Hayattan zevk alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar bilmem kaç kişi buraya bakıp bana tavsiye yazıcak bilmiyorum sadece içimi dökeceğim. Hayattan bir türlü zevk alamıyorum sürekli her gün bilgisayar başında durmaktan başka bir şey yapmıyorum okulda iken arkadaş ortamım genellikle güzel oluyor ama eve geldiğimde nedense içim kapanıyor. Yanlış anlamayın kötü bir ailem yok bana gayet iyi bakıyorlar ve beni seviyorlar ama ben onları sevemiyorum nedense. Geçmişte de birçok hatalar yaptım ve her nekadar tövbe etsemde yinede birçok kişisel sorunlarım ortaya çıktı ve bunları da yenemiyorum, deniyorum ama sürekli o lanet hatalar aklıma gelip yine o hataları yapıcakmış gibi oluyorum yani anlayacağınız beni sırtımdan vuruyorlar. Arkadaş çevrem var dediğime de bakmayın sadece konuşuyoruz, şakalaşıyoruz falan bunun nedeni yakın zamanda arkadaşımı satmam olmam yani tam olarak satmak denmez işte onunla takılmayı bırakıp başkalarıyla takılmak gibi birşey işte sadece yapmak istediğimi yaptım bunu niye yaptım bilmiyorum ama sanırım hayatta bazı şeyleri değiştirmek gibisinden bir şeyler. Bu yaşıma kadar sürekli arka planda kaldım bir abim birde ablam var sürekli benden daha üstün oldular bense sadece böyle boş boş durmakla yitindim. Geçmişi affet falan diyceksiniz ama affedemiyorm işte sürekli aynı şeyler olacağını biliyorum ve daha fazla üzülmek istemediğim için affedemiyorum. Sorunlarım yüzünden kötü şeyler yapacakmış gibi oluyor yiğenimle bile doğru düzgün iletişim kuramıyorum yani anlayacağınız sürekli bu şekilde sorunlarım var biliyorum sizin yapacağınız birşey yok bir pskiyatri ye falan gitte diyebilirsiniz ama bilmiyorum işte bunu aileme söylemektende korkuyorum. Sadece içimi dökmek istedim buraya. Hepinize iyi akşamlar. İyi günler.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
En iyisi aile izninizle bir psikologa danışın.

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Deniyeceğim. Saolun yorumunuz için.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Yaş kaç ? Özel değilse geçmişte yaptığınız hatalar neler ?

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Yaşım 14, hatalarım özel.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Anlattığınız kadar olay bana büyük gelmedi. Geçmişte hata yaptıysanız doğaldır. Sonuçta 14 yaşından küçüksün ailen saygıyla karşılayacaktır. Abinle ablanla daha sıkı vakit geçirebilirsin, sorunlarını anlatabilirsin. Okulu değiştirebilirsin. Abin, ablan üniversite okuyorsa onlarla yaşayabilirsin. Bir de şunu söyleyeyim. Bana göre hayat arkadaşsız geçer ama pc olmadan geçmez. Sanal arkadaşlar bize yetiyor. SDN forum gibi. Aile ortamın nasıl ?

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Aile ortamım güzel, çok şükür bana bir sıkıntı yaratmıyorlar mümkün olduğuncada istediğimi alıyorlar fakat dediğim gibi kafam anlattığım gibi çok karmaşık

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Sıkıntı yaratmıyolar ?? Hocam kafanızdaki karışıkları biraz daha açar mısın?

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ailemle bir sıkıntım yok sadece kişisel sıkıntılarım var (bunları anlatmak istemiyorum. Özeller) ve bunları yenmeye çalışıyorum fakat sürekli yine aklıma geliyor o saçma düşünceler ve bu yüzden bazı insanlardan uzak durmak zorunda kalıyorum. Psikolojikte denilebilir.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Dostum özel sıkıntılarının ne olduğunu bize söylemezsen pek yardım edemeyiz . Ama özel diyorsun . Söylememiş haliyle şu öneriyi sunayım . Ablana anlat . Ablalar dinler .

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Yazıyı okumadım daha yaşın 14 ne yaşamış olabilirsin Allah seni var etmiş bir de yok olsaydın bunu düşün sen şuan varsın senden başkası yok ne yaparsan sen yapacaksın.İstersen mücadele edersin hayalinin peşinden koşarsın yada korkak gibi bir köşede umutsuzca hayatının geçmesini beklersin.İnsanlar neler yaşıyor gün boyu en büyük dert bizde sanarız halbu ki bizimki kuş tüyü o bile ağır geliyor kalk silkelen .Her gün güneş bizim için doğuyor

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
At o bilgisayarı çöpe. Tüm sorunların gitmiş olur.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Ailemle bir sıkıntım yok sadece kişisel sıkıntılarım var (bunları anlatmak istemiyorum. Özeller) ve bunları yenmeye çalışıyorum fakat sürekli yine aklıma geliyor o saçma düşünceler ve bu yüzden bazı insanlardan uzak durmak zorunda kalıyorum. Psikolojikte denilebilir.
Hocam olay her türlü olay özeline gelip konu tıkanıyor.

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
Daha Yaşın küçük hani insan o yaşa kadar ne hata yapar ki. Daha bu yaşta bu şekilde karamsarsan eğer en yakın zamanda bi hal çaresine bakmalısın. Yaşın küçük bence gayet üstesinden gelebilirsin.

hanox

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Sen namaz kıl Allah'ın sıcaklığını ve sevgisini hisset düzelirsin.Tüm sorunlar yaradan'dan uzaklaşınca olur, depresyona dönüşür.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

insanlar boş kaldıkları sürece mutlaka düşünecek başka ya da kendilerine meşgale edinecek bir konu arayıp bulurlar. Sizin sorununuz aslında çevrenizdekilerle veya çevrenizdekilerin size yaptığını düşündüğünüz/sandığınız şeylerle değil. Kendinize elde tutulur bir amaç veya hedef koyup bu yolda ilerlememeniz. Kendinize bir yol çizin. Bir hedefiniz olsun. Aklınız iyi ve güzel bir hedeflere çalışmak ve kafa yormak dışında boş bıraktıkça bunları düşünüyorsunuz belli ki.

Bakın sitemizde insanlar nelerle uğraş veriyor, nasıl mücadele ediyorlar. Herkes birşeylerin peşinde. Dürüstçe ve iyi bir şekilde insanlar ilerlerken siz neden geri kalasınız ? ilk başta bunu bi sorun kendinize. Bu günleriniz elbette geçecek, bakın; dün'e geri gidip yaptıklarınızı düzeltebiliyor musunuz ? Hayır değil mi.. Dolayısıyla zaman en güzel ilaçtır ve bu zamanı da değerlendirecek, faydalı olacak birşeylerle doldurun ki bu işin içinden çıkabilesiniz.

Çevrenize faydalı bir birey olarak ailenizin, arkadaşlarınızın ve çevrenizdeki insanların takdirini alarak yaptıklarınızı telafi edebilirsiniz.. ? Sizce ? Vakit geç değil.. Seçim sizin.

Saygılarımla.

Sudo

Asistan
Reaksiyon puanı
96
kendine bir hobi veya uğraş edin . Örnek veriyorum 14 yaşında php ye başla. Bir işle uğraştıkça sorunlarını yavaş yavaş unutursun .

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu videoyu izle, belki hayata bakışın değişebilir.

Reaksiyon puanı
227
Sana yapmak gerekenleri söyleyim eksiksiz yaparsan düzene girecektir.

Öncelikle bütçen varsa spor salonunu veya sosyal aktivide ile ilgili birşeyler yap. Günde 1 2 saat dışarı çık gez dolaş. İnternette Belgeseller izle Evren Din siyaset ilginç bilgiler Teknoloji gibi şeyleri araştır. Bir süre sonra her konuda bilgili ve fikir sahibi olacaksın. Bedelsen güçünü arttırmanda senin için iyi olacaktır. Skype ortamında biz oyunlar oynuyoruz istersen sende katıl aramıza. :) Boş vaktin varsa.

Sana dediklerim uyguladığım şeyler. Seninde yarar. :) 25 yaşındayım ama Paten biniyorum. 8 9 13 yaşında çocuklarla birlikte bazen. Kim ne diyor diye bakma nasıl mutlu isen öyle yaşa tabi abartma bunuda. :D

TheMorpheus5

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Konuya gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkürler arkadaşlar. Bundan böyle dedikleriniz doğrultusunda daha farklı bir insan olmayı, hayata daha farklı bakmayı deneyeceğim.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
daha yaşın 14 özelini az çok tahmin ediyorum senin neyse çaresi kolay Al eline Kuran-ı Kerim oku sonra namaza başla her şey düzelecek...

uasambo44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ergenliğin sana verdiği boş bir depresyon sende özgüven eksikliği var geçmişte yaptığın hatalar aklına gelince senin iç sesin sana beceriksizsin gibi aşağılayıcı laflar edebilir ama birde geçmiteki hataların gelirken neden olumlu düşünmüyosun mesela ben bu hatayı yaptım ama üstesindende gelirim daha da yapmam gibisnden ailene geleceğimizde annenin yanına sıklıkla git öp sarıl kucakla o sana sevgi gösterip sana moral verecektir birde egzersiz yap sana çok büyük bir motive verecektir benden bukadar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana