Hepsiburada'dan aldigim sifir telefon ikinci el cikti.

Bu konuyu okuyanlar

Cgdma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
3 gun once sipariş verdim. Telefon mate 10 pro huawei turkiye garantili satici Hepsiburada.
Persembe öğle teslim aldım. Aksam 8 gibi sim kart taktim. Dun gece dosya klasorunu kurcalarken telefonu aldigim tarihin 6 gun öncesine ait resim gordum.m Galeriye girince screenshot klasorunde oldugunu farkettim. Ama dosya tek renkti arka planla ayni renkti resim oldugu anlasilmiyordu. Telefona alisik olmadigim icn daha once farketmedim. Acmak icin tikladigimda ailmadi ama kucuk resim haline dikkatli bakınca dil secim ekrani goruntusune benziyor. Resim ayrintilarda telefonu teslim aldigim tarihten önce alindigi belli. Dosya isminde ve cekildigi tarih yaziyor. Iade formu olusturdum. Internette geri almalarda sorun cikardiklarini yazan olmuş. Telefonu 1 gun kullandim diye sorun cikaracaklarindan endiseliyim. Ne yapmaliyim. Kendim servise gotursem daha once kullanilmis oldugunu ispat edebilir miyim. Ise yarar mi bilmem ekran videosu cektim. One telefon imei nosunu tuslayarak ekranda gosterdim sonra eski tarihli resim dosyasini ve ayruntilarini gosteren ekran videosu aldim. Sifir diye aldim. kullanilmis cikmasi insani dolandirilmis hissettiriyor.
Benzer durum yasayan iade edebilen var mi?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Telefonu alalı 15 gün olmadıysa cayma hakkınızı kullanarak para iadesi isteyebilirsiniz.
Eğerki isteğiniz yerine getirilmezse sikayetvar.com'dan gerekli şikayette bulunabilirsiniz.

Cgdma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Oradaki sikayetlere baktim geri almadiklari olmuş. :(
Resim dosyasinin ekran goruntusune bakarmisiniz. Ben yaniliyor olamam degil mi? Telefonu kargodan 10 mayis ogle saatlerinde teslim aldim. Resim dosyasinin bilgilerinde 4 mayis aksami alindigi görülüyor. Boyle bir sey nasil mumkun olabilir?
IMG-20180512-WA0001.jpg

Cgdma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Iade talebi oluşturdum pazartesi kargoyla gondericem umarim magdur etmezler tesekkurler

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
İtiraz ederlerse THH'ye başvurun.

Cgdma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bugun musteri temsilcisini aradim. Nasil boyle birsey olur diye sordum. Yetkili birilerine danisti. Mail kurduysaniz mailden gecmistir dedi. Bir dosya bir ortamdan baska bir ortama gectiginde bilgilerinde gectigi tarih de yazar diye biliyorum. Telefonda ekran görüntüsü aldim isimlendirme sekli ayni buldugum eski dosya gibiydi. Yani bilirsiniz her cihazin dosyalarını kayit ederken isimlendirme sekli var. Buldugum dosya kesinlikle bu telefona ait. Pazartesi gondericem kabul etmezlerse mahkeme ile ugrasmak zorunda kalicam malesef. :( gercekten üzücü bir durum :(

Cgdma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsiburada telefonu geri aldi. param iade edildi. Zorluk çıkarmadilar.