HDMI ile bilgisayardan TV'ye oyun oynamak

Bu konuyu okuyanlar

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayardan HDMI ile 4k bir televizyon alıp uzak mesafede oyunlarımı, dizilerimi ve filmlerimi bu televizyon üzerinden oynamak, izlemek istiyorum.

Bilgisayarım çoğu oyunu 4k çözünürlükte 60 FPS üzeri çalıştırabilecek güçte, TV'ye geçtiğimde bir sıkıntı olur mu? 4k çalıştırmayacak oyunları 2k veya 1080p çözünürlükte oynarsam bir sıkıntı olur mu?

55'' 4k bir televizyon almak istiyorum 4.000TL'yi geçmeyecek bir bütçem var şu an Philips,Vestel ve Arçelik gibi markalar bütçeme uygun gözüküyor her türlü TV önerisi ve yorumlarınıza açığım güzel bir para harcayacağım için gerçekten yorumlarınıza ihtiyacım var. TV önerileri ve markaların kronik sorunları hakkında bilgi ve öneri verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Oyun kısmında eğer bilgisayarın güçlüyse hiç bir sorun yaşamazsın :D
Yalnız o boyutta bir ekran da 1080p falan oynarsan pek bi verim alamazsın bence, aranda biraz mesafe olursa çokta bi sorun olacagını zannetmiyorum :D

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oyun kısmında eğer bilgisayarın güçlüyse hiç bir sorun yaşamazsın :D
Yalnız o boyutta bir ekran da 1080p falan oynarsan pek bi verim alamazsın bence, aranda biraz mesafe olursa çokta bi sorun olacagını zannetmiyorum :D
Öncelikle teşekkürler yorumun için. TV alırken dikkat etmem gereken özellikler var mı Hz veya İşlemcisi gibi dikkat etmeliysem neye göre etmeliyim hiçbir şekilde TV'de Lag veya hızlı görüntü sırasında yapaylık hissterimemesini istiyorum oyun oynamak için alacağımdan ve herhangi bir TV öneriniz var mıdır?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hatırlardığım kadarıyla Hz' ye dikkat etmen gerekiyor, pek bir bilgim de yok açıkçası :D

allicndvc...

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hatırlardığım kadarıyla Hz' ye dikkat etmen gerekiyor, pek bir bilgim de yok açıkçası :D
Televizyon panellerinin en fazla 60Hz görüntü verebildiğini biliyorum o yüzden 200-400-800Hz gibi TV Hz'lerinin çok önemli olmadığını duymuştum bilen birisi varsa aydınlatırsa çok mutlu olurum :D

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Televizyon panellerinin en fazla 60Hz görüntü verebildiğini biliyorum o yüzden 200-400-800Hz gibi TV Hz'lerinin çok önemli olmadığını duymuştum bilen birisi varsa aydınlatırsa çok mutlu olurum :D
Araştırmadım ama bence öyle olamaz, zaten bilgisayarlar ve tv'ler aynı ekranı kullanıyor amoled ekran retina ekran gibi bana göre böyle bir şey mümkün ama fiyatı uçuracağı için öyle diyorlarda olabilir.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Bana hiç bir şey fark etmiyor. Laptopumu HDMI üzerinden monitöre, TV'ye bağladığım olmuştur. TV ile kötü verim almıyorum gerçekten, kötü değil yani.

ahmunt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Ben 5-6 senedir TV kullanıyorum. 42'' Samsung tv yi ekran yaptım 60Hz 1080p hiç sorun yok. Oyunlarda fena değil ama Qled 4k almam lazım. Daha güzel (evde denedim)

Son mesajlar