hdmi görüntü aktarım sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ihsan.endustri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

2 saattir araştırıyorum fakat internette kesin bir çözüm bulamadım.Bilgisayarı ilk aldığımda çözmüştüm ama kafayı sıyıracağım şuanda hdmi bağlayınca görüntüyü aktaramıyorum.Bilgisayarımda hem intel graphics hem de amd radeon r7 m260 ekran kartı var.İntel güncel idi radeonu da güncelledim ama yine de değişen olmadı.Ekran ayarlarından klon ekranlarından yerleşik + dijital tv seçtim ama nafile.

Ayarları ( windows10 ) ekte paylaşıyorum.İki cihazında çözünürlük ve fps değerleri aynı ama bir şey değişmiyor kıracağım bilgisayarı bu kadar saçma sapan bir şey olamaz.Ve internette çözüm de bulamadım.

Bilen eden lütfen yardım etsin yoksa bilgisayara ne yaparım bilmiyorum :S

Ekli dosyalar

• ayarlar.PNG
    ayarlar.PNG
    31.5 KB · Görüntüleme: 371

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Önce monitörü aç bağlantı noktasını seç sonra pc yi aç eğer kabloda bir sorun yok ise ayrıca klavye üstünde ekran tuşu(+Fn) varsa görüntü aktarım tuşunu aktif etmen gerekebilir.

Son düzenleme:

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Sağ altta bulunan bildirim merkezini açıp yansıt bölümünden ekranı yansıtmalısın bunu yaptın mı ?

ihsan.endustri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağ altta bulunan bildirim merkezini açıp yansıt bölümünden ekranı yansıtmalısın bunu yaptın mı ?

Evet yaptım. TV ile çözünürlükleri de eşitledim ama nafile :S anlamıyorum bu kadar zor ve hata çıkan birşey olmasına

---- Mesajlar birleştirildi ----

Önce monitörü aç bağlantı noktasını seç sonra pc yi aç eğer kabloda bir sorun yok ise ayrıca klavye üstünde ekran tuşu(+Fn) varsa görüntü aktarım tuşunu aktif etmen gerekebilir.

TV'ye bağlamaya çalışıyorum.TV'de öyle bir ayar yok.Klavye üstünde FN +F4 kullanıp yinele seçiyorum veya diğerlerini de denedim olmadı.Cevap için teşekkürler

Çözüleceğine inancım kalmadı işin kötüsü bilgisayarı ilk aldığımda da olmuştu bir şekilde çözmüştüm ama çok zaman geçti ve bilgisayarı sıfırlayınca ne yapıldıysa gitti :S

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Kumanda üstünde SOURGE /SOURCE Yazan bir tuş varsa ona bas menüde giriş hangisi ise onu seç (=
Yada kare içine giren ok işreti

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 67052

Son düzenleme: