Hdd recovery sonrası aynı boyuttaki fotolar

Bu konuyu okuyanlar

xantier_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar.Hızlıca soruma geçeyim.Harici 2 tb hdd pc de görünmez oldu.Full dolu bir disk.Fotolar ,işler,filmler.Kısacası kurtarmam gereken bir çok şey var.Bende sorunun usb bağlantısında olduğunu düşünüp sökerek satadan pc ye bağlayıp dahili yaptım.Disk pc'de göründü,dosyalar Raw olmuştu.Uğraştım biçimlendirmeden disk normale döndü.Ancak tertemiz hiç dosya yok içinde.Yaklaşık 5 farklı recovery yazılımı ile taradım,bazıları hiç bir şey bulamadı(Bu arada bir tarama 6 saat sürüyor).Benim klasörlerden hiç iz yok.Yazılımlardan bazıları fotoları buluyor,ancak bulunan tüm jpeg dosyaları standart 5 mb boyutunda.Yine bazı dosyalar buluyor hepsi 10 mb boyutunda.Bulunan dosyaların hepsi aynı boyutta ve tabii recover edince de açılmıyor.Sorun ile ilgili yorumlarınızı ve varsa çözüm önerilerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
zor kirvem zor

Gerçekten içinde önemli bilgiler varsa sadece bu harddiskten veri kurma işini yapan firmalar mevcut.

xantier_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2000 tl' ye yapıyorlar :)

xantier_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazılımsal olarak mümkün değil mi?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Easeues partition recovery wizard kullan en son çare belki Linux altında bakmak olur.