Hepsiburada Servise Girmiş Telefon İade

Bu konuyu okuyanlar

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
S7 Edge Şarj Kablosu Oturmama Sorunu

Bu konuda da göreceğiniz üzere cihaz servise girmiş kullanılmış cihaz çıktı müşteri hizmetlerine danıştığımda Kolay İade'yi başlatmamı tavsiye ettiler ancak;
1-Ben seçenek olarak Aparat Eksik seçtim ve tek tek anlattım servise girdiğini eksik aparatları acaba yanlış mı yaptım direk mi iade etmeliydim beğenmedim diye (bence bu saçma olur o kadar müşteri hizmetleriyle görüşüp)
2-Servis raporunu cihazı iade ederken kutunun içine mi koymalıyım yoksa fotosunu felan bir yere mi göndermeliyim
3-İadeyi reddetme gibi bir durum olur mu o kadar eksiğe ve kullanılmış telefona ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Cihaz kullanılmış çıktıysa servis raporunun bir kopyasını al. Sende dursun. Kesinlikle ücret iadesi talep et aksi halde tüketici hakem heyeti ile hakkını arayıp ücretini geri alabilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim de tavsiyem ücret iadesi istemen sonra bir samsung resmi mağazasından cihazı tekrar alabilirsin. Ben 8 ay önce zincir mağazalrda (vatan teknosa) 2800 TL olan S7yi samsung mağazasından 2550ye almıştım. Edge de 3000 TL idi

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Cihaz kullanılmış çıktıysa servis raporunun bir kopyasını al. Sende dursun. Kesinlikle ücret iadesi talep et aksi halde tüketici hakem heyeti ile hakkını arayıp ücretini geri alabilirsin.
Aynen tam olarak ben de bu şekilde yaptım servis raporu aldım kanıt olarak bulunsun diye peki iadeyi reddetme ihtimallerine karşılık bir kopyasını da telefonla göndereyim mi yoksa hiç gerek yok mu ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Murat Burç telefonun garanti dışı kalıp kalmadığını nasıl anlayabiliriz.bu konuda bilgin varmı?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Aynen tam olarak ben de bu şekilde yaptım servis raporu aldım kanıt olarak bulunsun diye peki iadeyi reddetme ihtimallerine karşılık bir kopyasını da telefonla göndereyim mi yoksa hiç gerek yok mu ?
Bir kopyasını ürunle birlikte gönder bence. Gönderirsen elin daha sağlam olur diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
hb yetkililerinin başına bir işler gelicek bu kafada devam ederseler...
Ekran Görüntüsü 2017-05-14 20-09-34.png

yorumsuz...

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bir kopyasını ürunle birlikte gönder bence. Gönderirsen elin daha sağlam olur diye düşünüyorum.
Peki ürünün iadesini kabul etme veya reddetme yetkisi kimde ? Tedarikçide mi yoksa HB de mi ? Reddetmek gibi bir yüzsüzlük yapmazlar umarım.
--- Gönderi Güncellendi ---
hb yetkililerinin başına bir işler gelicek bu kafada devam ederseler...
Ekli dosyayı görüntüle 22699
yorumsuz...
Yani 0 ürün diye satıyorlar garanti ürünü çıkıyor şaka gibi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki ürünün iadesini kabul etme veya reddetme yetkisi kimde ? Tedarikçide mi yoksa HB de mi ? Reddetmek gibi bir yüzsüzlük yapmazlar umarım.
--- Gönderi Güncellendi ---

Yani 0 ürün diye satıyorlar garanti ürünü çıkıyor şaka gibi

[/QUOTE]
Boyle bir durumda olan telefonu iade alırlar yav merak etme

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Boyle bir durumda olan telefonu iade alırlar yav merak etme[/QUOTE]
İade seçeneği olarak direk iade değilde aparat eksik olanı seçtim (aparat eksiği felan da var ve ayrıntılı anlattım garantiye felan girdiğini) acaba sireci süründürüp suçu bana yıkmaya kalkışırlar mı diye kafam kıllanıyor direk iade etsem de başka türlü bilemedim yani