Hayattan beklentim yok diyenlerden :/

Bu konuyu okuyanlar

sologezer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baya sıkılıyorum asosyalim sevgilim yok arkadaşlarım gitti az dı zaten birileriyle yakın değilse fazla konuşamıyorum tıkanıyorum amacım yok okulda bitti zaten iyice yanlız hissettim kendimi çoğu zaman kafama takılıyor amacım ne ne istiyorum bunların cevabını veremiyorum beraber bişeyler yapabileceğim birileri yok cogu zaman yanımda olacak iyi anlasabıldıgım tanısamıyorumda çekniyiorum sohbet etsemde konuyu ilerletemiyorum hep bir yerde tıkanıyorum suskunum çoğu zaman tek içime dönük üniye gidicem bu sene inş tercihlerde belli olacak ama üniversitede aynı olmaktan korkuyorum alışık olmadığım zorlandığım birşey bazen diyorum sadece ben ve bir evcil hayvanın hiçbir insanın olmadığı bir yerde olsam keşke diye bazen herkesin içinde olsam diye düşünoyrum filmler izliyorum oyunlar oynuyorum anime vs günleri öyle tamamlıyorum tanımadığım birine faceden yazarken bile tereddüt ediyorum kız erkek fark etmıyor bişeyler paylaşmaya değecek insan yok benim gibi yada benim durumumda olan çok kişi vardır yazmak biraz olsun beni rahatlatacak diye yazıyorum ölmeği istemek de seçenek değil sonuçta asıl olay öldükten sonra aslında biri böyle durumları roman yapsa tutar bir yanlızın hayatı diye :D

MrsGamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baya sıkılıyorum asosyalim sevgilim yok arkadaşlarım gitti az dı zaten birileriyle yakın değilse fazla konuşamıyorum tıkanıyorum amacım yok okulda bitti zaten iyice yanlız hissettim kendimi çoğu zaman kafama takılıyor amacım ne ne istiyorum bunların cevabını veremiyorum beraber bişeyler yapabileceğim birileri yok cogu zaman yanımda olacak iyi anlasabıldıgım tanısamıyorumda çekniyiorum sohbet etsemde konuyu ilerletemiyorum hep bir yerde tıkanıyorum suskunum çoğu zaman tek içime dönük üniye gidicem bu sene inş tercihlerde belli olacak ama üniversitede aynı olmaktan korkuyorum alışık olmadığım zorlandığım birşey bazen diyorum sadece ben ve bir evcil hayvanın hiçbir insanın olmadığı bir yerde olsam keşke diye bazen herkesin içinde olsam diye düşünoyrum filmler izliyorum oyunlar oynuyorum anime vs günleri öyle tamamlıyorum tanımadığım birine faceden yazarken bile tereddüt ediyorum kız erkek fark etmıyor bişeyler paylaşmaya değecek insan yok benim gibi yada benim durumumda olan çok kişi vardır yazmak biraz olsun beni rahatlatacak diye yazıyorum ölmeği istemek de seçenek değil sonuçta asıl olay öldükten sonra aslında biri böyle durumları roman yapsa tutar bir yanlızın hayatı diye :D

Burdan yazarlara sesleniyoruz :D

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Aksam akşam neden boş konuları hortlatıyorsunki?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Emin ol vasat bir roman olurdu hani .Insan neden sürekli etkileşim halinde olmak ister ki yav ben etkileşimi minumuna indirmek için baya çaba sarfettim su an mutluyum az insan az problem çokça huzur.

taurus160

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

yaş kaç onu söle ona göre teşhis koyalım bazı yaşlard böle olması normal bide meslek lisesine gidiyosan tmm dır :D

taurus160

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben kendimden biliyor:sleep:m yaş 18 staj fln bi nebze azalttık bunlarıda suskunluk hep var ama sakin hayat sürmek yanlızca olanları izlemek içten içe güzel :D şair ne demiş

Basit yasayacaksin, basit.
Sanki yasamin bir gün sona erecekmis
gibi
basit Çay simit ve peynirle

Nazim Hikmet Ran

her konuda kendini geliştir boş durma ögren bilgiye önem ver emin ol bişeyler bulursun :D kendini adadığın bişey olsun örneğin hayırlısı olursa astsubaylığa giricem ben en azndan kendimi adadığım bişey olucak :D

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
ben kendimden biliyor:sleep:m yaş 18 staj fln bi nebze azalttık bunlarıda suskunluk hep var ama sakin hayat sürmek yanlızca olanları izlemek içten içe güzel :D şair ne demiş

Basit yasayacaksin, basit.
Sanki yasamin bir gün sona erecekmis
gibi
basit Çay simit ve peynirle

Nazim Hikmet Ran

her konuda kendini geliştir boş durma ögren bilgiye önem ver emin ol bişeyler bulursun :D kendini adadığın bişey olsun örneğin hayırlısı olursa astsubaylığa giricem ben en azndan kendimi adadığım bişey olucak :D
İşte angara bebesi yürü be kim tutar seni :)
umarım kazanrsın kardeşim

kiminnesi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Spor, müzik gibi dallarla ilgilenip kendine yeni çevreler oluşturabilirsin. Aslında cokta zor bisey degil. Kendi elinde hersey. Kendine güveninde tam anlamiyla yoksa bi psikolaga gitmelisin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Burada sana yardım edebilecek kimse yok, bazıları kendince dalga geçer, bazıları konuyu gereksiz görür vs vs...
herşey çelişki, sosyal olmak istiyorsun ama hâlâ bilgisayar başında cevap arıyorsun, senin istediğin şey sosyallik değildir büyük ihtimalle, ne istediğini iyi anla.
Kimi der spor yap, kimi der gitar çal, kimi der çık gez yeni insanlar tanı... böyle saçma sapan yorumları okuma bile. Birine nasılsın demekten bile çekinen biri nasıl insanların arasına girip gitar çalacak, onu geçtik nasıl kursa gidipte müzik aleti çalmayı öğrenecek... akıllı yorumlar bulamazsın burada. Cevabını kendi içinde ara.

Calvados

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de son yorum bazı yönleriyle çok doğru. Özgüven eksikliği var, bir çok arkadaşımda gördüm. Bunu yenmek tamamen senin elinde, üniversite ortamı senin için tamamen büyük bir fırsat, kazanırsan bırak bilgisayarı bir köşeye, arkadaşlarına kendini göstermek istediğin gibi göster ve daha da iyisi öyle olmaya bak. Hayat çok güzel mi bilmiyorum ama yaşamak büyük fırsat, eğlenmene bak derim.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9

Bir an nick ine baktım bu benim diğer hesapta ben bunu ne zaman yazdım diye. Sadece evcil hayvan dışında her seyi aynı düşünüyorum bende üni ye gitcem bu hallerimize çare bulursan banada söyle (evcil hayvan sevmediğim anlamına gelmesin, yalnız kalayım ki o bile olmasın hesabı)

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Benim Üniversiteli olmamıza rağmen sevgilim yok. Eğer bir ila altı ay öncesine dönebilseydim yapacağım ilk iş o kıza gidip seni seviyorum sen benimsin o kadar demek olurdu. Bak şimdi ben son aşamaya kadar geldim son aşama da onu sevdiğini söyleme aşaması ama sezon bitti herkes evine yurduna tatiline gidecek ve seneyeki dönem de hiçbir şey olmamış gibi sıfırdan devam edecek
Korkma hiçbir şeyden bu hayatta, düşün ki bu dünya sana ait sen bir oyundasın ve oyundaki herkes senin etrafına seni şaşırtmak için yerleştirilmiş simülasyonlar. Dostun da oyunun parçası düşmanın da. Fakat unutma ki bu oyunun admini sensin; sen ne kadar fark etmesen de senin bulunduğun ortamın potansiyeli aniden değişiyor sen istesen oyundaki karakter olarak istediğin her şeyi yapabilirsin. Kaybedecek neyin var senin?! Geleceğini kaybetmezsin zaten kazanmamışsındır. Sana düşen her şeyi bir kenara koyup herkese hak ettiği değeri vermek. Monoton hayatı bırakmak çeşitli kuruluşlara katılmak kendine hem çevre edinebileceğin hem de vakit geçireceğin uğraş bulmak. Eğer yoksa ilk dediğimi yine hatırla. Ne kadar çekingen olan ben geçmişe dönebilseydim o kıza gidip de aşığım sana derdim. Çünkü o geçen zamanda hem sen acı çekiyorsun hem de zamanla zaten bilmeyen kalmıyor. Birisine mesaj mı yazacaksın. Mesela kızın en yakın arkadaşına. De ki
ben ... yi seviyorum
Ardından mesajı gönderme tuşuna şöyle bir bak. İçinden de ki korkanın çocuğu olmaz. Gözünü kapat hiçbir şey düşünme dünyayla bağını kopar ve o parmağını gönder tuşuna indir. Göreceksin gerisi iplik gibi geliyor.

Kendini yalnız hissettiğinde tak kulaklığı aç sesi sonuna kadar ve 'defalarca' Ali Kınık - Yıkılma dinle.

Umarım etkili olmuştur kardeşim hadi hayırlı geceler

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
biraz kitap oku ve bir şeyler öğrenmeye çalış boş vaktin çoksa. ilgi alanına göre bir uğraş bul kendine.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Çevre yapmak sanki çok mu büyük bir şey? Kızlı erkekli takılırlar eğlenir gözükür fotolar paylaşırlar ama emin ol ki onların da hayatının anlamı yok. Sen en iyisi olmalısın kendine gel bir amaç bul ama kimseye söyleyemeyeceğin söylersen sana gülebilecekleri bir amaç. Mesela ben bu ülkenin başına cumhurbaşkanı olmak, şu ana kadar bu ülkenin başına gelmiş geçmiş en büyük lider olmak, çok zengin olmak yedi sülaleni doyuracak servete sahip olmak ve yine bu ülkenin menfaati için servetini harcamak kendini ona göre yetiştirmek. Büyük amaçlar bulunur önemli olan bunu kendi bilinçaltına yerleştirmiş olmak. Atik ol korkma kaybedecek hiçbir şeyin yok. Bu sözümden de git okulu bırak müdüre artistlen kaybedecek şeyin yok falan gibi anlam çıkarma amacına ulaşmana mani olmayacak her şeyi yapabilirsin. Hayatın ona göre şekillenecek ama sen aynı sen olacaksın her zaman.
Dediğim sözü yeniden hatırlatıyorum:
Geleceğini kaybetmezsin zaten kazanmamışsındır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Robin Sharma- Sen ölünce kim ağlar kitabını oku yeniden bu konunu gözden geçir.. hayırlı geceler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı durumda sayılırım. hayatım uzun değil. çok yaşamayacağım kesin ölcem yani ne olacağı belli olmayan üniversite sınavı ki çalışmıyorum pek, bi kaç hatrı sayılır arkadaş ve bir ailem var. tutunacak bi şeyler arıyorum da yok be abi kesin ölcem zaten diyorum ne gerek var ama ollmuyor işte olum. tutunmak lazım, güzel yaşamayı öğrenmek lazım, arkadaş edinmek zor değil gezmek tozmak hiç zor değil ama güzel yaşamak lazım güzel..

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
aynı durumda sayılırım. hayatım uzun değil. çok yaşamayacağım kesin ölcem yani ne olacağı belli olmayan üniversite sınavı ki çalışmıyorum pek, bi kaç hatrı sayılır arkadaş ve bir ailem var. tutunacak bi şeyler arıyorum da yok be abi kesin ölcem zaten diyorum ne gerek var ama ollmuyor işte olum. tutunmak lazım, güzel yaşamayı öğrenmek lazım, arkadaş edinmek zor değil gezmek tozmak hiç zor değil ama güzel yaşamak lazım güzel..
Hâlâ nefes alıyorsan umut vardır :yes: