Hayatım hiç güzel değil yalnızım , özgüvensizim.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tetik344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
okula bir gün mutlu gitmiyorum okul hayatımda yolun yarısına geldim halen bulaşıyorlar tepkiyi geçtim içimdeki kaygılardan elimi bile uzatamıyorum

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
okula bir gün mutlu gitmiyorum okul hayatımda yolun yarısına geldim halen bulaşıyorlar tepkiyi geçtim içimdeki kaygılardan elimi bile uzatamıyorum
Aynı sıkıntıyı şuan bende yaşıyorum ama kendimi zorluyorum bari yaz gelene kadar gideyim kalır myım geçer miyim ortada. Kendini zorla bence hiçbişeyi takma müzik dinle.

tetik344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok zorladım artık dayanamıyorum . bu böyle devam etcek okul , üniversite , iş hayatı , sosyal hayat ( eve hırsız girince donup kalmak ) , metrobüsler sokaklar derken hayatta her daim kavgalar devam etcek . okuldan kurtulmadan bahsediyorsan haklısın

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Sıkıntı yapma kardeşim geçer kafanı oyalan şeylere bak herkezin sıkıntıları oluyor stresli dönemleri oluyor umarım herşey düzelir

tetik344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam inanın sıkıntılar her zaman ama şu konu beni mahvediyor .

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Dediğim gibi unutmak lazım kafanı dağıtan farklı şeylere yönelmek gerekiyor.Özgüven eksikliği bir çok insanda olabilir utanılacak birşey değil dısarda sosyal ortamlarda kimsenin senden üstün olmadığını bilmek lazım. Özgüven eksikliği yaşayan, intiharı düşünen, sıkıntısı boyunu aşmış o kadar çok insan var ki aslında sadece belli etmiyorlar :) Hiç olmadı eğ kafanı yürü yeterki için rahat olsun.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Spor ile ugrasmanı siddetle tavsiye ederim karete olur box olur vicut geliştirme olur burada istemesende sosyalleşirsin ve özgüvenin yerine gelir bak bu dediğimi dene olmazsa adam değilim :)

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Hayat ilk nefesten son nefese kadar bir mücadeledir. Son mücadeleyi katbettiğinizde, son gününüz bitmiş olacak. Mücadele etmeyi öğrenmek zorundasınız. Herkesin kendi bir yaşam tecrübesi var ve kendi şartlarında en başarılı şekilde hayata devam etmeyi sürdürür. Mücadele etmeyi bırakan, yaşama arzusunu da yitirir. Yaşama arzunuzu güçlendirmek ve hayata yeniden bağlanabilmek, veya hayatı daha iyi anlayabilmek için, Doğa ile baş başa kalmayı öneririm. Biz kendimiz Doğa'nın bir parçasıyız ve kendimizi kendi icadımız olan sanaii toplumu içinde yalnız his ediyoruz, çünkü yalnızız. Çünkü Doğa'dan ve doğal olandan uzak kaldık. Düşünceleriniz ve doğa ile yalnız kalmak, Sanaii devriminin değerleri ile bağdaşmadığı için, yok saydığımız bir ihtiyaçtır. Tüm ihtiyaçlarımızı tüketim arzusu ile gideremeyiz. Sanaii devrimi tüketim üzerine kurulmuş, ama tüketim tükenmektir. Tabiattan ve hayattan kopmayın. hayatın güzelliklerini görün ve anlayın. Okulda öğrendikleriniz ve daha öğrenebilecekleriniz, dışarıda öğrenebileceklerinizin yerini almaz. Gelişimizi okul ile, veya mesleğiniz ile sınırlı tutmayın. Doğa'ya ve hayata ulaşmanın bir yolunu bulun ve hayatı yaşayarak anlamaya çalışın. Hayatta bazı şeyler vardır ki, anlatılamaz, anlaşılamaz, his edilir.

tetik344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok forumlarda dolaşıyorum .
Bi takım gurup da boks u felan hiç gitme diyor çünkü ben dışarıdaki korkuyu yenmek için giderim gösterişle uğraşmam zaten o itici , göbekli hocalar benim derdim dışarısı olduğunu anlayınca laga luga yapar daha 3. gün çıkar giderim bende

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Sanırım ekstra aktiviteler şart diye düşünüyorum spora gidin futbol oynayın evde durup pc başında tüm gün durmayın içiniz sıkılır normaldir.

erdemlee

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kardeşim lise sonda ben de aynen senin gibiydim.Ayrıca devamsızlıktan kalmak üzereydim, pek ders çalışmazdım, sayılı (değer verdiğim)arkadaşlarım dışında insanlardan kendimi uzak tutardım.Şuan da çok farklı olduğu söylenemez, bundan şikayetçi de değilim zaten.Eğer bunları kendine kabullendirmişsen zaten birşeyleri yaşamışsın.Çok normal bir hayat yaşadığımı söyleyemem, kimsenin normal bir hayat yaşadığını söyleyemem.Kime göre, neye göre...Hayatın neye göre güzel değil ilk önce onu bi düşünmek lazım.Ne olsa mutlu olurdun şu an ?Sen dışarıda gördüğün kimse değilsin farklı olduğunu bil.Kendini kıyaslama elbet bazı konularda yatkınlığın vardır elbet yapmak istediğin şeyler vardır elbet hayallerin de vardır.Zaten dünyadaysan bir amaç uğruna burada olduğunu bil.Ne olursa olsun.Ben de böyle hissediyorum bazen çünkü ister istemez hayat seni bu psikolojiye sürüklüyor.Takılma boşver Radiohead böyle durumlarda birebir.Ya da aç Led Zeppelin dinle.Mutlu olmayı araç edinme, dolaylı yoldan kazanırsın zaten yaptığın ya da yapamadığın şeylerden.Neden böyle değil diye sorgulama, aynı şekilde özgüvenini de.Hayat senden değerli değil, kendini üzecek kadar hiç değil.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
çok forumlarda dolaşıyorum .
Bi takım gurup da boks u felan hiç gitme diyor çünkü ben dışarıdaki korkuyu yenmek için giderim gösterişle uğraşmam zaten o itici , göbekli hocalar benim derdim dışarısı olduğunu anlayınca laga luga yapar daha 3. gün çıkar giderim bende

Hayatı yanlış yerlerde arıyorsun. Kendini izole etmişsin.

tetik344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yanlızlıktan ve özgüvensizlikten şikayetçi değilim yanlızlık zaten en iyisi okuldaki dengesizler bana bulaşıyor o canımı sıkıyo öyle müzik dinle felan demenize gerek yok

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Konu başlığında yalnızım özgüvensizim yazmışsın ama.

Bence bu arkadaş bizle dalga geçiyor.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İnsanlardan uzaklaşırsan, mutsuz olursun. Kimse yalnızlıkla mutlu olmaz. Git gide daha ağır bir depresyona girersin. Acilen kendine arkadaşlar edinmeye bak. Onlar da Bilgisayar oyunu oynayabileceğin arkadaşlar olmasın.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Konu ciddi değil. Bu apaçık ortada.

KİLİT !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...