Hdd Kutusunda dosya kopyalama sorunu var bi yardım!!

Bu konuyu okuyanlar

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşın toshiba notebook una format atmak için tek parça harddiskindeki resimleri ve videoları elimdeki"Akasa integral" marka hdd kutusu içinde bulunan Samsung 400 gb harddiskime kopyaladım. ama şimdi tekrar laptopa atarken bazı dosyalarda takılıyor ve harddisk ten "tık tık tık" diye düzeli bi ses geliyor ve kopyalama yapmıyor.
Önerebileceğiniz bi yöntem ve ya bi program var mı acil yardımlarınızı bekliyorum. laptopu en geç yarın teslim etmem gerekiyor.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konuyu tekrar gündeme getireyimde belki akşam girenlerden bi cevap gelir

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bu sesin alameti iyi değildir, büyük ihtimal disk kafa vuruyor, yedeklerinizi alıp disk garantili ise yetkili firmaya gönderiniz.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
diğer dosyalara sorunsuzca ulaşabiliyorum ve iki klasör hariç diğer dosyaları hatta bi klasördeki çoğu dosyayı kopyalaya biliyorum. geçmiş olsun derken hdd için mi dedin yoksa dosyalar için mi?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Kopyalamak yada taşımak sorun değil, sorun olan bu diskin yakın zamanda metal çöplüğüne gideceğidir.Garantisi varsa değiştirin diski (tık tık tık sesi geliyor demene istianen) garantisi yoksa diske fabrika formatı basın.

bertan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet o klasörün kayıtlı olduğu diskin kafasında sorun var yüzde 99,9.. (tık tık dedimi bi hdd ya garantiye ya çöpe) aynen geriye gönder hhd yi..

2003mst

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer güvenli modda kopyalarsan olur yanlız o harddisk ekmeğini yemiş