Hayat neden üzüme gülmüyor ve hayat neden zor?

Bu konuyu okuyanlar

ios15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Etrafımda bazen okadar iyi ve sıcakkanlı insanlar görüyorum ki,hep güleriz olup birbirlerine saygı duyuyorlar.Keşke tanıdığım herkes öyle olsa... Annem ve Babam düşüncelerime saygı duymuyorlar,alay ediyorlar veya izin vermiyorlar.Mesala yemek yiyerken hayır onu değil bunu ye vs. yaparak canımı sıkıyorlar.Çok gereksiz konuşuyorlar bende cevap vermeyip kafama takmamaya çalışıyorum,ama sonunda sinirden partlıyorum.Fitnese 8 aydır gidiyorum.Onada zorla sinirlene sinirlene gidiyorum.Gitmemi istemiyorlar elalemin çoçuğu oğlum spora gitsin sağlığlı olsun diyor benimkiler spora gitmeyip şişman kal diyorlar,Ama zorla işte bişekilde 8ayda kendimi düzene sokdum.Doğru-düzgün dinlene bilmiyorum,ders okumaktan adamın biryandan kafası şişiyor,sanki hayatım sadece ders okumaktan ibaretmiş.Tatilde bile doğru düzgün dinlenemedim.Diğer çoçuklar dinlenirken ben yinede çalışıyordum.Biryandan iyiki fitnese gidiyorum kafam dağılıyo.2 haftalığına ailem uzak şehire büyük babamın evine gidiyorlar,ben gitmek istemedim burda kalıyorum dedim,sonra büyük babam beni aradı neden gelmiyorsun dedi bende heryıl zaten onların yanına gittiğimi söyledim ve yalnız kalıp dinlenmek istediğimi söyledim 1 gün sonra babam bana diyorki büyük baban beni aradı bana söylediki babam güya beni onun yanına gitmiye izin vermiyor,şimdi gelde sen yalan söylemediğini ispatla...Ve daha neler oluyor boş boş işler.Nerde bir gıybet yapan,kavga yapan adamvarsa hepsi benim akrabam,bazı akrabalır varki onlardan o kadar çok nifret ediyorumki.Onlardan çok çok sevdiğim aynı candan olmayan insanlar var...Bazen anne ve babam boşansada bende defolub gitsem diyorum..Ben mesala para biktirip 2-3 yıldan sonra telefon alıyorum,öyle insanlar görüyorum ki okumayıb rahat rahat iphone alıyorlar daha neler neler,istediğim herşeyede sahip değilim...Arkadaşlarımla tatil zamanı gezmeye gidiyorum diyorum şu zamanda evde olucam arkadaşlarla olurken 3-4 saat çabuk eve çağırıyorlar...Sinirli olduğum zaman küfür yapayapa yalnız olabileceğim biryere gidiyorum..Arkadaşlarımla son 2-3 aylarda hiç biryerde vakit geçirmiyoruz(zaten şimdiyle eskinin ne farkı varki)yolda görunce selam diyorsun oldu bitti.Son aylarda istediğim çok az şeyi mesala maçlara bile izleye bilmiyirum,çünki vakit bulamıyorum.Şuanda olduğum hayatdan o kadar çok sıkıldımki,Herşeye 0dan ben istediğim gibi başlamak isterim.Zaten istediğim hiçbirşey olmuyor o yüzden şuan hiçbirşey istemiyorumda.Okula falan bitirb,üniverseteye girib kendime iş bulub bir evde tek başıma yaşayıb bir çok insanla bağlantımı kesib yeni birhayata başlasam diyorum��

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Son isteğini yapabilmen için, çok çalışıp, iyi ve uzaklarda bir Üniversite kazanabilmelisin. Bu durumda yine istediğine kavuşabilmek için, istemediğin şeyler yapabilmelisin. İnsanlar (çocuklar) belirli bir yaşa kadar kendi Aile'lerini örnek alırlar. Belirli bir yaştan sonra kendi fikirlerini geliştirebilmeye başlarlar ve birden aileleri dışında, daha farklı örneklere özenmeye başlarlar ve de aile ile ilişkiler zayıflamaya ve de kopmaya başlar. İleride kendi aileni kurma yolunda ve de bağımsızlığa giden yol, çatışmalarla ve eski doğruları red etmekle başlar. Sıradan bir gelişme olayıdır yaşadıkların. Ailen de, sen kendin de, artık çocukluktan çıkmaya başladığına alışmalısınız.

Code Carbon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yaşadıkların çok normal, sakin olmalı, canını sıkmamalısın. Özellikle istediklerine emek vermeden o veya bu şekilde çok rahat erişebilen insanlar varken, senin istediğin bir şeyi alabilmek için 2 sene bir sebat gösterip para biriktirmen üzülmene sebep olmasın. Aksine şunu bilmeni isterim, emek verilerek kazanılan ne varsa, kazanan için büyük mutluluk ve hayatının devamında gösterebileceği bir irade kazancıdır.
Ben öğretmen çocuğuyum,
Kitaplarla büyüdüm, çok okudum, halen eskisi kadar olmasada mümkün olan her boşlukta kitap okuyarak kafamı dağıtırım. Ders çalışmak zihnini yorabilir fakat bunu kendine yük olarak görmemelisin, biraz olsun o an çalışmak istemiyorsan o ders 10 dakika bile çalışsan kafanı şişirir bundan emin ol. Bugüne kadar yapamazsın denilen herşeyi kendim emek vererek, çalışarak, uykusuz günler geçirerek başardım. Parantez içinde şunu belirteyim uykusuz kalmak felan övünülecek bir şey değil. İleride sahip olacağın hayat şuanda gösterdiğin çalışmanın ve iradenin getirisi olacaktır.
Umarım sorunlarını çözersin.

Oteki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her şey sahip değilim diye üzülmeyin ve unutmayın en önemli şeylere sahipsiniz, sağlığınıza... En önemlisi de sağlık değil mi ki.

Dionysus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkesin sıkıntısı kendine büyük gelir tabii ama eğer seni sakinleştirecekse senden daha kötü durumda olan insanları düşün gözünün önünde vardır mutlaka. Ben öyle yapıyorum ruh halim anında değişiyor mesela

umut erdem

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bezdirdiler beni hayattan kufur ede ede okula gidiyom