Bu konuyu okuyanlar

Berzahdekorasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni aldığım freedos bilgisayara sistem kurulumu sırasında harddiskimi kullanmış çocuklar benim problemim bu harddiski formatsız şekillendirme yapabilirmiyiz, yada içindeki dosyaları nasıl kurtarırım

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
aynı hdd büyüklüğünde(alan olarak GB karşılığı) bir hdd takarak easeus u öneririm (=

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yeni almış olduğun ve FreeDos sistemli bilgisayarında ne dosyası olabilir ki? kurtarılacak.

Berzahdekorasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yeni bilgigisayar aldım çocuklarda benim harici diskimi önyükleme için kullanmış önyükleme diski oluştururken disk formatlanmış bir bölümünde Windows var diğer bölüm raw gözüküyor formatsız NTFS yapabilirmiyiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

seagate 1TB hdd

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
yeni bilgigisayar aldım çocuklarda benim harici diskimi önyükleme için kullanmış önyükleme diski oluştururken disk formatlanmış bir bölümünde Windows var diğer bölüm raw gözüküyor formatsız NTFS yapabilirmiyiz

seagate 1TB hdd
Windows kurulu bir Bilgisayara takıp, harici diskini "Disk yönetimi"nden var olan bölümü(leri) silip, yeni bölüm oluşturarak NTFS olarak biçimlendirebilirsin.

freedos işletim sistemi olmayan pc miydi yoksa yanlış mı biliyorum
FreeDos bir işletim sistemi. Buradn indirip kurabilirsin : FreeDOS | The FreeDOS Project

Berzahdekorasyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır. benim sorunum önyükleme için kullanılan diskteki bilgileri kurtarmak

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yedekleme programları ile dosyaların yedeğini alabilirsin. Ücretli ve ücretsiz bir sürü program var. Hangi "program ile yedek alırsan", yine "aynı program" ile yedeklediğin dosyaları açabilirsin.

Burada toplam 32 program var, aralarından seçim yapabileceğin. 32 Free Backup Software Tools: Ranked and Reviewed