HDD alıyorum, sorularım var

Bu konuyu okuyanlar

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bende şu an WD Caviar Blue 320 GB HDD var. Bir HDD daha almak istiyorum. Memnun olduğum için düşündüğüm gene WD Caviar Blue.

1 TB düşünüyorum ama pek bulamadım nette Blue'nun 1 TB'ını. 164 TL olarak bir yerde gördüm yalnızca.

* 320 GB + 1 TB bağlasam bilgisayarın bunu kaldıramaması gibi bir durum olabilir mi?
* Kaldırıp kaldıramaması bilgisayarın hangi özelliğine bağlı?
* İzmir'de alabileceğim, güvenilir ve hesaplı bir yer bilen var mı? Teknosa'dan alışveriş ediyordum ama sitesinden baktığım kadarıyla WD yok.

pcmuratpc

Asistan
Reaksiyon puanı
9
*Bilgisayarın kaldırır yeterki uyumlu olsun (Sata vs.)
*BestBuy olması lazım oraya bak istersen ama internet üzerinden almanı tavsiye ederim. (Vatan Bilgisayar gibi.)

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
kaldırmasına kaldırırda abanıp 1tb doldurursan performans düşer

harici almanı tavsiye ederim ihtiyacın olmadımı çıkartır pc yormazsın

theking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Power Suppleyin kaç wattlik ve kullandğin sistemdeki diğer bileşenlerin neler?Yaşayabilceğin sorun sadece bu yani hdd yeterli güç çekemezse reset atma tarzi sorunlar yaşabilirsin.Bu arada performans istiyorsan Caviar Black serisini tercih et derim.İzmir'de alabileceğin bir kaç yer önerebilirim.Büyük mağazalari düşünme derim.Ya internetten yada çankayadan almani öneririm.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Power Supply'e nasıl bakabilirim bilmiyorum da bilgisayarın özellikleri; İntel Core 2 Duo E7500 2.93 Ghz işlemci, 3 GB RAM, 512lik ATI Radeon ekran kartı var 4350 modeli, 320 GB da HDD işte dediğim gibi. Hani sordukların bunlarsa :)

Unutmuşum yazmayı, performansla ilgili sorunum yok blue serisinden memnunum, yer yetmiyor yalnızca :)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
caviar blue sessizlik için üretilmiştir, caviar black alırsan performans üzerine ürün almış olursun.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Okuduğum kadarıyla gözle görülür pek bir performans artışı yok diyorlar. Ses çok önemli değil ya Green alırdım olsaydı :) Blue iyidir ne az ne çok orta karar.