Hazır PC Alarak Hayatımın Kazığını Yedim

Bu konuyu okuyanlar

ßyUmuT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba öncelikle dün yeni bir bilgisayar aldım

Özellikleri ;

OMEAq3.png

z4n5Ag.png

24 inç monitör,kulaklık,mause&klavye,temizleme seti,8gb flash bellek,yazıcı,webcam bunlarıda yanında verdiler toplam 3000 TL ye aldım (taksitle) Biraz pahalı geldi fiyatı

Oyun oynamak için alacağımı söylemiştim satan arkadaşa bana en iyisi bu dedi şimdi ben bununla oyun oynayabilir miyim kasma yaparmı sizce :) (En önemlisi Watch Dogs :D )

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Moralini bozmak için söylemiyorum ama gerçekten büyük bir kazık yemişsin. 1. nesil i5 işlemci, 5450 5 para etmez ekran kartı, 8 gb ram 24 inç ekrana bu kadar para vermek gerçekten akıl karı değil. 3000 TL'ye her oyunu ultrada açabilen sistem toplanır.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Ovv, baya kazık yenilen konular gördük burada da, bu baya fena. Genel olarak kart kötü olurdu, işlemci iyi olurdu. Bu ise çok fena.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
O konuda o kadar uyardık seni kardeşim.
Müstehaktır bişey demiyorum.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ayrıca o işlemci mobil bir işlemci. Bir diğer deyişle laptop işlemcisi, masaüstülere göre performansı düşük. Bu gibi sistemlerin anakartları da dandik oluyor.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yeni almışsın git geri ver. Tüketici hakkı diye bişey var almazsa git tüketici haklarına. 3000'e ne sistemler toplanır bu ne şaka gibi sistem.
İade hakkın mutlaka vardır.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
zaaaaa.jpg

Aynı sistem bende var 100 tl'ye verirdim sana.

jokerkuby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkese merhaba öncelikle dün yeni bir bilgisayar aldım

Özellikleri ;

OMEAq3.png

z4n5Ag.png

24 inç monitör,kulaklık,mause&klavye,temizleme seti,8gb flash bellek,yazıcı,webcam bunlarıda yanında verdiler toplam 3000 TL ye aldım (taksitle) Biraz pahalı geldi fiyatı

Oyun oynamak için alacağımı söylemiştim satan arkadaşa bana en iyisi bu dedi şimdi ben bununla oyun oynayabilir miyim kasma yaparmı sizce :) (En önemlisi Watch Dogs :D )
Dostum yeterince moralin bozulmuştur 15 gün gecmediyse her türlü iade edebilirsin zaman kaybetmeden iade et iade talebi yaparken ses kaydını aç gizlice eğer kötü bir üslup sergilerlerse ve iade kabul etmezse bin otobüse en yakın tüketici haklarina eğer yaşın müsait değilse yanına büyük birini al ve bunu hemen şimdi yap o para kolay kazanılmıyor. İyi forumlar...

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Hocam nostalji yapıyorsunuz heralde :D

Keşke nostalji olsa. 10 yıldır böyle geldi ama böyle gitmeyecek. Öyle umuyorum yani.

Bu arada konu dağılmasın. Kardeş sen en kısa sürede kasayı iade et. Daha doğrusu aldığın her şeyi iade et. Sinerjiden seni uzun süre götürecek bir kasa topla. Buradaki arkadaşlar yardımcı olur zaten. Bu aldığın sistem bildiğin 6-7 yaşındaki çocuğa ödev bilgisayarı gibi bişey.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
İşlemci x64 tabanlı olduğu için 64 bit işletim sistemleri işlemciyle daha uyumlu çalışıyor
Hayır x64 tabanlı işlemci 64 biti de çalıştırabileceğini gösterir. Daha uyumlu çalışacağını değil. 4 GB'dan daha az ramli bilgisayarlarda 32 bit kurulması önerilir çünkü 64 bit daha çok kaynak kullanır.

PunchAss

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sende benim gibi zamanında cahillikten hazır sistem alanlardansın. Şimdiki aklım olsa efsane kasa toplardım ama babam işte :D Neyse allahtan ekran kartı falan aldım. Düzelttim durumu. Şimdi gayet memnunum kendi bilgisayarımdan. :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hayır x64 tabanlı işlemci 64 biti de çalıştırabileceğini gösterir. Daha uyumlu çalışacağını değil. 4 GB'dan daha az ramli bilgisayarlarda 32 bit kurulması önerilir çünkü 64 bit daha çok kaynak kullanır.
64 bit destekli işlemcilerde 64 bit işletim sistemi kulursa 64 bit tabanlı yazılımlarda işlem daha hızlı gerçekleşir. 64 bit 32 bite göre ram'e daha çok veri yazar bu doğru fakat sadece ram'e bakarak işletim sistemi mimarisi tercihi doğru değil. Yazılımların kaç bit ile çalıştığına göre işletim sistemi mimarisi tercih etmek daha doğru. 64 bit işlemcili celeron makineler bile 64 bit işletim sistemiyle geliyor 2-3 gb ram olmasına rağmen.

Son düzenleme:

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Troll olmasını umut ediyorum. Yoksa Cem Uzan'ın yabancılara attığı kazıktan sonraki ikinci en büyük kazık olabilir. Düşman başına :D

ßyUmuT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Keşke troll olsaydı malesef iade de yok

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hakkınızı aramazsanız bizim yapabilecek bişeyimiz yok. Geçmiş olsun artık.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Hakkini aramazsan biz ne yapalim. Uyarilari da dikkate almamissin. Gecmis olsun.