Harici HDD görüntülememe sorunu

Bu konuyu okuyanlar

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, harici harddiskime baya veri attım neredeyse %95 doldurmuştum. Şimdi laptopuma bağladığımda dolu olduğu için hiç görüntülenmiyor (bilgisayar kısmında görünmüyor aygıt yöneticisinde görünüyor). Sıkıntı kesinlikle doluluktan kaynaklı. yardım edebilirmisiniz.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Doluluktan dolayı HDD böyle bir hareket yapmaz. disk yönetiminde HDD çıkıyor mu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dolu olduğu için gözükmeme gibi bir durumu olmaz. Harici diski başka bir bilgisayara bağlayabilir misiniz orada görünecek mi bir bakalım.

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doluluktan dolayı HDD böyle bir hareket yapmaz. disk yönetiminde HDD çıkıyor mu?
Disk yönetiminde görünüyor disk

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dolu olduğu için gözükmeme gibi bir durumu olmaz. Harici diski başka bir bilgisayara bağlayabilir misiniz orada görünecek mi bir bakalım.
Başka bir bilgisayara takma imkanım yok maalesef fakat disk yönetiminde görünüyor. HDD'yi doldurunca bu durum başıma geldi

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fazla doluluktan olduğunu hiç görmedim açıkçası. Yeri geldi benim hem taşınabilir, hem normal hemde USB belleklerim son damlasına kadar doldu böyle sorunlar yaşamadım. HDD çıkarıldıktan sonra düştü mü?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Olmayacak manasına gelmiyor ama 10 senedir ilk defa duydum :) Markası nedir HDD nin?

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Disk yönetiminde nasıl görünüyor ?

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Merhabalar, harici harddiskime baya veri attım neredeyse %95 doldurmuştum. Şimdi laptopuma bağladığımda dolu olduğu için hiç görüntülenmiyor (bilgisayar kısmında görünmüyor aygıt yöneticisinde görünüyor). Sıkıntı kesinlikle doluluktan kaynaklı. yardım edebilirmisiniz.
Bazen böyle durumlar olabiliyor. Ben bilgisayarı Linux Mint ile başlatıp diskteki verilere ulaşma yolunu seçiyorum. Öneririm.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Bazen böyle durumlar olabiliyor. Ben bilgisayarı Linux Mint ile başlatıp diskteki verilere ulaşma yolunu seçiyorum. Öneririm.
Hocam sadece diskin içine bakmak için mint ağır kalmaz mı

yani bence Lubuntu gibi bir şey daha iyi olur

Son düzenleme:

tazo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disk yönetiminde görünüyorsa disk'e harf vermenizi tavsiye ederim. Bazen windows harf vermiyor otomatik olarak.

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdide sadece mavi ışık yanıyor kırmızı ışık yanmamaya başladı hdd üzerinde

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ışık yanmama olayını bitti şuan disk yönetiminde görünüyor ama bilgisayarım kısmında görünmüyor. F olarak görünüyor tıklayınca bozuk olabilir yazısı çıkıyor. ben bu hdd'yi eski bilgisayarımdan çıkartıp uyumlu kablo alıp öyle kullanıyordum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bozuk olabilir demesine rağmen diskin içine girebiliyor musunuz? Herhangi bir onar seçeneği çıkıyor mu?

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harici HDD takınca lenovo klasörü ve F Klasörü beliriyor. F klasöründe benim bütün bilgilerim. Nedense F klasörü açılmıyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    155.7 KB · Görüntüleme: 347
Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Harici diskinize kaç GB dosya attınız? Bir dosya kurtarma programı aracılığıyla bazı dosyaları kurtarıp diski biçimlendirme yolunu izleyebiliriz.

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
495 gb civarı doldurmuştum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O zaman dediğim gibi C ve D diskinize sığacak şekilde sizin için en önemli verileri kurtarıp diski biçimlendirerek işin içinden sıyrılabilirsiniz. Yalnız bu tarz hata vermeye başlayan taşınabilir disklerin ömrü de pek uzun sayılmaz o yüzden yeni bir disk edinmenizi öneririm. Ürünün garantisi varsa verileri kurtardıktan sonra garantiye verebilirsiniz.

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki verileri nasıl kurtarabiliriz C ve D diskine büyük kısmı sığacaktır.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki verileri nasıl kurtarabiliriz C ve D diskine büyük kısmı sığacaktır.
Recuva adlı program iş görebilir. Youtube üzerinde nasıl kullanıldığına dair Türkçe kaynaklar mevcut oradan daha iyi bilgi edinebilirsiniz.

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani önce HDD'e reset atacağım ondan sonra recuva ile kurtarım mı yapacağım

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
yani önce HDD'e reset atacağım ondan sonra recuva ile kurtarım mı yapacağım
Hayır önce Recuva ile diskin içine girip kurtarmayı deneyeceğiz sonuçta o veriler hala orada sadece biz ulaşamıyoruz. Bu tür programların algoritmaları biraz daha farklı çalıştığı için program yardımıyla görebiliyorsunuz. Verileri kendi bilgisayarınıza yedekledikten sonra harici diskinizi biçimlendirin.

esmaesma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef f diskinin sadece silinen şeyleri göründü :(

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Diski biçimlendirip içinde olan şeyleri silinmiş hale getirerek program aracılığıyla silinmiş yani şuan ki verilerinizi kurtarabilirsiniz yalnız bu riskli bir işlem çünkü bu tarz programlar bütün verileri kurtaramayabiliyor o yüzden silmiş olduğunuz verilerin bazılarından temelli feragat etmeniz gerekebilir. Başka yöntemlere de bakmak gerekir tabi aklıma gelen ilk çözümü söylemiştim. Biraz araştırma yapıp tekrar dönmeye çalışırım.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Maalesef f diskinin sadece silinen şeyleri göründü :(

Diski biçimlendirip içinde olan şeyleri silinmiş hale getirerek program aracılığıyla silinmiş yani şuan ki verilerinizi kurtarabilirsiniz yalnız bu riskli bir işlem çünkü bu tarz programlar bütün verileri kurtaramayabiliyor o yüzden silmiş olduğunuz verilerin bazılarından temelli feragat etmeniz gerekebilir. Başka yöntemlere de bakmak gerekir tabi aklıma gelen ilk çözümü söylemiştim. Biraz araştırma yapıp tekrar dönmeye çalışırım.

Arkadaşlar neden benim yöntemimi yoksayıyorsunuz :) Probleminizin ilacını söylüyorum. Neyse iyi uğraşmalar ne diyebiliriz ki...