Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


ÆSir

1881-193∞
Yönetici
Moderatör
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
3,324
Puanları
113
Konum
Asgardia
2014’te Kolon Kanseri nedeniyle SAÜEAH’ta kalın bağırsağını aldıran Mehmet Yıldız(38) ameliyat sonrası oluşan kitlenin Tomografide gözükmesine rağmen uyarılmadığını iddia ederek, “Hayatımızla oynadılar” dedi.


saueahi_mahkemeye_verdi_h41947_7c2c2.jpg
“TOMOGRAFİ TEMİZ DEDİLER”

Mehmet Yıldız, “2014’te Kolon Kanseri nedeniyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) ameliyat oldum. Kalın bağırsağın alınması gerekiyor dediler ve başarılı bir ameliyat ile alındı. Ameliyattan sonra sık sık ağrı şikayeti ile doktora gittim. Ameliyattan 9 ay sonra Gardner Sendromu denilen bir hastalığa yakalanmışım. 2015 Ocak’ta ağrılarım var diyip hastaneye gittim. 2015 Temmuz, Kasım ve Aralıkta Tomografi çekildim ve bana Tomografin temiz dediler. Oysaki 3 Tomografide de kitle gözüküyor. Radyoloji servisi raporlamadığı için hastanenin haberi olmuyor” dedi.“2 YIL AĞIR TEDAVİ GÖRDÜM”

Kitleyi 2016 Ocak’ta öğrendiğini belirten Yıldız, “2016 Ocak ayında ağrılar yüzünden hastaneye yatış yapıyorum. 2-3 gün hastanede kalıyorum Tomografide 3 cm kitle olduğu yazılıyor. Bana kitle olduğu önceden söylense doktor beni uyarsa ben bunca zaman buna sessiz kalır mıyım? Temmuz’da karın ağrısı ve bulantı şikayeti ile tekrar gittiğimde bir görüyorum ki kitle ağ kaburganın altında 10cm olmuş. Kitlenin başlangıç evresini yakalasaydık ağır tedavi görmek zorunda kalmazdım. 2 yıl üst üste çok ağır kemoterapi gördüm” ifadelerine yer verdi.“İŞİMDEN KOVULDUM”

Yıldız, “9 ay boyunda işe gitmediğim için işten çıkarılmak durumunda kaldım. İşverenim ve arkadaşlarım sağ olsunlar bu süreçte bana çok yardımcı oldular. İşveren bana, ‘Normal rapor süresi 100 gündür, ben seni 250 gün idare ettim’ dedi. Diyecek hiçbir şey bulamadım. Aylarca 850-900 TL rapor parası ve gelen fitre yardımları ile geçindim. Eşim gece yarıları ambulansa yol göstermek için beni ve küçük çocuğumuzu bırakıp sokak başına çıkıyordu. Ekmek paramız olmadığı günler oldu hayatımızla oynadılar” dedi.“HASTANE KAPISINDAN DÖNDÜK”

Ameliyat için birçok kez hastane kapısından döndüğünü belirten Yıldız, “Bir başka doktor bu işi ameliyat ile hallederiz dedi. Ameliyat tarihi verdiler. Hastaneye ameliyat olmaya gittim. Tehlike riski var ameliyat olamazsınız dediler geri döndük. Bir süre sonra doktorun asistanı aradı tekrar hastaneye yatış yapmaya gittim. Bu sefer yine ameliyat riskli dediler ameliyatı yapmadılar. Beni konseye sundular ve konsey büyük ihtimalle Onkoloji servisine sev edecek dediler” ifadelerine yer verdi.“TANINMAZ HALE GELDİM”

Yıldız, “Ardından Nükleer Tıpa gittim 13 cm çapında kitle var içerisini kaplamış dediler. 2016 Haziran’da kemoterapiye başladılar. Ben doktoruma 13 cm kolay değil. Basit terapi verip baş edemedik diyeceksen hiç başlamayalım diyip ağır tedavi istedim. Ve bunun üzerine toplam 21 gün. 5’er gün üst üste 5’er saat tedavi aldım. Yeter ki şu hastalıktan kurtulayım dedim sabrettim. Kaş, kirpik her şey gitti. Evdekiler beni tanıyamamaya başladı. 9 ay 6 kür aldım kitlede bir küçülme olmadı. Sonrasında ek 2 kür aldım ve 2 kürden sonra 6 cm’e indi. Onkoloji bile bu kadar beklemiyordu. Sonra 6 ay bekle dediler, 6 ay sonra kitle tekrar 10 cm oldu” dedi.“DAVAYI KAZANAMAZSIN DEDİLER”

Adli olarak da karşılık bulmadığının altını çizen Yıldız sözlerini, “Bu konu ile ilgili hangi avukata gittiysem devlete karşı açılan davayı kazanamazsın dediler. Soruyorum size bir kitle 13 cm’e gelene kadar ben neredeydim? Niye haber vermediniz ikaz etmediniz beni tomografide gözüktüğü halde? 1. İdare Mahkemesi konu ile ilgili 11 ve 12. ayda değişiklik yok hastane zaten 3 ay sonrasına kontrol vermiş diyor. Sanki ben normal poliklinikten girmişim gibi karar veriyorlar. Ben hep acilden giriş yaptım hastaneye. Bir kitle 13 cm’e gelene kadar niye bekleyeyim? Hayatım alt üst oldu” ifadeleri ile sonlandırdı.// Kendisi çok yakınım olan bir abimdir. Yazılanların tamamına yakından şahitlik ettim. İnsan hayatını hiç saymak bu kadar kolay. Ve bu tek değil, hepimiz biliyoruz.
 

okurbaba

Profesör
Katılım
8 Tem 2017
Mesajlar
1,247
Puanları
83
Konum
istanbul
Geçmiş olsun diyecek laf bulamıyorum, çok zannetmem ama umarım hakkını savunabilir ve hakkı olanı alabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer bizlerin veya bir başka arkadaşın yardımı dokunabileceği birşey olursa haberdar ederseniz sevinirim :)
 

_Zaur_

Profesör
Katılım
17 Kas 2017
Mesajlar
1,403
Puanları
113
Konum
Azərbaycan
Annem kadar olabilecek bir insan Kanser yüzünden hayatını kaybetti.
Onun çektiği acıları gördüm her geçen gün yanında oldum İkikat yaşlandım.

Çölden gülüp eğlendirmek ama içten ağlamak nedir onu bizzat yaşadım ben. Çatlak çatlağım şimdi. Kendiside beni üzmemek için eğlenmeye çalışyordu.

Bu forumdada kafa dğıtmak için :) ehe ehe li gibi şeyler yazarım.
Bende Böyle bir yazar kardeşinizim napayım?


Evreni patlatmak için Bir kırmızı düğme olsada bassam keşke.
 

Szayel

Asistan
Katılım
14 Ağu 2019
Mesajlar
390
Puanları
43
Konum
SDN
Bu devlette sağlık işleri rezillik. Yaklaşık 3 aydır sürekli hastanelere taşınıyorum. Her tetkik yapıldı. Hastalığın sebebi bulunamamakla birlikte yapılan tetkikler hasar bıraktı ( endoskopi, karın ağrısı - kaşıntı ).
Yaşadığım ilçede herkes doktor öneriyor. Bir dişçiye giderken bile ona gitme buna git. Arkadaş ehil değillerse alın diplomalarını girsinler fabrikada çalışsınlar. Bi ton maaş alıyorlar, burunları dik, önemsemiyorlar sonra biri yeter artık deyince dayağı yiyorlar.

Şehir hastanelerine ve yap işlet devret düzenine karşıyım. Nezleyim diyorsun yapmadıkları tetkik kalmıyor. Yapılan tetkikler hızlı ve ne olduğunu anlamadan bitiyor, güvenilir değil, rezillik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu devlette sağlık işleri rezillik. Yaklaşık 3 aydır sürekli hastanelere taşınıyorum. Her tetkik yapıldı. Hastalığın sebebi bulunamamakla birlikte yapılan tetkikler hasar bıraktı ( endoskopi, karın ağrısı - kaşıntı ).
Yaşadığım ilçede herkes doktor öneriyor. Bir dişçiye giderken bile ona gitme buna git. Arkadaş ehil değillerse alın diplomalarını girsinler fabrikada çalışsınlar. Bi ton maaş alıyorlar, burunları dik, önemsemiyorlar sonra biri yeter artık deyince dayağı yiyorlar.

Şehir hastanelerine ve yap işlet devret düzenine karşıyım. Nezleyim diyorsun yapmadıkları tetkik kalmıyor. Yapılan tetkikler hızlı ve ne olduğunu anlamadan bitiyor. Güven vermiyor. Devletten karşılığını alıyorlar onlar tabi kendilerine de.... Rezillik.
 
Son düzenleme:

alcasar

Asistan
Katılım
10 Ocak 2010
Mesajlar
192
Puanları
28
Benim anneme senelerce tansiyonun var,kilo vermen lazım,psikiatra git felan deyip doktor doktor gezdirdiler. 2017 Kasımda memede eline gelen kitleyi kendi farketti. Hemen tetkike gittik ve kanser çıktı. Hemde en ileri evre çıktı ve şuan hastalıkları ve yaşı yüzünden ağır kemoterapiye uygun olmadığı için evde etkisi az olan bir kanser ilacıyla yaşamını sürdürüyo. Ama tabi bu ilaç belirli süre koruyacak sonra kötüye gideceğini biliyoruz. Bu arkadaşın kitlesini görmemek de bir doktor hatasıdır ve bu doktorların hepsi bence hesap vermelidir. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz, olmamalı !
 

|SeYYaH|

Rektör
Katılım
12 Mar 2011
Mesajlar
14,069
Puanları
113
"Devlete karşı dava kazanılmaz" mantığına katılmıyorum. Eğer sen davana inanır, bütün aşamalarını ta Anayasa mahkemesine kadar peşini bırakmadan takip edersen başarırsın diye inanıyorum. Gerçi çoğunluğumuz "Lanet olsun" deyip hemencecik vazgeçiyoruz ama ısrar ve inatla davasının peşini bırakmayanlar kazanıyor mutlaka.
 

|SeYYaH|

Rektör
Katılım
12 Mar 2011
Mesajlar
14,069
Puanları
113
Kazanılıyor yakın bir tanığım kazanmıştı devlete karşı açtığı davayı.
Cidden haklı olduğunuz sürece mutlaka kazanır insan diye düşünüyorum.
İnsan sadece şu hususa inanmalı: Önemli olan "HAK"tır, hak'kın ayağa kaldırılmasıdır. Kendi şahsımızdan ziyade bu hususa daha ziyade önem verdiğimizde hem insanlara örnek olmuş olur, mazluma yardımcı olurken zalime ve zulm'e de dur demiş oluruz. Onur, şeref, haysiyet böyle kazanılıyor kardeşim.

Eğer bir ülkede 'Hak' zalimin önünde yerlerde sürünüyorsa orada hayat bitmiş, bir anlamı kalmamış demektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Hz. Ali(kv)'nin şu ünlü sözü hatırıma geldi, yazmadan geçemedim:

"Önce 'HAK'kı öğren, sonra kimin haklı olduğunu bulursun"
 
Son düzenleme:
Üst
stat counter