Hddleri Belirli Zamanlarda Otomatik Açma/Kapama Nasıl Olur?

Bu konuyu okuyanlar

azrail2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

İşletim sistemim win xp PRO sp3 . 5i dahili 2 si harici olmak üzere 7 adet HDD takılı . Belirlediğim harici ve dahili HDD lerin ısınmalarını önlemek ve ömürlerini uzatmak için ihtiyacım olmadığı/ kullanmadığım belirli zaman aralıklarında kendilerini otomatik kapatmasını (yani enerjinini kesilmesi/turn-off) ve belirli zaman aralıklarındada otomatik olarak kendilerinin açılmasını (enerji alıp çalışmalarını) istiyorum ve işletim sistemi yüklü olan HDD yide geceleri (kullanmadığım vakitler) vakit uyku moduna sokmak istiyorum .

Masa üzerinde sağ tuş - özellikler - Secreen Saver - Power - Turn off Hard Disks burada yapabileceğim ayarlarsa işime yaramamakta .

HDD lerin ömrünü bu şekilde uzatana ve kullanacağım enerjiyi azaltan herhangi bir method veya herhangi bir program var mı ? Eğer varsa aynı yöntem veya programları win 2003 SE yüklü serverlarda olan harici ve dahili HDD lerdede kullanabiliyormuyuz ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler .

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Eğer bozuksa BU LİNK 'deki program yardımcı olur, içinde nasıl kullanacağına dair Türkçe açıklamasıda bulunmaktadır.