Hd uydu alicisi

Bu konuyu okuyanlar

kdrylmz27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Foruma yeni katıldım ve ilk sorumu soruyorum lütfen acil cevaplayın. Şimdi benim tüplü bir tv'im var.HD uydu alıcısı alsam türksat üzerinden ücretsiz hd yayınları izleyebilirmiyim.Lütfen çabuk cevaplayın.Fb'nin avrupa maçına yetiştirmem gerek.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Televizyonunuzun çözürlüğünün de hd olması gerekiyor olması lazım. Ben bu şekilde biliyorum daha önce denemiş olan varsa zaten burada tecrübelerini paylaşacaktır.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
TRT HD kanalının sayfasından:

-SD (Standart Defination) ile HD (High Defination) nedir? Arasındaki farklar nelerdir?

SD yayın 720x576 çözünürlüğünde, yani 720x576 = 414.720 piksel (0,4 Mpiksel),

HD yayın 1920x1080 çözünürlüğünde yani 1920x1080 = 2.073.600 piksel (2 Mpiksel)’dir. Sonuçta HD, SD’nin yaklaşık 5 katı daha yüksek çözünürlükte ve nettir. HD yayın 16:9 geniş ekran formatında, SD yayın 4:3 formatındadır.

-Her televizyonda HD yayın izlemek mümkün müdür?

Hayır, mümkün değildir. Televizyon, Panel-LCD-Plazma veya LED olmalıdır. Televizyona bağlantının kesinlikle HDMI kablo ile yapılması gerekmektedir.

-HD yayın izlemek için ne gibi bir teçhizata gereksinim vardır?

Full HD bir televizyon, HD uydu alıcısı ve bu iki teçhizatı birbirine bağlamak için HDMI kabloya ihtiyaç vardır. Kullanılan televizyonda DVB S2 alıcı, yani dahili HD uydu alıcısı varsa ayrıca bir HD uydu alıcısına gerek yoktur. Çanak anten boyutu Türkiye’de en az 75 cm. çapında olmalıdır. LNB’nin ise kaliteli ve kazancı iyi olanı tercih edilmelidir.

-“HD Ready” ne demektir?

“HD Ready” SD ile HD arasındaki bir ara görüntü formatıdır. Çözünürlüğü 1280x720’dir. Full HD yayın, “HD Ready” bir televizyonda izlenebilir ancak gerçek çözünürlüğü göstermez.

-Karasal antenler ile HD yayınları izlemek mümkün müdür?

Hayır, henüz mümkün değildir. Ancak yakın gelecekte, karasal DVB T-2 yayınları başladığında, çatı veya odalarda çubuk antenler ile direkt televizyonların arkasında bulunan anten girişlerini kullanarak izlemek mümkün olacaktır. Televizyon alıcılarının DVB T-2 yayını desteklemesi gerekmektedir.

cobretta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar samsung marka hd 1080 tv'im var . uydu alıcısı almam gerek . next kullanıyordum fakat bozuldu.. uydulardan hiç anlamıyorum.. sizce hangi marka ve nasıl bir uydu almalıyım... benim için goruntu kalıtesi kanal gecişleri hızlı olması yeterli.ve uydu alıcının dayanıklı olması önemli.. 200tl gecmemek şartıyla önerilerinizi bekliyorum. mini olanlar ısınıyormus diye duydum.. yorumlarınızı bekliyorum.. herkeze teşekkür ederim..