HDMI 1920x1080 problemi

Bu konuyu okuyanlar

wallcanes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lg w2261v monitöre sahibim ve görüntüyü hdmi kablosuyla almaktayım. Windows 7 kurduktan sonra çözünürlükte 1080 olarak önerilen diyor fakat 1080 yaptığımda ekranın tamamını kullanamıyorum kenarlarda siyah boşluklar oluyor ama 1050 yaptığımda tam ekran oluyor.Xp ve vista 64 bit da hiçbir sorun olmuyordu ama windows 7 64 bit kurdum ve böyle birşeyle karşılaştım.
Bilgisayarım

Amd Phenom II 955 X4 Quadcore (3.2 Ghz) 8MB 938p
Gigabyte MA/90x-OD3P/DDR2 1333 S+GL+1394+16X*2 938
Sapphire HD4890 1GB 256 bit GDDR5 HDMI,DP 16x
4 GB HI-Level 1066 MHZ

yardımlarınızı bekliyorum full hd kullanmak istiyorum.

ultrAslan91

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aynı sorun bendede var. Oyunlara girdiğimde çözünürlğü ayarlamama rağmen kenarda siyah boşluklar oluyor. Çaresini henüz bulamadım maalesef...

wallcanes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
koskoca windows 7 1080p yi desteklemiyor galiba windows7forum yabancı sitede de gördüm böyle bi problem çözüm yok :( ama bi çözüm yolu vardır elbet

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
ekran kartınızın sürücülerinde sorun olabilir belki

wallcanes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eskiden xp yüklüydü tam verimli kullandım vista 64 bit yükledim ondada tam verimli kullandım hadi bide 7 yükleyim dedim :D onda tam verim olmuyor sonra atinin sitesinden windows 7 driverını indirdim onu kurdum gene olmadı acaba 64 bit diyemi 32 bit kullanan varsa bi cvp yazabilirmi aynı problem yaşanıyormu

amewrika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı monitör aynı işletim sistemi ve aynı sorun bende de var. Görüntüyü DVI'dan alıyorum şimdilik. Sorunu çözen olursa HDMI'a geçebilirim :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
belki çözüm olmaz ama şunları deneyin; monitörün win7 sürücüsünü yükleyin ya da 1080pye geçtiğinizde otomatik ayar tuşu varsa onu kullanın. başka da bişi aklıma gelmiyor şuan..

ultrAslan91

Doçent
Reaksiyon puanı
5
eskiden xp yüklüydü tam verimli kullandım vista 64 bit yükledim ondada tam verimli kullandım hadi bide 7 yükleyim dedim :D onda tam verim olmuyor sonra atinin sitesinden windows 7 driverını indirdim onu kurdum gene olmadı acaba 64 bit diyemi 32 bit kullanan varsa bi cvp yazabilirmi aynı problem yaşanıyormu

Sürücülerimin hepsi güncel. Hem 32-bit hemde 64-bit kullandım ama sonuç değişmedi.

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Bendede aynı sorun oldu ekran çözünürlüğü sayfasında algıla dedim monitörü tanıdı vb. ve monitörün tam modeli yazdı. önceden pnp vs.. monitör yazıyordu.

mtnmmc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede bu sorun vardı . Sorun Çözümü

Bilgisayara sağ tıkla
Özelliklere gel
Sistemin altında ''Windows Deneyimi Dizini'' yazan yere tıkla.
Sağ üstte yeni aygıt algılandı tanınsın mı diye bişey yazıyo ona basın .
O kendisi başlayacak
Bittikten Sonra 1920x1080 kullanabilirsiniz.

Eğer yapamadıysanız özele yazabilirsiniz

bahaddin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı olarak ati kullanıyorsanız son sürümü (10.1) indirip catalyst control center i açıp sol üst köşedeki graphics yazan butona tıklıyoruz desktop display seçeneği çıkıyor bunu seçtik, altta küçük monitör ekranına ok işareti olan yerden configure ' e tıklıyoruz-scaling options ayarlarını açıp underscan overscan kısmından çubuğu sağa sola çekip ekranı ayarlıyoruz.Umarım yardımcı olmuştur.

mtnmmc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öylede oluyor ama çözünürlük düşüyor arkadaşım win 7 de yeni takılan bi ürünü tanıtman gerek sanırım derecelendirme bölümünden. ben dün readon hd 4870 aldım aynı sorun vardı bendede bugün derecelendirme yerinden tanıttım oldu . :)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
nvidia ekran kartım ve 32" 1080P destekleyen lg televizyonum var. LG lerde sorunsuz olarak destekliyor, windows 7 de. Zaten kabloyu taktığım anda windows 7 LG TV olarak tanıyor. İlk kabloyu taktığımda sağ tarafta bosluk vardı, onuda televizyonun menusunden ekranı kaydırarak ayarladım.

mtnmmc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimkide LG W2486L var led monitor . Dün 2600pro vardı onda direkt tanıdı şimdi 4870 var bunda kendim tanıtmak zorunda kaldım

adeper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Catalysti açıyoruz.
Grafikler/masaüstü & ekranları/aşağıdaki monitöre sağ tıklayıp yapılandır./ölçekleme seçenekleri/değeri sıfır yapıyoruz.

uygula diyip kapatıyoruz. yüzde yüz çözümdür, denenmiştir.

cankatinho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu problemi bende daha çözemedim tam bir çözümü varmıdır arkadaşlar

cankatinho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende windows 7 kullanıyorum.Bendede bu sorun var lütfen biri yardımcı olsun

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Yukarıdaki çözümleri denediniz mi ?

cankatinho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CATALYST bende yüklü değil benim ekran kartımın modeli şu: Asus eah5750 formula 1gb gddr5 1 sayfada şu çözümüde denedim ''Bilgisayara sağ tıkla
Özelliklere gel
Sistemin altında ''Windows Deneyimi Dizini'' yazan yere tıkla.
Sağ üstte yeni aygıt algılandı tanınsın mı diye bişey yazıyo ona basın .
O kendisi başlayacak
Bittikten Sonra 1920x1080 kullanabilirsiniz.''

bunuda denedim windows deneyim dizininin sağ üste yeni aygıt algılandı tanınsınmı yazısı yok lütfen birisi bana bu konuda geniş bir şekilde yardımcı olabilirmi

adeper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım tam çözümü üstte yazdığım şekildedir. burada o kadar mesaj atacağına iki dk ayırıp catalysti yüklesene. catalyst senin ekran kartınla uyumludur. hadi bakalım. ;)

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı olarak ati kullanıyorsanız son sürümü (10.1) indirip catalyst control center i açıp sol üst köşedeki graphics yazan butona tıklıyoruz desktop display seçeneği çıkıyor bunu seçtik, altta küçük monitör ekranına ok işareti olan yerden configure ' e tıklıyoruz-scaling options ayarlarını açıp underscan overscan kısmından çubuğu sağa sola çekip ekranı ayarlıyoruz.Umarım yardımcı olmuştur.

Arkadaşımın dediği gibi Ati kullananlar için kesin çözüm ben bu şekilde ayarladım resim aşağıda.

http://img845.imageshack.us/i/79787321.jpg/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vestel marka hd televizyonum var. Size olayi nasil çözdüğümü anlatayim:
“önce tamamen tv den ve bilgisayardan hdmi çikardim. Sonra tv nin komple tüm fişlerini çikardim. Yaklaşik yarim 10-15 dakika tv öyle kapali kaldi. Sonra tv nin tüm fişlerini tekrar taktim. Ardindan önce tv ye hdmi kablosunu taktim sonra tv yi açtim. Hdmi kablosunun diğer ucunu laptopa taktim. Windows + p tuşuna basip genişlet seçeneğini seçtim. Görüntü ekrana geldi. Ardindan gene windows + p yaptim ve sadece 2. Ekran seçeneğini seçtim. Tekrar çalişmaya devam etti.
(ama bu işlemlerden önce laptopun nvidia ayarlarinda hdmi ve yerleşik ekran diye bilgisayarin kendi ekranini görüyordu.)
arkadaşlar bir süre sonra gene gitti görüntü gene aralik dişinda dedi. Bütün bu işlemleri tekrar yaptim gene şakir şakir çalişti. (bu çözümü yapmayi başka bir arkadaşin yazisindan yola çikarak yaptim. Ona da teşekkürlerimi sunuyorum)