Hedefim şampiyonluk

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
19657671.jpg

Süper Lig’de zorlu günler geçiren Trabzon’un teknik patronu, gelecek sene için umutlu.

Bordo mavili takımın teknik direktörü Tolunay Kafkas, “Burada yaşayabileceğim her şeye hazırım. Dibi de gö- rebilirim ama hedefim şampiyonluk yaşamak” dedi.
TRABZONSPOR Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, hedeflerini Trabzonspor Dergisi’ne anlattı. 1968’de Ankara’da doğduğunu belirten Tolunay Kafkas, daha sonra şöyle konuştu:
“Aydınlıkevler İlkokulu, Mehmet Akif Ortaokulu ve Aydınlıkevler Lisesi’nde okudum. Daha sonra futbola başladım.
Amatör olarak İstanbul Bankası Yenişehir’in genç takımında oynuyordum. İlk lisansım orada 15 yaşında çıktı. Daha önce Ankaragücü minik takımında bir süre oynamıştım. Lisanssız olarak 19 yaşımda Emlak Bankası’nda oynamaya başladım. Yılmaz Erdoğan ile mahalleden samimi arkadaştık. Onunla hala görüşürüz. Sadece futbol değil misket de oynardık. Gerçekten çok güzel günlerdi.”

‘İŞİM ARIZAYI TAMİR ETMEK’

GENÇ teknik adam, enkaz edebiyatı yapmayı sevmediğini, bu nedenle işe başlarken kendisinden önceki antrenörlere teşekkür ettiğini vurgularken de şöyle devam etti: “Genelde süreç şöyle gelişiyor; “Şurada bir arıza var, gel burayı tamir et Tolunay.” Benim işim de o arızayı tamir etmek. Bizden önce görevde bulunanların yanında bizim ismimizin bile geçmeyeceği bir camiaya geldik. Tabii ki bizden öncekilere teşekkür edeceğiz. Şenol Güneş ve Ünal Karaman’la ile her zaman yüz yüze bakacağız. Onlar benim ağabeylerim.
Birisi teknik direktörlüğümü, diğeri takım kaptanlığımı yaptı. Zaman zaman profesyonellikte değişmeler oluyor. Bugün bu görev bana geldi. Umarım altından kalkabilirim. Buradan ayrılırken bir sözüm vardı. (Bir gün buraya teknik direktör olarak döneceğim) demiştim. Allah bana bunu nasip etti. İnşallah hayırlısı buysa nasip etmiştir.’’

‘HIRSIMDAN BİR ŞEY KAYBETMEDİM’
TRABZON’da yaşayacağı her şeye hazırlıklı olduğunu vurgulayan Tolunay Kafkas, sözlerine şöyle devam etti: “Burada yaşayabileceğim her şeye hazırım. Dibi de görebilirim ama hedefim şampiyonluk yaşamak. İyi çalıştığımı düşünüyorum.
Takımı bir yere getirmeye çalışıyorum. Keşkelerim olmaz. Elimden gelini yapıyorum ve umarım Allah da bize yardım eder. Yaşın geldiği noktada her ne kadar duygularla hareket etsek de daha olgun ve dingin olduğumu düşünüyorum. Olaylara daha geniş açıdan bakmayı öğrenen bir Tolunay var. Ama hırsımdan hiçbir şey kaybetmedim. O da benim en büyük özelliğim. Başarılı insanlarla başarısız insanlar arasındaki fark hırstır.”

Pres kültürü oluşturacağız
KAFKAS, “Agresif, hücum gücü yüksek ve oyunu devamlı forse eden bir takım oluşturmak istiyorum. Bu kolay değil. Önce kültür oluşturmak gerekiyor. Bir pres kültürü oluşturmak gerekiyor. Bu anlayışa sahip oyunculardan kurulu takım olmalıyız. Trabzonlular bunu istiyor. Bunun için buradayız” dedi.

Kaynak

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hoca bu sene küme düşme de yoksa Bank Asya'da favorimsiniz şampiyonluk için :D

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Düşmezler inşallah ya [MENTION=38650]zoki[/MENTION] . Ne olursa olsun köklü bir klüp ve ligde kendilerine has bir konumları var. Eksikliğini hissederiz.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yaptıklarından sonra gram üzülmem ben hocam.tabi görüşünüze de saygı duyarım.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Hayırlısı olsun [MENTION=38650]zoki[/MENTION] dostum. Ben bir futbol sever olarak söyledim. ;)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hocam bizde seviyoruz da çirkef olmayanlarla :)