Hepsiburadadan iphone almak

Bu konuyu okuyanlar

snake852

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, hepsiburada sitesinde sitenin kendi sattığı iphone 6s'i almayı düşünüyorum. Bir sorun çıkar mı sizce, normal alınan bir iphonedan farklı olur mu servisi vs bir sorun yaşar mıyım güvenilir midir?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır farklı değil. Mağazadan alacağın iPhone ile aynı muameleyi görürsün.

Not: O fiyata iPhone 6S almanı tavsiye etmem.

snake852

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayır farklı değil. Mağazadan alacağın iPhone ile aynı muameleyi görürsün.

Not: O fiyata iPhone 6S almanı tavsiye etmem.

Mesajınız için teşekkürler. Açıkçası oyun vs ile pek fazla işim yok, yoğun şekilde internet kullanıyorum. 3-4 sene kullanır sonra ailemden birine devrederim diye düşünüyorum, onlar için de arama yapsın, fotoğraf çeksin yeter zaten güncelleme vs çok önemli değil. Yani biraz da uzun ömürlü,sağlam olması adına bu seçimi yapmıştım. Ne düşünürsünüz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mesajınız için teşekkürler. Açıkçası oyun vs ile pek fazla işim yok, yoğun şekilde internet kullanıyorum. 3-4 sene kullanır sonra ailemden birine devrederim diye düşünüyorum, onlar için de arama yapsın, fotoğraf çeksin yeter zaten güncelleme vs çok önemli değil. Yani biraz da uzun ömürlü,sağlam olması adına bu seçimi yapmıştım. Ne düşünürsünüz?
Bu fiyata alacağınız cihazlar zaten uzun ömürlü olur.

Benim 3 önerim var.
TR garantili olarak S7 Edge
İthalatçı garantili olarak OnePlus 5 ve Huawei P10 Plus 128 GB depolama 6 GB ram. Bu cihazlar çok performanslı çok iyi batarya ve çok iyi kamera kalitesine sahip cihazlar.
Örnek:
7 Plus'dan düz S7'ye geçen bir abinin yorumu
upload_2017-9-11_3-53-37.png

Ve P10 Plus ile tamamen aynı işlemci ve RAM'e sahip Mate 9 Pro'nun 7 Plus ile hız testi

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Aynen android artık eski android değil teknik anlamdada aynı fiyata daha iyi cihazlar var.

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sen ne istiyorsan onu al. Buradaki tavsiyeleri dikkate alıp kafanı karıştırma.

OptimisT_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sizin söylediğiniz cihazlar yazı üzerinde 6 gb ram diyosunuz ama zaten android 2gbını otomatik yiyor . 4 gb raminde ram ram değişiyor . Uzun ömürlü ve stabil demiş sağlamlıkta var 6s al geç sonra başın ağrımasın internetten alışverişe guvenmiyorsan magazandan al derim çok fark yok arasında kafan rahat alırsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gece kamerası gerçekten çöp. Pili rezil giden bir cihazı almak istiyorsa ne ala alsın. Abartı yoktur. Ön kamerasının rezilliğinden bahsetmiyorum bile.
2800 verilir mi o telefona be?
--- Gönderi Güncellendi ---
7 Plusdan S7'ye geçen adam S7'nin hızı 6S' denk diyor bazıları 6S konuşuyor komik:D Adam S7'yi 7 Plus'a denk sayıyor birileri ondan daha üstün S7 Edge varken 6S al birilerinin kafanı karıştırmasına izin verme diyor. Komik:D:D

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Gece kamerası gerçekten çöp. Pili rezil giden bir cihazı almak istiyorsa ne ala alsın. Abartı yoktur. Ön kamerasının rezilliğinden bahsetmiyorum bile.
7 Plusdan S7'ye geçen adam S7'nin hızı 6S' denk diyor bazıları 6S konuşuyor komik:D Adam S7'yi 7 Plus'a denk sayıyor birileri ondan daha üstün S7 Edge varken 6S al birilerinin kafanı karıştırmasına izin verme diyor. Komik:D:D

6s s8 i bile tokatlıyor şu an

OptimisT_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Aynı adam 2 sene sonra gelsin desin android iostan daha hızlı diyemez çünkü herşeyiyle bitmiş olucak android .

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s s8 i bile tokatlıyor şu an
Adam 7 Plus'dan S7'ye geçmiş hız olarak nerdeyse denk diyor var mı ötesi? Yukarıda SS'ini attım.:D
Tekrarlıyorum 6S o fiyata abartısız bir şekilde rezilliktir. Ben neden 6S yerine saydığım 3 cihazı alması gerektiğini net bir şekilde yazdım sizin Apple fanboyculuk oyununuzla uğraşamam.:D

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Adam 7 Plus'dan S7'ye geçmiş hız olarak nerdeyse denk diyor var mı ötesi? Yukarıda SS'ini attım.:D
Tekrarlıyorum 6S o fiyata abartısız bir şekilde rezilliktir. Ben neden 6S yerine saydığım 3 cihazı alması gerektiğini net bir şekilde yazdım sizin Apple fanboyculuk oyununuzla uğraşamam.:D

biz gerçekleri söylüyoruz youtube dan aç bak testler ortada

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kendin fanboy değilsin sanki..Fanboyluğun yüzünden adamın karar vermiş telefonu sen değiştirmeye kalkıyorsun.Adam belki İos istiyor ne biliyorsun?
Niye daha iyisi varken kötüsünü alsın hadi açıklayın lütfen . Açıklayabilir misiniz?
Bana göre bunlar daha iyi ve bunları almasının daha mantıklı olduğunu söyledim.
Kusura bakmayın. Bu fiyattaki çoğu cihazdan bir çok konuda daha geride olan cihazı almasına sessiz kalacak değilim adam zaten gerçekten iOS'a karar verdiyse beni dinlemez alır geçer. 2800 TL gibi fiyat veriyor iyisini alsın diye uğraşıyorum.

eo93

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Tamam, resimdekinin sen olduğunu düşününce üzülüyorum doğrusu yaşını başını almışsın fakat bu tavırlar hani markayı savunuyorsun düzgün savun bari insanlara küfür ederek savunamazsın :)

ben yaşlı değilim sen küçüksün bebesin

Reaksiyon puanı
258
Niye daha iyisi varken kötüsünü alsın hadi açıklayın lütfen . Açıklayabilir misiniz?
Bana göre bunlar daha iyi ve bunları almasının daha mantıklı olduğunu söyledim.
Kusura bakmayın. Bu fiyattaki çoğu cihazdan bir çok konuda daha geride olan cihazı almasına sessiz kalacak değilim adam zaten gerçekten iOS'a karar verdiyse beni dinlemez alır geçer. 2800 TL gibi fiyat veriyor iyisini alsın diye uğraşıyorum.
6s saydığın cihazlar arasında hız bakımından hemen hemen aynı hatta bazılarını geçiyor bile sadece kamera ve batarya bakımından biraz geride ayrıca İos'tan dolayı en az 3-4 yıl kullanabilir ve de 2800 liraya göre bence çok iyi..
Adminler kimse etiketleyin banlansın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s saydığın cihazlar arasında hız bakımından hemen hemen aynı hatta bazılarını geçiyor bile sadece kamera ve batarya bakımından biraz geride ayrıca İos'tan dolayı en az 3-4 yıl kullanabilir ve de 2800 liraya göre bence çok iyi..
S7 Edge'yi boşverelim. P10 Plus'u da hadi boşverelim.
OnePlus 5 en az 6S kadar uzun götürecek bir cihaz. Bugün OnePlus One kullanıp stabilitesinden memnun insanlar var. Bunu da ben söylemiyorum. Teknoseyirden Murat Gamsız söylüyor. OnePlus One 23 nisan 2014'de tanıtıldı. Kaldı ki OnePlus 5 şişmesini önleyecek 6 GB RAM'e 7 Plus seviyesinde olan bir işlemciye sahip. Çoğu hız testinde de 7 Plus'u solluyor.
7 Plus'dan S7'ye geçtiğini söyleyen abimiz de 6S'in donduğunu iddia ediyordu SS'e göz atarsanız ben iOS'u stabilitesinden ötürü seviyordum ama 6S donuyordu diyor.
6S uzun süre götürecekse bu cihazlarda uzun süre götürür.

Reaksiyon puanı
258
S7 Edge'yi boşverelim. P10 Plus'u da hadi boşverelim.
OnePlus 5 en az 6S kadar uzun götürecek bir cihaz. Bugün OnePlus One kullanıp stabilitesinden memnun insanlar var. Bunu da ben söylemiyorum. Teknoseyirden Murat Gamsız söylüyor. OnePlus One 23 nisan 2014'de tanıtıldı. Kaldı ki OnePlus 5 şişmesini önleyecek 6 GB RAM'e 7 Plus seviyesinde olan bir işlemciye sahip. Çoğu hız testinde de 7 Plus'u solluyor.
7 Plus'dan S7'ye geçtiğini söyleyen abimiz de 6S'in donduğunu iddia ediyordu SS'e göz atarsanız ben iOS'u stabilitesinden ötürü seviyordum ama 6S donuyordu diyor.
6S uzun süre götürecekse bu cihazlarda uzun süre götürür.
İphone tarafında donma kasma çok çok nadir görülür.Ayrıca İos bir cihaz istiyordur belki .ss

Curuk elma

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Off çürük elmacilar bi kabul edemediniz iphone artık eski iphone de il android de eski android deil siz sadece iphone para verdiğiniz ve kazık yediğiniz için kendi egolarinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone tarafında donma kasma çok çok nadir görülür.Ayrıca İos bir cihaz istiyordur belki .ss
İstiyorsa daha önce söylediğim gibi alır geçer.
Ben 6S almanı tavsiye etmem dediğimde eğer iOS'ta kesin bir şekilde karar kılmış olsaydı. Siz ne önerirsiniz yerine ben androidden bıktım kesinlikle iOS alacağım tarzı bir cevap verirdi. Bana fikrimi soruyor demek ki kararsız.
Çok çok nadir görülür dediğiniz olayı ben 2 günlük ve 3 saatlik 6S'de kamera donması olarak yaşadım. Belki de benim bir şansızlığım. Kaldı ki forumda takip ettiğim kadarı ile iOS 10.2.1'de ısınma ve donma ve şarj içmesi sorunun iPhone 7'de yaşan gördüm. Kaldı ki hem iOS 9.2'de hem de iOS 9.3'de farklı farklı donma vb. sorunları 6S Plus'da yaşayan ve bir çok kişinin yaşadığını ifade eden Hakkı Alkan bunu yapanın iPhone'u kitleniyor adlı bir video paylaştı. iOS 6-7 zamanında değiliz. iOS gittikçe özellik kazanıyor. Ama gittikçe RAM artıyor. Bu RAM artması konusuna Mesut çevik mobilitenin bir bölümünde belirtiyor. Şöyle diyor '' Android'in ne kadar ağa özelliği varsa iOS'a geldikçe RAM artıyor '' diyordu 7 Plus sızıntılarına bakarak. Hani nerde iOS'cuların az donanımla çok iş hani donanım yazılımı diyordu.

Açıkça konuşmak gerekirse forumlarda 6S hızlı potansiyel bir 5S kılıfına sokulma çabasında ve ben bundan hoşnut değilim.
5S'in de F/P oranı aşırı düşük ama bazıları hala önermeye devam ediyor. Bu bundan 9 ay önce çok daha şiddetliydi.
6S sizin sandığınız kadar iyi bir cihaz değil.
Mesut çevik ve Erdi özuağ'ın iOS hakkındaki eleştiri videosu

snake852

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hahahah neler dönmüş ya :D birbirine küfredenler, açılan her başlıkta yaşanan samsung apple kavgaları, aynı argümanlar savunularak yapılan ve bir sonuca varılamayan 4679123189. tartışma... Düzgün yorum atıp yardım etmek isteyen herkese teşekkürler.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Sizin söylediğiniz cihazlar yazı üzerinde 6 gb ram diyosunuz ama zaten android 2gbını otomatik yiyor . 4 gb raminde ram ram değişiyor . Uzun ömürlü ve stabil demiş sağlamlıkta var 6s al geç sonra başın ağrımasın internetten alışverişe guvenmiyorsan magazandan al derim çok fark yok arasında kafan rahat alırsın.
Yahu aramıza bir fanboy daha gelmiş sanırsam herkese söylüyorum kullandığım cihaz j7 giriş segment bir telefon ve 6s den kat kat iyi kamera ve ekrana sahip ayrıca hızlı şarj desteği olmasa bile 6s den hızlı şarj olup iki günden fazla dayanıyor.ve ayrıca temiz kullanırsan her telefon uzun dayanır root avantajından bahsetmiyorum bile
Kendin fanboy değilsin sanki..Fanboyluğun yüzünden adamın karar vermiş telefonu sen değiştirmeye kalkıyorsun.Adam belki İos istiyor ne biliyorsun?

Küfür yasak hemen kaldır yorumunu
Bir de anaya küfür etmek nedir?
Oha yuh ben olsam sınırsız ban yerdim bu nasıl şey tamam bende yaptım ama 1-2 kaçma girişimi dışında cezamı çekip adam olup geri döndüm banlayın gitsin

OptimisT_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yahu aramıza bir fanboy daha gelmiş sanırsam herkese söylüyorum kullandığım cihaz j7 giriş segment bir telefon ve 6s den kat kat iyi kamera ve ekrana sahip ayrıca hızlı şarj desteği olmasa bile 6s den hızlı şarj olup iki günden fazla dayanıyor.ve ayrıca temiz kullanırsan her telefon uzun dayanır root avantajından bahsetmiyorum bile

Oha yuh ben olsam sınırsız ban yerdim bu nasıl şey tamam bende yaptım ama 1-2 kaçma girişimi dışında cezamı çekip adam olup geri döndüm banlayın gitsin

Fanboy mu :D ben apple çalışanı değilim bu işte para kazanan biri değilim şuan telefonum s4 mini 4.2.2android sürümünü kullanıyorum 5.0 da kullandım nou yuda kullandım iosu kullananlar arkadaşlarımın ( bu arkadaşlarım iş gereği 7/24 şarjda kullanıyolar) gayette iyi durumları telefonun . Sen j7 ile 6s kıyaslayıp j7 diyosan fanboylukta master yapmışsın.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Hiçbir farkı yok , ancak 6S almanı önermem , S7 filan al .

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Fanboy mu :D ben apple çalışanı değilim bu işte para kazanan biri değilim şuan telefonum s4 mini 4.2.2android sürümünü kullanıyorum 5.0 da kullandım nou yuda kullandım iosu kullananlar arkadaşlarımın ( bu arkadaşlarım iş gereği 7/24 şarjda kullanıyolar) gayette iyi durumları telefonun . Sen j7 ile 6s kıyaslayıp j7 diyosan fanboylukta master yapmışsın.
Alakası yok yakınımdaki cihazlar hangi cihazlar ise onlarla kıyaslıyorum bende çok şaşırmıştım.

atakanozer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Galaxy S7 iPhone 6s'ten daha iyi diyenleri anlarım da j7 ne ya Hiç güleceğim yoktu valla Allah razı olsun akşam akşam güldürdünüz beni.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Nedendir bilinmez ama iphone culara fanboy diyenler tamamı androidci ve hepsi iphone konusunda :) Bilginiz olsun normalde sizin yaptığınızı hiçbir iphone cu yapmaz andorid konusuna girerse yardıma girer sizde öyle yapın