Hepsiburada Sipariş İptali

Bu konuyu okuyanlar

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Arkadaşlar daha önce hepsiburada sitesinden sipariş iptal eden var mı?

Ben aldığım bir ürünün kargoya verilme süresi gecikince iptal ettim siparişi.Önce hepsiburadada kullanmak üzere hediye çekine çevirdim.Sonra o hediye çekini iptal edip para iadesi yapılsın dedim.

Daha önce sipariş iptal eden varsa bir şey soracağım.Para iadesi aynı gün gerçekleşiyor mu?

Düzenelme hepsiburada da açıklama.Başına böyle bir iş gelenler yararlanır.

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişleri iadelerinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınıza tarafımızdan tek seferde ödenir.
Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve ? olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2.taksiti hesabınıza yatırır fakat, diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye + taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı extrenizde +Bakiye olarak görebilirsiniz.
Bu uygulama her taksitli kredi kartı işleminizde bankanızın yapmış olduğu bir uygulama olup bir kontrolümüzde değildir. Konu hakkında detaylı bilgi bankanızın kredi kartları departmanından almanızı tavsiye ederiz.
Firmamıza göstermiş olduğunuz ilginiz için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla...

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
En Erken 3 Gün İçinde İade Ediliyor

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
3 gün ..hm iyi biraz rahatladım..Para yatmayınca üstüne mi yattılar dedim:)

Zaten artık hızlıal.com sitesini kullanacağım.Hepsiburada firmaları iyi kontrol etmiyor.Madem stokta yok yok diye yz oraya...

Neyse cevap için teşekkürler NikeSteeL

bu konuda mesaj attım cevaben şöyle demişler..

Tarafınıza Alacak Dekontu gönderilmiş ve siz bunu Para İadesine çevirmişsiniz. Cari hesaplarınızı da kontrol ettiğimizde herhangi bir alacağınıza rastlanamamıştır. Lütfen bankanız ile irtibata geçerek hesaplarınızı kontrol ediniz.
Saygılarımızla

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Biraz tedirgin edecek kadar sürüyor, ama hiç param kalmadı.Senin de kalmaz.

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Sipariş iptal ettim ama para iadesi almadım, hediye çekine çevirip daha sonra kullandım.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Biraz tedirgin edecek kadar sürüyor, ama hiç param kalmadı.Senin de kalmaz.
Peki bu harcamanın bir kısmı bonus para ile yapılmışsa o da iade ediliyor mu?

ya da bonus olarak mı iade olur yoksa para olarak mı?

Sipariş iptal ettim ama para iadesi almadım, hediye çekine çevirip daha sonra kullandım.

Ben önce hediye çeki yaptım sonra para iadesine çevirdim.Ancak şimdi para iadesini hediye çekine çevir diye bir seçenek yok.

ayrıca para iadesini nasıl alamadın ki?ödemeyi havale ile mi yaptın yoksa?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Geri Ödeme işlemleri Biraz Uzayabiliyor

En iyi Telefonla Çözebilirsin Bunu ZorhaK

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
hepsiburadanın telefonu var mı ki?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
hepsiburadanın telefonu var mı ki?

Bankaya Telefon Etcen :)

Banka Eğer Size Geri Ödeme Olmamış Derse Siz Bunu Yazılı Beyan Olarakda İsteyebilirsiniz . Tekrar Hepsiburada.com ile İrtibat Kurup Geri Ödeme Olmadığını Elinde Geri Ödeme Olmadığına Dair Yazılı Beyanat Olduğunu Söylersen :)

işlemler Biraz Daha Hızlanabilir

Ben Öyle Yapmıştım

Hepsiburada.com Dan Alişveriş Yapmam Zaten Artık Çürüğe Çıkmış Bunlar

Sadece Vatanbilgisayar.com 'dan Alışveriş Yaparım Herkesede Tavsiye ederim

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bende siparişi iptal etmeyi düşünüyorum 7 gün oldu halen ürünü teslim etmediler. 15 Ocakta stoklara girmesi gerekiyordu. 21 Ocak halen tedarik sürecinde şimdi iptal etsem parayı hemen karta yatırırlar mı? Fatura daha gelmedi acaba karttan parayı çektiler mi?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Bende siparişi iptal etmeyi düşünüyorum 7 gün oldu halen ürünü teslim etmediler. 15 Ocakta stoklara girmesi gerekiyordu. 21 Ocak halen tedarik sürecinde şimdi iptal etsem parayı hemen karta yatırırlar mı? Fatura daha gelmedi acaba karttan parayı çektiler mi?

İşlemi Onayladığın Saniye Çekerler Parayı since

iptal Edersen Ya Hediye Çekine Çevirirsin Yada İade İstersin

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ben yanlış gelen ürünü tekrar iade etmiştim.
Tam bir ay sonra ancak sonuç alabildim.
Ondan sonra soğudum ordan.
Sizinki benimkine bezmez inş.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259

since kargoya verilmemiş ürünün siparişini iptal edebilirsin.Bu bilgi tazecik içi dolu turşucuk:)
Ben yanlış gelen ürünü tekrar iade etmiştim.
Tam bir ay sonra ancak sonuç alabildim.
Ondan sonra soğudum ordan.
Sizinki benimkine bezmez inş.

ürün iadesinden farklı bir durum. cumaya kadar bekeyeceğiz artık..

Umarım yatar.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ya harbiden, benimde bir siparişim hala tedarik sürecindeymiş. Neyse, çocuklar büyümeden gelir sanırım .. :)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Hayırdır Gökhan :)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
hizlial.com gerçekten güzel gibi... İki tane sipariş verdim, ikisinde de sorunsuz olarak zamanında geldi. Şu anda da Bonus' a %5 indirim kampanyası bulunuyor. Hemde peşin fiyatına 12 taksit.

Reklamını yaptım gibi oldu firmanın ama bi alakam yok :D 2 adet cep telefonu sipariş etmiştim tanıdığıma fiyat en uygun oradaydı hizlial dan çok bonus un kampanyası çekmişti beni, gayet memnun kaldım aradığım ürünler hizlial da uygun fiyatta oldukça burayı tercih edecek gibiyim artık bende.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Hayır olsun dostum. anlatırım bir ara :)

playmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hizli alda aynı halt. Tedarik edemedikleri ürünü yayınlıyorlar. En son online alışverişimi ordan yapmıştım 8 gün bekledim sürekli mail atmam nedeniyle en sonunda tedarik edemediklerini söyleyip eş değeri ile değiştirmemi, hediye çeki almamı yada para iadesi almamı söylediler. Para iadesi istedim . Ondan sonrası banka ile ilgili garanti ve iş bankası gibi bankaların bu konularda daha hızlı oldukları kesin ama diğerlerinde fazladan bir gün beklersin. Örnek bir sabah teb kredi kartına garantiden eft yapmıştım ertesi gün geç saatte geçti hesaba. Ama garantiden iş bankasına yaptığım bir eft de olay10 dakika sürer sürmez gerçekleşiyor ilginç birşey(Bankaların operasyon merkezleriyle ilgili bir olay galiba). O alışverişide teb bonusla yaptığımdan sanırım 2 gün içinde yatırmışlardı .

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bilgi için teşekkürler Zorhak Hocam ve arkadaşlar.

Ya uyuşukluk ve salaklık bende 10 tl ucuz diye internetten sipariş veriyorum :drool: Evin karşısından almaya üşeniyorum. Şimdi ürün gelsin diye 20 tl fazladan veririm.Telefonla siteyi ara para geri iadesi iste , yatırıldı mı diye bankayı ara, ürün neden gelmiyor diye mail çek. Tövbee tövbe bundan sonra yüz yüze abicim. :helpsmilie:

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Arkadaşlar ikinci kez mail attım daha geniş bir bilgi verdiler.Bu konuya müdahil olanların da bilgilenmesi için bu maili sizlerle paylaşıyorum.

Harcadığım tutar taksit bedeli ve sayısı oranında ay ay yansıyacakmış..Sinir bozucu..Kendi paranı taksit taksit alacakmışım.Ben öyle anladım.

Taksitlendirilmiş kredi kartı alışverişleri iadelerinde tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınıza tarafımızdan tek seferde ödenir.
Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve ? olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2.taksiti hesabınıza yatırır fakat, diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye + taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.
Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı extrenizde +Bakiye olarak görebilirsiniz.
Bu uygulama her taksitli kredi kartı işleminizde bankanızın yapmış olduğu bir uygulama olup bir kontrolümüzde değildir. Konu hakkında detaylı bilgi bankanızın kredi kartları departmanından almanızı tavsiye ederiz.
Saygılarımızla...

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
evet bende son zamanlarda hizlial.com u tercih etmeye başladım. bu zamana kadar bir sorun yaşamadım.
hepsiburada.com'dan sevgililer günü için sipariş ettiğim bir ürün 10 günde elime ulaşınca bende ürünü geri gönderdim.1 hafta sonra para iadesini yaptılar.taksitle aldığım için kredi kartına her ay taksit tutarı kadar iade şeklinde yapıldı.

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Taksitle yollayacaklarını bilsem hediye çekine çevirirdim vallahi..:)

her ay 3 tl yatar hesabıma artık:D

bilsem o kadar uzun taksite bölmezdim.

playmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Taksitle yollayacaklarını bilsem hediye çekine çevirirdim vallahi..:)

her ay 3 tl yatar hesabıma artık:D

bilsem o kadar uzun taksite bölmezdim.
Aslında anladığın gibi olmuyo zorhak kardeş. Bankanın internet şubesini kullanıyorsan orda ileriki ayların ekstresinde görünce olayı anlayacaksın. Her ay çekip yatırılma gibi bir işlem olduğu doğru ama banka ne kadarlık limiti işgal ettiysen o alışverişte hepsini kullanıma geri veriyo. İleriki aylar gelmeden o ayların taksitleri ilgili ayda ödenmiş gözüküyor. En azından benim yaşadığım olay öyle , bankadan bankaya değişmez umarım :)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Güzel haber.Bu tecrübeyi yaşamış birisi olarak bilgilendirdiğin için sağol.

playmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sende sağolasın. biliyorsan paylaş bilmiyorsan sor forum felsefemiz :mrgreen:

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Sana teşkkürlerimi iletecektim ama bir günde normal olmayacak kadar teşekkür ettiniz diye uyarı veriyor:)

İtiraz istemem içimden geldi borcum olsun

playmaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Teşekkür bile taksitle :) Bazı şeyleride peşin öde ehuehu :dil: Şaka yaptım umarım alınmamışsındır :d

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
şimdi internetten kred kartıma baktım dediğn gibi bütün tutar yatmış:)

Şimdi sıra geldi aynı ürünü yollayabilecek bir firma bulmaya..

Ne alınması canım...Taksitle ödeyeceğim teşekürü doğru demişsin..hesap kesim tarihi gelsin teşekkür edcem sana:D

hahaha

FatihNacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar daha önce hepsiburada sitesinden sipariş iptal eden var mı?

Ben aldığım bir ürünün kargoya verilme süresi gecikince iptal ettim siparişi.Önce hepsiburadada kullanmak üzere hediye çekine çevirdim.Sonra o hediye çekini iptal edip para iadesi yapılsın dedim.

Daha önce sipariş iptal eden varsa bir şey soracağım.Para iadesi aynı gün gerçekleşiyor mu?

Düzenelme hepsiburada da açıklama.Başına böyle bir iş gelenler yararlanır.

Saygılarımızla...

---- Mesajlar birleştirildi ----

beyler iptal olan siparişi nasıl hediye çekine çeviriyorsunuz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

beyler iptal olan siparişi nasıl hediye çekine çeviriyorsunuz? Lütfen Yardımcı Olurmusunuz?

Son düzenleme: