Harici Ram ve Ekran Kartı Ekleme

Bu konuyu okuyanlar

Ata332

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar benim casper marka bi laptopum var 2 gb ekran kartı ve 8 gb ram var bana yetmiyo ekran kartını ve ram'i değiştirip yükseltebilirmiyim en fazla ne kadarını destekliyor fln nasıl öğrenebilirim ve nerde değiştirebikirim casperin kendi mağazası değiştirirmi?

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
modelini , işlemcisini yazın bence arkadaslar yardımcı olacaklardır ,aslında tam modelini biosa girdiğinizde görüntüleyebiliyorsunuz. aşina iseniz biosa girin (restart yapınca f2 ye basın sonra çıkan ekranda ilgili sekmeyi bulup modeli notettikten sonra esc veya f4 ile çıkış yapın.)..ama aşina değilseniz bios ayarları ile oynamanızı önermem ,zira bilgisayar tekrar açılamaz halede gelebilir. aslında kolay ama yeni bilgisayarlar biraz kompleksleştirmiş gibi.

Ata332

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar benim casper marka bi laptopum var 2 gb ekran kartı ve 8 gb ram var bana yetmiyo ekran kartını ve ram'i değiştirip yükseltebilirmiyim en fazla ne kadarını destekliyor fln nasıl öğrenebilirim ve nerde değiştirebikirim casperin kendi mağazası değiştirirmi?
İntel core i5 8250 casper nirvana f650

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
İntel core i5 8250 casper nirvana f650
tamam arkadaslar yardımcı olacaklardır ben donanımdan çok anlamıyorum.
bu arada bu aldığım yeni pc mde o kompleks dediğim bios ayarlarında evet ram i yükseltebileceğimi rahatlıkla görüyorum
çünkü 2 tane slot görüntüleniyor (A ve B ,Adaki ne de boş diye not edilmiş. bissürü daha başka bilgide mevcut mesela hangi deviceler takılı , video ile alakalı ekran ile alakalı felan ,tabi ayarlar var.

yani aşina olmayan biri için birazcık kompleks ama daha doyurucu bilgiler içeriyor.
(not: hiç kurcalamadıysanız ve bu konuda herhabgi bir eğitiminiz veya uğraşınız olmamış ise (özellikle laboratuvar) o zaman kendi yetkili teknik servisine veya uygun başka bir servise götürün ,müdahale durumunda garanti dışı kalacak ama)

iyi çalışmalar

iyi çalışmalar
[/QUOTE]

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Zannımca kullandığın bu ve ne yazık ki ekran kartı değişmiyor, ram için kasayı açıp bakman gerekebilir çünkü aynı özellikler de olması gerekir. Ve o modele harici ekran kartı takmak(psu+ekran kartı+ekran kartı slot docku en sonda kasa içindeki bağlantı) desteği olması gerekir ki casper In bu modelinde olucağını hiiiç düşünmüyorum. (=

DuruGG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim de Casper laptopum var. İnternetten araştırdığıma göre ekran kartı değişmiyor. Ram değiştirmek için laptop için uygun olan rami bulman gerekiyor. bu videoda bütün detayları var.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Ekran Kartı anakarta entegreli ise değiştiremezsiniz.
Ram'ide anakarta göre değiştirebilirsiniz. (DDR2,DDR3,DDR4 vs.vs.)
Ama çok uğraşmaya değmez.Laptobu satıp,üzerine biraz ekleyin yeni bir laptop alın.