında bu konu sadece marka bazlı olarak değerlendiriliyor. Yav 10$ a markalı kulaklık almak= 800tl ye grand prime plus almak ile aynı mantık. ki müzik demek kulaklıktan ibaret değil ki dijital analog çeviricilerden(dac) tutta kulaklık amfilerine kadar bir çok ekipmanı bir arada barındırıyor. Açıkcası ben 50$ a kadar olan ekipmanları elimden geldiğince inceliyorum ama tabi üst bütçeler beni aşıyor.
Müzik ekipmanları ile uğraşacak arkadaşlar:

4)Fotoğrafcılık Mobil yada makine ile hiç farketmez ama fotoğraf çekmeyi her ayrıntısına kadar öğreneceksiniz.

Fotoğrafcılık ile uğraşacak arkadaşlar:

5)Yazılım bu bölümun alt kategorilerini siz yaratın çünkü yazılım ile ciddi bir uğraşım olmadı.

@F1kan
@Murat Burç
@lgsever
@Mustafa Deliktaş
@Durmuşkandemir
@Sucrofe
@Halktan Biri
@nextman
@Cyb3r_K1ng
@ConfickerBelasi
@Mrtaltg
@IDAHO
@görkem Say
@Death Mark
@by efsane
@SONG JOONG KI
@utkuversus
@Ben Kenobi
@Türkçesever
@Gökçe Asena
@Creative
@Forumun Ağası Finix
@colite
@kaanm55

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Belki biliyorsundur ben eski Donanım ve Windows bölüm moderatörüyüm. :)
Yani benimkiler belli. :)

Reaksiyon puanı
5,172
Belki biliyorsundur ben eski Donanım ve Windows bölüm moderatörüyüm. :)
Yani benimkiler belli. :)
Bu konunun amacı kendini geliştirebileceğin kategoriye ismini yazdırmak. Eğer ki donanım konusunda zirveye ulaştıysan başka kategorilere ismini yazdırabilirisin:)

Mesela linux bölümüne ne dersin:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Güzel konu. PC donanımı bölümünün dolması gerekiyor.

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bu konunun amacı kendini geliştirebileceğin kategoriye ismini yazdırmak. Eğer ki donanım konusunda zirveye ulaştıysan başka kategorilere ismini yazdırabilirisin:)

Mesela linux bölümüne ne dersin:)
Donanım ve Windows'da iyiyimdir. Yazılımda da fena değilim. Şu Linux'u çok kurmak istiyorum ama imkan yok. Benim adımı da Linuxa yazabiliriz.

Bu arada yazılımın altına Photoshop vs. ekleyebilirsin.

Reaksiyon puanı
5,172
Donanım ve Windows'da iyiyimdir. Yazılımda da fena değilim. Şu Linux'u çok kurmak istiyorum ama imkan yok. Benim adımı da Linuxa yazabiliriz.

Konu düzenleme yetkim malesef yok bu yüzden bi modun bana tam destek olması gerek

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konu düzenleme yetkim malesef yok bu yüzden bi modun bana tam destek olması gerek

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dakika başı bir moda ricada mı bulunacağız?
Yahu yap işte konu sahiplerine sınırsız düzenlem yetkisi. Bu konuyu nasıl dolduracak bu adam diye soran yok. Çöp konulara eyvallah tabi.
Anlamıyorlar herhalde yazdıklarımızı görmüyor da olabilirler.