Hepsiburada Aldığım Cihaz Kurulu Geldi

Bu konuyu okuyanlar

Di_Maria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta evel hepsiburada.com üzerinden "alan memnun" isimli satıcıdan aldığım Samsung A40 İthalatçı garantili cihaz sıfır kapalı kutu olarak jelatinli gelmesine rağmen, kutudan kurulum yapılmış şekilde çıktı. Arayüz ingilizce ve arama kayıtlarında 10 gün kadar önce "135" nolu numara arandığını gördüm. Bunlarında dışında cihazda herhangi bir sıkıntı görmedim. Faturası mevcut, imei kayıtlı ve aksesuarları orjinal şekilde geldi. Telefonum olmadığı için tekrar değişim vs. uğraşmadım 1 haftadır kullanıyorum. Siteden yorumlara baktım ithalatcı garantili cihazların yorumlarında çok sayıda kişi kurulu ve ingilizce olarak geldiğini belirtmiş. Acaba cihaz neden bu şekilde geliyor? Sıfır cihaz kurulumsuz gelir bildiğim. Bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim. Teşekkürler.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Geri gönderip yenisini istemelisiniz. Yarın öbür gün bir sıkıntı çıkmasın

Di_Maria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geri gönderip yenisini istemelisiniz. Yarın öbür gün bir sıkıntı çıkmasın
Yerine gönderecekleri cihaz da aynı olacak muhtemelen. Çok sayıda kişiye kurulum yapılmış cihaz göndermişler. Ayrıca kutusu açılan, sim kart takılan cihazları geri almıyorlar bildiğim kadarıyla. İade için arıza da belirtmek gerekiyor ki sıkıntı yok sadece kurulu geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    118.9 KB · Görüntüleme: 259
Son düzenleme:

Emre:)

Doçent
Reaksiyon puanı
403
İthaalatçı garantili böyle oluyor malesef. Formatlamaya bile üşeniyorlar :D

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Bende ithalatçı garantili s7 almıştım zamanında sıfır jelatinindeki kutudan çıkan cihazın üstünde parmak izleri mevcuttu.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
İthalat cihazlar açılıp sıkıntısı var mı diye kontrol ediliyor ama geri resetlemesi lazımdı garip

Di_Maria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İthalat cihazlar açılıp sıkıntısı var mı diye kontrol ediliyor ama geri resetlemesi lazımdı garip
Sanırım hızlı hızlı İngilizce kurulum yaptılar. Aceleden Türkçe bile seçmeden kurdular. Rutin genel olarak kontrol edip sıfırlamaya üşenip hızlıca kutuladılar. Başka birşey gelmiyor aklıma :rolleyes:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Sanırım hızlı hızlı İngilizce kurulum yaptılar. Aceleden Türkçe bile seçmeden kurdular. Rutin genel olarak kontrol edip sıfırlamaya üşenip hızlıca kutuladılar. Başka birşey gelmiyor aklıma :rolleyes:
Bizde yapıyorduk jelatinlemek kolay