Her 10 Kişiden 6'sı Mobil Tanışma Uygulamaları Kullanıyor! Peki Siz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


by efsane

byefsane@shiftdelete.net
Yönetici
Admin
Katılım
10 Ara 2008
Mesajlar
14,777
Puanları
113
Konum
Elazığ
İstanbul’da yaşayan 18-50 yaş aralığındaki kişileri baz alan araştırmaya göre, her 10 kişiden 6’sının mobil tanışma uygulaması kullandığı belirlendi.Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, mobil tanışma uygulamaları üzerine yapılan araştırmanın sonuçlarını inceledi. Ajans Press’inmobil tanışma uygulaması happn’dan ve medya başlıklarından derlediği bilgilere göre, 18-50 yaş aralığındaki kişilerden yüzde 60’ının mobil tanışma uygulaması kullandığı gözlemlendi. Türkiye bu istatistiklerle beraber, Fransa ve İngiltere’yi geride bıraktı.Veriler arasında, bugüne kadar bu uygulamayı kullanan erkeklerin oranı yüzde 67 olarak görülürken, kadınlarda bu oranın yüzde 54 olduğu belirlendi. Mobil tanışma uygulamasını kullananların birçoğunun ise 25 ila 34 yaş aralığında olduğu saptandı.

1532610212069.png


YÜZDE 67KARŞILIKLI ÇEKİM GÜCÜ DİYORITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu.Gerçekleştirilen medya incelemesinde, 2018 yılı içerisinde mobil uygulamalarla ilgili 3 bin 225 haber yansıması tespit edilirken, bu rakamın geçtiğimiz yıl 4 bin 518 olduğu görüldü. Araştırmayla beraber medyaya yansıyan haber başlıklarında, her 10 kişiden 3’ünün yeni biriyle tanışmak için en ideal yerin online tanışma uygulaması olduğunu söylemesi dikkat çekti. Rapora dahil olan kişilerin yarısından fazlası ise yeni biri ile tanışmanın ideal yolunun arkadaş aracılığıyla olacağını savundu. Elde edilen verilerde ilginç sonuçlar çıkarken, Türklerin ilk randevuda en önemli kriterinin karşılıklı çekim olduğu anlaşıldı. Böylelikle, yüzde 67 için en önemli kriter çekim olurken, eğitime önem verenlerin oranı yüzde 65, ortak ilgi alanları diyenlerin oranı yüzde 64 ve dış görünüş diyenlerin oranı yüzde 61 olarak görüldü. Bunun yanı sıra, karşı cinste espri anlayışı arayanların oranı yüzde 58 olurken, giyim tarzına dikkat edenlerin oranı yüzde 47olarak kayıtlara geçti.40 ülkede 50 milyon kullanıcıya ulaşan mobil tanışma uygulamasında tanışmak çok kolay iken aileye bunu söylemenin zor olduğu görüldü. Katılımcıların yüzde 74’ü tanışma uygulaması kullandığını arkadaşlarına çok rahat söylerken, bunu ailesi ile paylaşanların oranı sadece yüzde 19 olarak belirlendi.

Forumda yalnızlıktan şikayet eden çok, peki mobil tanışma uygulamalarını kullanan var mı? Akla direk Tinder gelmesin. :D
 

kaanm55

Dekan
Katılım
2 Tem 2017
Mesajlar
6,210
Puanları
113
Ben bu istatistiğin 4/10'lük kısmını oluşturanlardan sadece biriyim
 

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
3,758
Puanları
113
İngilizce dil öğrenimi amaçlı Hello Pal uygulamasını kurmuştum. Mobil tanışma kategorisine girer mi bilmiyorum artık. Çinliler, Ruslar ve Türklerin çoğunlukta olduğu bir ortamdı ve de daha çok 13-18 yaş arası kullanıcıları vardı, benim kullandığım zamanlarda. Kısıtlandırılmış kullanımı ile hiçbir faydası olmadığını anladığımda da kaldırdım; kısıtlamayı kaldırmak içinse kimlik doğrulaması, telefon doğrulası istiyordu, şaka gibi.
İçerik olarak farklı kültürlerin çat pat İngilizce ile anlatmaya çalıştıkları paylaşımlarını görmek iyi hoş yine de buna rağmen pek bir katkısı olmayan zaman çakıcı bir uygulama olmasını değiştirmiyor.
Bu gibi uygulamaların zamanızı çarçur etmesine şans vermeyin. ;)
 

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
Katılım
16 Ocak 2017
Mesajlar
26,500
Puanları
113
Sosyal medyaların torrent sitesinden neredeyse hiçbir farkı kalmadı. Her türlü pislik, reklamlar var olduğu için ve tam bir zaman kaydı olarak düşündüğümden dolayı kullanmıyorum.
 
Üst
stat counter