Hazer Amani İle Sıla Sevgili Mi? Hazer Amani Kimdir

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,197
Puanları
113
Konum
Elazığ
Hazer Amani

Hazer Amani kimdir, soruları şu an magazin gündeminde en sık konuşulan isimlerden biri oldu. Masterchef Türkiye programında jüri üyesi olarak karşımıza çıkan ünlü şef Hazer Amani'nin eşinden boşanıp Sıla'nın evine yerleştiği iddia edildi. İşte Hazer Amani ile ilgili tüm merak edilenler...

Hazer Amani kimdir, nereli ve kaç yaşında? Hazar Amani ile Sıla sevgili mi? Şeklindeki sorular magazin gündemine damgasını vurdu. MasterChef Türkiye adlı yarışma programında jüri üyesi olarak tanıdığımız ünlü şef Hazer Amani geçtiğimiz aylarda şarkıcı Sıla ile bir arabada görüntülenmiş ve adları aşk dedikodularına karışmıştı. İkiliden bu iddialara yalanlama gelmişti. Bugün ise 2. Sayfa adlı magazin programında Hazar Amani'nin eşinden boşanıp Sıla ile aynı eve yerleştiği iddia edildi.
HAZAR AMANİ KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?
Anne tarafı Türk, baba tarafı ise İranlı olan Hazer Amani, 1977 senesinde Ankara'da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini TED Ankara kolejinde bitirdikten sonra lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Genç yaşlardan itibaren mutfağa ilgi duyan Hazer Amani, Güney Afrika'da Cordon Bleu'ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak iş yerinden ayrıldı. Ardından bir otelde baş aşçı olarak çalışırken Yusuf Köksal ile tanıştı ve Türkiye'ye geldi. Bir gıda firmasının Türkiye şefi olarak çalışan Hazer Amani, 2011 yılında “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı. Zaman zaman yemek programlarına konuk olan Hazer Amani, Kiraz Mevsimi dizisine de konuk olarak katılmıştı, ünlü şef asıl çıkışını ise MasterChef Türkiye yarışması ile yaptı. Hazer Amani, 2013 yılında hayatını Deniz Mumcuoğlu ile birleştirdi.

Kaynak: HT
 
Üst
stat counter