Hdd'de 4 İşletim Sistemi Var Ve Kaldıramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

colorado5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaslar bilgisayarimda ubuntu ve windows kuruluydu. Kokten format atim dedim sadece ubuntu yuklemek icin ama windowsu silmiyor bi turlu ve diski de bicimlendirmiyor. Windows kurayim dersem de ubuntuyu silmiyor. Acil yardim lazim.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Ubuntu kurulumunda hangi adımları izliyorsunuz bizimle paylaşır mısınız? "Diski Sil Ve Ubuntu Yükle" dediğinizde dualboot gerçekleşmemesi lazım.

colorado5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O secenegi isaretleyip ubuntuyu kurduktan sonra acilirken w8 secenegi de cikiyor ama w8 e girmiyor yuklu degil diyor

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
@colorado5 Bahsettiğim seçenekte zaten olması gereken bu, Windows'un kurulu olduğu disk bölümünü temizler ve üstüne Ubuntu temiz kurulumunu gerçekleştirir. Yani Windows'a erişemezsin...

colorado5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet yuklu olmadigi icin girilmiyor ayri konu benim istedigim sey yuklu halde isletim sistemleri gosterdigi icin bilgisayari acinca direkt ubuntuya girmesiydi. Sorun cozuldu bu arada kendi kendine artik gostermiyor direkt giris yapiyor.

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Nasıl çözdüğünüzü paylaşır mısınız? aynı sorunu yaşayanlar faydalanabilir gönderinizden.

colorado5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Önce format usbsini takıp windows işletim sistemini kurmaya girdim. Diski sil dedim ama kurmadım. Yeniden başlatıp ubuntuyu kurdum artık direkt giriyor teşekkürler.

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,268
Biz teşekkür ederiz iyi günlerde kullanımlarınız olsun.