Hariçten Gazelciler’in Beklenen Albümü Çıktı!

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Profesör
Reaksiyon puanı
181

10 yıllık birikimin ardından, büyük bir titizlikle sürdürdükleri çalışmalarını nihayete erdiren şahsına münhasır grup Hariçten Gazelciler, ilk albümlerini sonunda sevenleriyle buluşturdu. (02.01.2008)

Grup 2001 yılında İzmit’ te kuruldu. Yıllarca aynı kentte müzik hayatlarına devam ettiler. Uzun bir aranın ardından hareketlenme zamanının geldiğine inanan grup elemanları, kendi müziklerini oluşturma yolundaki çabalarına İstanbul’da devam etmeye ve artık istedikleri müziği yapmaya karar verdiler..

Hariçten Gazelciler’in 2004 yılında ’’Çağlama’’ adını verdikleri müzik aletini geliştirmeleri, kendilerine özgü bir tarza zaten sahip oldukları müziklerine farklı lezzette bir özgünlük daha kattı.

Funk ve reggae tadını aldığımız bu albümde, söz, müzik ve düzenlemeler birkaç parçanın ( Çığrık- Drama Köprüsü-Kimsesizler Kimsesi giriş dörtlüğü) dışında Hariçten Gazelciler’e ait..

-Albümdeki Parçalar:

01- Ahval ve Şerait
02- Var Mı?
03- Vardır
04- Yollar
05- Üç Günlük Dünya
06- Çığrık
07- Değil
08- Günün Birinde
09- Drama Köprüsü
10- Kimsesizler Kimsesi
11- Kıyıda
12- Ne Hususta?
+1 -Hariçten Gazel

-Grup Elemanları:

Gitar-Bağlama-Çağlama-Vokal : Ömür Kılıçarslan
Bas Gitar-Vokal : Murat Bolat
Davul : Turgay Çetin

Video : Hariçten Gazelciler - Ne Hususta
http://www.youtube.com/watch?v=UbTabXh-UdY

[size=10pt]Kaynak[/size]

too_late

Profesör
Reaksiyon puanı
4
"Kimsesizler Kimsesi" dinlemiştim daha önce ama albümün tamamı nasip olmadı "Ne hususta" güzelmiş :) Eminim albümde öyledir :)

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
"Ne hususta"yı beğenmedim.Şarkının başından sonuna kadar bir patlama noktası bekledim ama sadece bekledim!
İnşallah diğer şarkıları farklıdır yoksa işleri zor bence.