HDMI GİRİŞLİ MONİTÖRE HDMI ÇIKIŞLI UYDU BAĞLAMAK

Bu konuyu okuyanlar

cold06cool

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar şimdi dorumda bu konu var demeyin baktım fakat iki tarafta hdmı olan bi yazı bulamadım.Şimdi benim merakım ASUS 25" MX259H Full HD HDMI IPS Monitör bu monitöre hdmı çıkışlı bi uydu cihazını hdmı ile bağlasam çalıştırabilirmiyim televizyon gibi görüntüyü aktarırmı.Daha önce deneyen bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Reaksiyon puanı
16,118
mantıken görüntü alman gerek monitör her açılışta bağlantı tipini kontrol eder uydu alıcı açılınca ekranın ortasına HDMI yazısı çıkar monitörde hoparlör varsa seside verir...

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaslar şimdi dorumda bu konu var demeyin baktım fakat iki tarafta hdmı olan bi yazı bulamadım.Şimdi benim merakım ASUS 25" MX259H Full HD HDMI IPS Monitör bu monitöre hdmı çıkışlı bi uydu cihazını hdmı ile bağlasam çalıştırabilirmiyim televizyon gibi görüntüyü aktarırmı.Daha önce deneyen bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Dsmart,digiturk tarzı harici uydu alıcısı kullanacaksanız, harici bir ses sistemide kullanmanız gerekecek sebebi ise hdmi bağlantısıyla monitörden görüntü alırsınız yalnız monitörde hoparlör yoksa sesi alamazsınız, ses sistemini digiturk'e bağlayıp digiturk'ude doğrudan monitöre hdmi' ile bağlarsanız görüntüyü monitörden alıp sesi digiturk'ten alabilirsiniz...

Eğer monitörde hoparlör varsa ( örn : ASUS 21.5" VK228H Full HD HDMI Kameralı Monitör ) bu tarz bi monitör ise, hdmi girişini kullanarak ses görüntü aktarabilirsin.