HDD'den Değişik Bir Ses Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hdd üzerindeki oyunları açtım mı arada bir donuyor sonra kendine geliyor.Bilgisayar sanki ilk açılırken gelen hdd sesi geliyor.Sürekli tık tık tık diye 2 dk da bir ses geliyor.Diski tarattırdım bir sorun yok.Disk normalde düzgün çalışıyor.Fakat bu sesleri bazen alıyorum.Nasıl çözebililrm.Ana diskim SSD 240 gb .

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Birincil disk 240gb
Format atarken formatladım.
Bilgisayar açıldıktan sonra bilgisayarım/yönet de biçimlendirdim.
Fakat oyunları oynarken bazen saniyelik takılıyor kendine geliyor.
Yada herhangi bir dosyayı açacak olursam eğer yaptığım işte hdd yi ilgilendiren bir işlemse tık diye bir ses geliyor 3 saniyeliğine donuyor sonra işleme devam ediyor. Lütfen birisi yardımcı olsun

Hiçbir hata almadım tarattırdım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ssd den ses değil de dvd ya da başka bir mekanik aksamdan, parçadan geliyor olmasın... benim bildiğim ssd den ses gelmez ama kullanmadımda :D

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HDD Yİ ÇIKARDIM MI SES KESİLİYOR.KESİNLİKLE SES HDD DEN GELİYOR

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Harddiskin muhtemelen kafa vuruyordur.Smart'ı aç bak. Verileri yedekle ve hemen değiştir onu.

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SMART NEDİR. Açtığımda nasıl inceleyeceğim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sende bir ssd 240 gb bir de mekanik harddisk var değil mi? ssd de kafa vurma olayı olmaz çünkü kafası yok :D eğer sorun mekanik hardiskte ise kafa vuruyordur diyebiliriz. eğer böyle ise diski dik konuma getir ve herhangi bir data kurtarma programı ile bilgileri kurtarabilirsin. unutma diski dik konuma getirirsen kafa vurma olayı daha seyrek olur...

thesweetpink13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistem ssd üstüne kurulu.HDD deki bilgilerimi yedekledim.Gittiği yere kadar artık:)
Fakat hdd leri dik koymak sakıncalı diyorlar?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
kafa vuran hdd leri yedeklemede sorun yaşarsan dik dene , o zaman kafa vurma sayısı azalıyormuş. yoksa normal diskleri yatay konumlandırmak tabi ki normal olanı. :)