HDD Stabil Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

hkndmrlp42

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
Merhaba arkadaşlar.
Bir kaç gündür garip ve nedenini bulamadığım bir problemle karşı karşıyayım. Psikolojimi bozma seviyesinde artık.
PSU'dan gelen ve HDD bağlantısı yaptığım kabloda hem HDD hem SSD bağlantısı için 2 adet giriş var. Bunlardan ilkini SSD'ye, ikincisini HDD'ye taktığım zaman HDD gözükmüyor. Tam tersini yaptığımda HDD görünüyor. Yani kablodaki ilk girişi HDD'ye takmam gerekiyor. Taktığım zaman sorun yok.
Bir diğer sorun ise müzik dinlerken ortaya çıkıyor. Müzikler HDD üzerinde bulunuyor ve müzik dinlerken sıradaki şarkıya geçişte sorun yok ancak farklı sıradan bir şarkı seçimi yaptığımda 5-10 sn. bekleme ile müzik açılıyor ve bu her zaman olmuyor.
Sorunlar bununla da bitmek bilmiyor. Bu sabah bilgisayarı açtım hiç açılmadı. Anakart üzerinde +- yazan ufak bir kırmızı ışık yanıp sönüyordu. Normal şartlarda pc açılışında yanıp söner bir daha yanmaz. Pc kasasını açtım çıkarılabilir tüm parçaları çıkartıp taktım. Sorun ortadan kalktı ancak neden kaynaklanır, ileride sisteme geri dönülemez hasarlar verirmi diye endişeliyim. Dolar uygun iken aldığım sistemin şu an ikinci eli benim topladığım fiyattan pahalı :)

Sistem özellikleri
MSI B150 Gaming M3 Anakart
Thermaltake 600W 80 Plus PSU
Seagate 1TB Barracuda HDD