HDD ve RAM Yükseltmesi

Bu konuyu okuyanlar

Memoli39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese selamlar.
Çocuklarımın kullandığı, Dell Inspiron 1545 360 GB HDD- 3GB RAM laptopum var.

Daha önce HDD değişimi yapıldı fakat takılan HDD ikinci eldi ve takan arkadaş vidalamadan bıraktığı için bir süre sonra mavi ekran vb. arızalar verdi.

Önceki gün bir tamirciye götürdüm ve 500 GB Hdd takmayı (fiyat olarak 300 Tl) tavsiye etti.

Çocuklarım küçük bu nedenle yenisini almaya gerek yok, makine şimdilik işimizi görüyor.

Bu cihaz için uygun HDD ve RAM yükseltme yapmak istiyorum, fazla bir bilgim olmadığı için sizlerin yardımına ihtiyaç duydum.

Bana HDD ve RAM tavsiyesinde bulunursaniz ayrıca HDD vidası ve Boot'lu yükleme CD'si nereden bulurum bu konularda acil yardım istiyorum.
Tavsiyelere ilaveten link yollayabilirseniz daha da iyi olacak.

Şimdiden teşekkür ederim.

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bi hdd 300tl mi olur Allah aşkına adam sizi tertemiz kazıklamak istemiş zaten 2.el hddler 100 tl.
Ram olarak cihazınızın ne kadar ram kaldırdığına ve ram türüne bağlı ama bu devirde günlük işlerinizde sizi idare etmesini istiyorsanız en az 4gb ram şart

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Memoli39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nckfr ve Görkem Say
Her ikinize de ilginiz için çok teşekkür ederim.

Makinemin markasını ve modelini yazmıştım. Tavsiye ettiğiniz ürünler bu cihaza uyum sağlar mı?

7200 RPM 1 Tb. HDD yaklaşık 200 tl. böyle bir ürün alsam performans ne olur bu konudaki fikriniz nedir?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
nckfr ve Görkem Say
Her ikinize de ilginiz için çok teşekkür ederim.

Makinemin markasını ve modelini yazmıştım. Tavsiye ettiğiniz ürünler bu cihaza uyum sağlar mı?

7200 RPM 1 Tb. HDD yaklaşık 200 tl. böyle bir ürün alsam performans ne olur bu konudaki fikriniz nedir?
Bilgisayarınız Laptop değil mi? Laptop ise 2.5" boyutunda bir ürün almak zorundasınız o yüzden önerdiklerim çok daha iyi olacaktır özellikle de ikincisi.